İçeriğe Yönlendir

Mahallemizin Hurdaları. Hurdalar Buraya..

Murat Kuzey

Recommended Posts

Murat Kuzey

Merhaba.

Değişik bi konu olacağını düşündüm. Hepimizin sitesinde, mahallesinde mutlaka hurda, terk araçlar vardır. Sitemizde zaten park sorunumuz var, bu tür araçları da sahipleri onay vermedikçe kimse kımıldatamıyor. Bunun çözümü varmıdır?  Bu araçları paylaşıyorum. Ancak plakaları gizliyorum. 

1m7H0iI.jpg

Wu1O8QX.jpg

ml8GwEV.jpg

MIR70mo.jpg

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

o toros burda olacak ne paralar kazandırır sahibine  :yika:  11 bine 12 bine satanlar var :) şaka gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Adaş, "plakaları gizliyom" demişin ama ilk resimdeki mersonun plakayı götürmüşün beya. :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Belediye ye mail yoluyla şikayette bulunun çevre kirliliği açısından ilgileneceklerdir yanlış hatırlamıyorsan yaptırımı vardı

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)

Eğer plakalı ise Belediye bir şey yapamıyor çünkü plakalı demek trafikten çekilmemiş araç demek, plakalı trafikten çekilmemiş bir aracı belediyenin kaldırması mevzuatta mümkün değil  , ancak Belediye Zabıta görevlileri 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 41/6.( Motorlu kara veya deniz nakil araçlarını ya da bunların mütemmim cüzlerini sokağa veya kamuya ait sair bir yere bırakan kişiye ) maddesi gereği çevreyi kirletmekten 477 lira ceza yazılır ayrıca  araçların kaldırılmasına ilişkin masraf da kişiden tahsil edilir.

tarihinde Yalçın Dağlıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

O mersoya yazık değil mi ? Kiminin hurdası kiminin sahip olmak istedikleri işte hayat bukadar basit bazılarına göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

facebook'ta terk edilmiş araçlar-türkiye diye bir sayfa vardı, orada da paylaşılabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Arkadaşlar bu tür terk edilen araçların çoğunluğu ya hacizli ya borçlu vb araçlar.Genelde hacizli araçları kaptırmama amacı ile plakaları sökerek çalıntı ihbarı yapan çok insan gördüm....Bu tür araçları  gördüğünüzde veya plakasını tespit ettiğinizde 155 i arayarak bilgi verirseniz  mutlak suretle belirttiğiniz adresten otoparka çektirilecektir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

KJXtl7s.jpg?1

Suriye mi burası :D

Adaş, "plakaları gizliyom" demişin ama ilk resimdeki mersonun plakayı götürmüşün beya. :crazy:

Yine gecen iyi geçmiş anlaşılan :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Maalesef neredeyse her mahalle sokakta 3-5 tane bu tipa raca rastlamak mümkün..Bizim otoparkta da var bitane.. Ford taunus..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Suriye mi burası :D

Yine gecen iyi geçmiş anlaşılan :)

Halis muhlis Türkiye. Yanında ve içinde duran köpeciklerden anlaşılması lazım.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Maalesef neredeyse her mahalle sokakta 3-5 tane bu tipa raca rastlamak mümkün..Bizim otoparkta da var bitane.. Ford taunus..

Hemen bir resmini alalım Ayhan Bey  :)

Yorum bağlantısı
Serdar Samancıoğlu

O mersoya yazık değil mi ? Kiminin hurdası kiminin sahip olmak istedikleri işte hayat bukadar basit bazılarına göre.

one man's trash is another man's treasure  :D

ecnebi ata sözü  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ramazan Altıntaş

böyle araçları birde en güzel gölge yerlere koymazlarmı tam ayar oluyorum ya  ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

boyasında güneş yanığı olmasın diyemi acaba  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı

Bankadaki paran bile 10 yılda zaman aşımına uğrar, bu araçlar 30 sene geçse yerinden oynamaz. 3 sene vergisi ödenmediyse araç trafikten çekilir diye kanun çıksın, 2 seneden fazla vergisi ödenmemiş ise de haczedilemez desinler, aLacaklı ile devlet arasında sıkışıp kalsın borcuna sadık olmayan:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar bu tür terk edilen araçların çoğunluğu ya hacizli ya borçlu vb araçlar.Genelde hacizli araçları kaptırmama amacı ile plakaları sökerek çalıntı ihbarı yapan çok insan gördüm....Bu tür araçları gördüğünüzde veya plakasını tespit ettiğinizde 155 i arayarak bilgi verirseniz mutlak suretle belirttiğiniz adresten otoparka çektirilecektir...

3 kere denedim, tik yok maalesef...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...