İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites P Konumundan Çıkmıyor

Selçuk Kara
Çözüme git Selçuk Kara tarafından,

Recommended Posts

• Çözüm
Selçuk Kara

nk0MG9.jpg

İlk denememde nikelajlı çerçeveyi tornavida yardımıyla çıkardım. Çerçevenin sağ üst köşesinin altında bir düğme var. Tornavida yardımıyla üstten bastırdığımda vitesi P konumundan çıkarıyordum. Ancak çerçeveyi çıkardığım için çirkin bir görüntü oluyordu. İşaretlediğim kapağı tornavidayla kaldırıp çıkarttığımızda da aynı işlemin yapıldığını öğrendim. Çerçeveyi geri taktım ve işaretli yerdeki kapağı çıkarttım. Tornavidayla üstten bastırıp vitesi hareket ettirerek P den çıkarabiliyorum.  İnşallah başınıza böyle bir durum gelmez ama bu yöntemle yolda kalmaktan kurtulabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlyas Demirbaş

Hocam şuan ne durumda araba bir çözüm buldunuz mu bulduysanız nasıl bir çözüm benim de dün sabah başıma geldi sayenizde düğmeye basarak çözümü buldum. Bundan sonra nasıl bir yok izlemem lazım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Bendeki sorunun çözümü mandali serbest bırakan motor arızalı olduğu için çıkma bir kol bulup takmak. Ancak siz önce fren müşürünü bir kontrol ettirin. Belki sizinki basit bir arızada olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Sinan Gürsoy
(düzenlendi)

Öncelikle iyi günler aracım 2011 model focus aracı çalıştırıyorum vites göstergesi bazen normal olarak çalışıyor ama bazen de R-N yada D ye aldığımda P harfi yanıp sönüyor ama gitmede sıkıntı olmuyor. Mekanik ci yede gittim sıkıntı olmaz sadece gösterge de öyle gösterir diyor bunun hakkında bilgisi olan var mıdır acaba...

tarihinde Sinan Gürsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Kibar

Abilerim aynı sorun bende de oluştu araç arada düzeliyor ama şu arlar çok sık yapmaya başladı aydoğmuşlar şanzuman servisinde biriyle görüştüm anlattım konuyu ama bizim yapabileceğimiz bir şey yok bu aracın kol kısmında arıza var büyük ihtimalle diyip elektrikçilere göstermeniz gerekir dediler acaba sorunu çözebilen varmıdır  :unsure2:  :( 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Kara

İşçilik dahil 400 e çıkmacıdan bulup hallettim. Ayrı ayrı satılmadığı için mekanizmayı komple değiştiriyorlar orjinali 700-800 civarı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Evet bende temizini 300 e aldım başka şeylerde yaptırdım 100 lira işçilik verdim ustaya.

Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Bana deseydiniz beraber yapardık  hallederdim abi ömürlük size ya ne 400 ne 700 tl si ya

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Benimkisinde motor arızalıydı nasıl bu işlerden anlıyor musun? Nasıl halledecektin?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

by pası var onu iptal etmiştim bende :D mandalın elektronik klidi iptal olmuştu

Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Cihaza bağlatıp bakardık eğer konumları doğruysa altında manyetik alan var onunla alakalı bir sorun buyuk ihtimalle onuda tamir edebilirdik sorunlu bi kaç arabada hallede bilmiştim arkadaşımın ve babamın aracında halletmiştim buyuk bir sorun olmadığı surece 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...