İçeriğe Yönlendir

Şöyle Bir Ampul Lazım.

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

İşyerimizdeki sağlık merkezinde bulunan (göz muayenesinde büyük küçük harfleri gösteren) cihazın sanıyorum ampulu patladı.  6 v. 20 W'lık iğne duy tabir edilen ampul cinsinden. Özellikle Ankarada yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.

Alibaba vb. sitelerde var. Ancak hem kargo süresi hem de çeşit bolluğu bulunduğum yerde aramamı gerektiriyor.

DSC_0023-1.jpg

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

G4 tipi ampuldur. Koçtaş'larda mevcut olması gerekir.

Yorum bağlantısı

G4 tipi ampuldur. Koçtaş'larda mevcut olması gerekir.

Sani ampul bir mercek ve çukur ayna arasında çalışıyor. Flamanın tam odakta olması lazım. Akşam fırsat bulursam koçtaşa bakayım. Aslında burada elektrikçilerin yoğun olduğu bir cadde var orada da bulabilirim ama, tam olarak adresi bilen bir üyemiz varsa aramadan halletmiş olurum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani ampul bir mercek ve çukur ayna arasında çalışıyor. Flamanın tam odakta olması lazım. Akşam fırsat bulursam koçtaşa bakayım. Aslında burada elektrikçilerin yoğun olduğu bir cadde var orada da bulabilirim ama, tam olarak adresi bilen bir üyemiz varsa aramadan halletmiş olurum.

Biz 12v olanını mutfakta kullanıyoruz abi. Osram'ın ürünleri iyidir ;)

Yorum bağlantısı

Biz 12v olanını mutfakta kullanıyoruz abi. Osram'ın ürünleri iyidir ;)

Bunların 12 V. olanları zibil gibi her yerde var. Bizimkisi 6 V.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sanıyorum ampulü patladı olmaz abi, öncelikle ampülden emin olmalısın bence.. Avometrelerin ditt sesiyle ölçüver emin ol.. ;)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu ampuller çok yaygın ev aydınlatmasında kullanılıyor. Elektirikçilerde, avize satan yerlerde bulunur da 6 v ilk defa duydum :s

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

12 voltla çalışanlarını ben bulamamıştım en son aradığımda, hatta yasaklandı falan gibi bir şeyler söyleyen bile oldu.. Doğrudan 220 volt ile çalışanları daha zahmetsiz, tak çalıştır ayrıca yine 50 watt.. 12 ile çalışanlara birde adaptör takıyorsun zahmetli yani..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

12 voltla çalışanlarını ben bulamamıştım en son aradığımda, hatta yasaklandı falan gibi bir şeyler söyleyen bile oldu.. Doğrudan 220 volt ile çalışanları daha zahmetsiz, tak çalıştır ayrıca yine 50 watt.. 12 ile çalışanlara birde adaptör takıyorsun zahmetli yani..

Tüm halojenler için yasaklanacak yasaklandı söylentisi var..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...