İçeriğe Yönlendir

Fiesta'ma Tüp

Muhammed Salih YILDIZ

Hangi Yakıt Türünü Tercih Edersiniz ?  

15 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Muhammed Salih YILDIZ

Selamun Aleyküm

Daha önceki konuda belirtmiştim 2011 model Ford Fiesta titaniium x paket 36000 km deki benzinli aracımı aldım

Ancak beni düşündüren konu aracın yakıtı...

Sizce araç km de kaç kuruş yakar...

Araca Lpg taktırmayı düşüyorum hangi lpg markalarını önerirsiniz ? hangileri fiesta için uyumlu olur ?

Ve Avrupa yakasında bildiğiniz , tavsiye edebileceğiniz lpg ustası var mı?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

LPG taktırmayı düşünenlerin cevaplaması gereken temel soru "daha kaç kilometre bu arabayı kullanacağım" dır.

Aracınız 36 binde. 15 bin km de sistemi amorti etseniz, bir 30 bin daha üstüne binseniz, 45 bin km eder. Yani arabanız 80 bin km oluncaya kadar kullanmaya devam edecekseniz taktırın.

Ben Prins taktırdım bir sorunum yok. 1.800 tl gibi bir fiyata BRC tipi markalar taktırmaktansa 2.300-2.500 e Prins taktırmak daha mantıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Muhammed Salih YILDIZ

LPG taktırmayı düşünenlerin cevaplaması gereken temel soru "daha kaç kilometre bu arabayı kullanacağım" dır.

Aracınız 36 binde. 15 bin km de sistemi amorti etseniz, bir 30 bin daha üstüne binseniz, 45 bin km eder. Yani arabanız 80 bin km oluncaya kadar kullanmaya devam edecekseniz taktırın.

Ben Prins taktırdım bir sorunum yok. 1.800 tl gibi bir fiyata BRC tipi markalar taktırmaktansa 2.300-2.500 e Prins taktırmak daha mantıklı olacaktır.

Abi arabayı hiç olmazsa 60000-70000 km daha kullanacağız

Acaba Hangi Ustaya taktırdığınızı öğrenebilir miyim ?

Yorum bağlantısı

Ben Beylikdüzü'nde Ay Otogaz'a taktırdım. 20 bin km oldu kullanalı. Bir sorunum olmadı. Gaz dolum ağzını da, benzin deposunun yanına yaptılar. Çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
Muhammed Salih YILDIZ

Ben Beylikdüzü'nde Ay Otogaz'a taktırdım. 20 bin km oldu kullanalı. Bir sorunum olmadı. Gaz dolum ağzını da, benzin deposunun yanına yaptılar. Çok memnun kaldım.

Saol abi.

Yorum bağlantısı
Muhammed Salih YILDIZ

Fiestalar pek tüpü sevmez dikkatli olmakta fayda var .

Biraz daha açabilir misin ?

yani uyumlu lpg sayısı mı az yoksa çekişi mi çok düşer ( 1.4 96 hp ) ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok yol yapacaksanız taktırın ,ama yılda 5 -10 bin için gerek yok.

Yorum bağlantısı
Muhammed Salih YILDIZ

Çok yol yapacaksanız taktırın ,ama yılda 5 -10 bin için gerek yok.

yılda ortalama 17000-20000 km arası yapıyorum ve arabayı en az 3 sene kullanmak niyetindeyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...