İçeriğe Yönlendir

Blackberry Whatsapp Kullanan

Ensari Tekel

Recommended Posts

Ensari Tekel

Değerli arkadaşlar, İyi akşamlar

Kullanmış olduğum Akıllı! telefonum malesef bozuldu ve servise göndereceğim. Bu süreçte kuzenimin boşta duran BlackBerry Torch telefonunu aldım.Fakat Whats App ı indiremiyorum. Bes mi diyorlar, bir şey varmış ücret ödemem gerekiyor sanırım. Normal android telefonlar gibi halledemezmiyim bu durumu? Önerisi olan varsa şimdiden çok teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bb torch bende de vardı.wifi olan yerlerde normal kullanılan internet,wifi den uzaklaşınca,normal internet paketiyle çalışmıyordu.dediğiniz gibi bis mi bes mi bir sistemi var.operatörden (turkcell,vodafone,avea) ücretli olarak bb internet sistemini açtırıyorsunuz,o şekilde kullanıyorsunuz.yani hattınızdaki normal paket ile bb den nete giremezsiniz.operatörle bir konuşsanız belki paketinizi bis mi bes mi ona çevirir?

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Dostum merhaba bb cihazlar kendi sistemni kullanıyor interneti aktiv etmek içinde kullandığın operatörden bb bis paketini aktiv etmen gerekiyor yoksa wifi harici normal imternet paketin olsada kullanamazsın. Ayrıca bildiğim kadarıyla bb'de whatsapp yok onun yerine bb cihazlar arasında mesajlasmaya yarayan bir kısa msj uygulaması vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ensari Tekel

Anladım hocam, yok kuzen kullanıyormuş whatsappı da bakalım başka telefon bulayım ozaman. Benim için sorun değil ama artık insanlara mesaj atıyorsunuz Whatss appdan cevap veriyorlar o yüzden. neyse olmayacak sanırım bu iş. Tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Ben Z10 kullaniyorum ve hic bir problemim yok. BlackBerry 10 sistemi android uygulamalarini ve android marketi indirime izni veriyor. Kisaca, yeni Blackberry'lerde BlackBerry guvenilir isleyim sistemi ile istedigin android uygulamasini kullanabiliyorsun. Ikisi bir arada mukemmel bir uyum. Birdaha kolay kolay vazgecmem BlackBerry'den. Android uygulamarini kullanabilme ozelligi BlackBerry'nin yeniden dogma noktasi oldu resmen.

Torch hangi isletim sistemini kullaniyor bilmiyorum. BlackBerry 10 ise, sorun olmamasi lazim.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Artık bis paket istenmiyor diye biliyorum. Ben en son kullanırken öyleydi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

bb 9700 bold vardı bende de bis'e falan gerek yoktu yani vatsap için :)

Yorum bağlantısı

BİS yani blackberry internet service

BES yani blackberry enterprise service

Bis bireyseldir Bes kurumsaldır... Blackberry'de bunlar olmadan sadece tarayıcı kullanabilirsiniz. 1 gb bis yada bes paketi ile rahat rahat her işinizi görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

BİS yani blackberry internet service

BES yani blackberry enterprise service

Bis bireyseldir Bes kurumsaldır... Blackberry'de bunlar olmadan sadece tarayıcı kullanabilirsiniz. 1 gb bis yada bes paketi ile rahat rahat her işinizi görürsünüz.

Kaç lira bu 1 GB BİS mesela?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bende bb curve kullanıyorum whatssappta

yalnız bis paket satın almadıysanız wap için yüklü ayarları silin yoksa sürekli bağlantı yapıyor ve aşırı bir para yazıyor faturaya.

Hatta sildiğiniz halde telefonu kapat aç yaptığınızda kendisi yine otomatik yüklüyor silmek gerekiyor.

Ben sadece wifi ile bağlandığım için böyle yapıyorum, bis paketler normal paketlere göre pahalı ve buna değecek kadar ihtiyaç duymadığım için...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...