İçeriğe Yönlendir

Toplu Kış Lastiği Alımı-Ankara

Bahadır Kılınç

Recommended Posts

Bahadır Kılınç

Malum kış yavaş yavaş selam vermeye başladı. Kış lastiği alacak olanlar veya değiştirmeyi düşünenler var. Daha önceki yıllarda yapılan "Toplu Lastik Alımı" işini bu dönemde yapabiliriz. Toplu alımda alacağımız indirim daha yüksek olacaktır ve çoğunluk olduğumuz için geri dönüşlerde elimiz kuvvetli olur. Nedersiniz? ;)

Yorum bağlantısı

Malum kış yavaş yavaş selam vermeye başladı. Kış lastiği alacak olanlar veya değiştirmeyi düşünenler var. Daha önceki yıllarda yapılan "Toplu Lastik Alımı" işini bu dönemde yapabiliriz. Toplu alımda alacağımız indirim daha yüksek olacaktır ve çoğunluk olduğumuz için geri dönüşlerde elimiz kuvvetli olur. Nedersiniz? ;)

Hevesinizi kırmak istemem ama ne yazık ki biz  başarılı olamamıştık. Kış bastırmadan önce esnaf temkinli oluyor ve ciddi bir indirim yapmıyor. Kış bastırdığında ise müşteri çok oluyor, yüzünüze bile bakmıyor. Toplu olarak anlaştığımız esnafa gönderdiğim yakınlarım. fctr ismini kullanmadan da pazarlıkla aynı fiyata alabilmişlerdi.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

izmirde olmama rağmen kışa canavar gibi hazırladım fusi10nu :D 4 adet sıfır lastik continental yağmurlu günleri bekliyor. :crazy:

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Petlas düşünenlere yardımcı olabilirim .

ne gibi hocam  :)

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Benim lastiklerde müşterisini bekliyor.. :fiuw:

abi 15" olsa niyetim vardı benim  :biggrin: konuyu açmamın bir amacıda oydu aslında hani elinde iyi durumda lastiği olan ama değiştirmek isteyen olur mu diye  :)

Hevesinizi kırmak istemem ama ne yazık ki biz  başarılı olamamıştık. Kış bastırmadan önce esnaf temkinli oluyor ve ciddi bir indirim yapmıyor. Kış bastırdığında ise müşteri çok oluyor, yüzünüze bile bakmıyor. Toplu olarak anlaştığımız esnafa gönderdiğim yakınlarım. fctr ismini kullanmadan da pazarlıkla aynı fiyata alabilmişlerdi.

Abi peki forumda bu sektörde bir arkadaşımız yok mu yada bize ön ayak olabilecek biri  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

abi 15" olsa niyetim vardı benim  :biggrin: konuyu açmamın bir amacıda oydu aslında hani elinde iyi durumda lastiği olan ama değiştirmek isteyen olur mu diye  :)

Abi peki forumda bu sektörde bir arkadaşımız yok mu yada bize ön ayak olabilecek biri  :unsure2:

Bizim şirketin lassa bayiside var. İsteyenlere taban fiyatı alabiliriz yani onda sıkıntı yok ama eline ulaşma süreci var. Kargo vs o biraz sıkıntılı süreç.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Bizim şirketin lassa bayiside var. İsteyenlere taban fiyatı alabiliriz yani onda sıkıntı yok ama eline ulaşma süreci var. Kargo vs o biraz sıkıntılı süreç.

Abi karlı olacaksa bekleriz bir iki hafta ne olacak ki. Fiyat ve ne kadar zaman da elimize ulaşır Serkan abi bilgi verebilirmisin?

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Abi karlı olacaksa bekleriz bir iki hafta ne olacak ki. Fiyat ve ne kadar zaman da elimize ulaşır Serkan abi bilgi verebilirmisin?

Kardeşim anlaşmalı işyeri olarak konusunu bugün yada yarın açacağım. Ordan detaylı bilgisini lastik ebatına göre bakar hallederiz.. ;)

Yorum bağlantısı

abi 15" olsa niyetim vardı benim [emoji3] konuyu açmamın bir amacıda oydu aslında hani elinde iyi durumda lastiği olan ama değiştirmek isteyen olur mu diye :)

Abi peki forumda bu sektörde bir arkadaşımız yok mu yada bize ön ayak olabilecek biri :unsure2:

Bakin ben aynı zamanda Bridgestone bayiiyim.

Fiyat almak yardımcı olmak kolay, fakat;alicam diyip, almayanlar olunca bunun hesabını veremem.

Stok maliyeti! ebatlar farklı olacak vs.

Ama illa bişiler yapılacaksa, listeyi görmem yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Bakin ben aynı zamanda Bridgestone bayiiyim.

Fiyat almak yardımcı olmak kolay, fakat;alicam diyip, almayanlar olunca bunun hesabını veremem.

Stok maliyeti! ebatlar farklı olacak vs.

Ama illa bişiler yapılacaksa, listeyi görmem yeterlidir.

Haklısın abi. Hem iyi olsun hemde yarı fiyatına olsun istiyoruz sanki. Liste oluşur mu bilmiyorum. Serkan beyde bir konu açacağını söyledi oradan yürür belki. Ama siz mesela yapabileceğiniz indirimi yardımı söyleyebilirseniz bir konu üzerinden ihtiyacı olanda oradan bakıp işine gelirse gider alır. Az çok ne ödeyeceğini ne alacağını bilir. Sizde verilemeyen sözlerin mağduriyetini yaşamazsınız. Hatta forumda anlaşmalı iş yeri şeklinde de olur. Sonuçta sürekli ihtiyaç konusu lastik ve her zaman hazır bir yer olması bir çoğumuzun işini kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Petlas Fabrika'da çalışıyorum ancak bayilerimizden kendim alır gibi fiyat alabilirim, bayilere yönlendirebilirim,kendi distribütörlüğümüz olan firmaların lastiklerinden uygun fiyat alabilirim , öyle yarı fiyat filan olmaz ama 10 lira hesaplı alsak kardır. :)

Hocam benim anlatmaya çalıştığımda bu zaten. İnternette çeşit çeşit lastik var fiyat var ama yok kargosu yok kalitesi derken bir sürü uğraşı var. Siz petlasın direk merkezindeymişsiniz :) . Tavsiye edersiniz şu şu modeller sizleri tatmin eder diye, standart bir indirim belirlenir elinizden geleni yaparsınız, alacak olanlarda hesabını kitabını yapar sizin referansınızla gider alır. Bunu sabit hale getiririz her dönem aynı şekilde piyasadan iyi kötü 10 lirada olsa indirimli bir şekilde alırız :biggrin:

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Kardeşim anlaşmalı işyeri olarak konusunu bugün yada yarın açacağım. Ordan detaylı bilgisini lastik ebatına göre bakar hallederiz.. ;)

Abi ne yaptın konuyu açtın mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sektördeyim bunca yıldır. tanımadığınız  3 4 bayiye gidip sorup alınıan rakamlra daha iyi bile çıkabilir. bayilerin lastik satamama derdi yokturi sebepleri uzuni hele kış lastiğinde hiç olmaz. aksine üretici veya ithalatçının mal yetiştiremediği daha çok olur.

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Abi ne yaptın konuyu açtın mı?

Yok kardeşim vazgeçtim. İlçede oturduğum için kargo sıkıntı oldu hiç bulaşmamaya karar verdik.. Ama yinede sen hangi ebatı istiyorsan sorup fiyat alabiliriz. Alsakta gelişi sıkıntı yani..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Adamlar lastikleri satacaklarından eminler paraya da ihtiyaçları yok. Sana şimdi 200 e neden vereyim ki zaten ben bunu 3 ay sonra 230 dan vereceğim diyor :) Paraya ihtiyacı olana denk gelirseniz işte 3-5 aşağısına ancak alıyorsunuz. Çene yorduğunuza değmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...