İçeriğe Yönlendir

Yağ Değişim Ve Genel Bakım Için Sorum

Alper Başdemir

Recommended Posts

Alper Başdemir

Arkadaşlar merhaba,

Ford servislerinin bu kampanyasından haberdarsınızdır mutlaka ama sormak istedim sizce mantıklımı? 2006 Fiesta aracımın yağ ve filtrelerin değişimi geldide, kendi ustamda yaptırsam fiyat bundan azmı çıkar yoksa bu fiyat (199 TL) iyimidir?

2004-2008 model Ford Fiesta & Fusion, 2005-2011 model Focus & C-MAX sadece 199 TL,

2001-2006 model Ford Transit 219 TL, 2003-2011 model Transit Connect sadece 249 TL,

2006-2011 model Ford Transit araçlar ise 299 TL’den başlayan fiyatlarla Ford Eko Servis menüsünden faydalanabilirsiniz.

Uzman ellerden servis-onarım hizmeti, orijinal yedek parça güvencesi, Eko Servis menüsüne özel sabit fiyat avantajı ve 25 nokta kontrolü Ford yetkili servislerinde sizi bekliyor. Acele edin, bu fırsatı kaçırmayın! Kampanyanın kapsadığı hizmetler:

• Motor yağı
  • Yağ filtresi
  • Hava filtresi
  • Karter tapa
  • İşçilik
Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Yakıt ve Polen filtresi yok, benzinli için buji yok... Özel serviste yaptırırsanız daha iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

servislerin heryeri kampanya olsa nolurki.özel bir servise yada sanayide güvendiğiniz bir ustaya gidin bence.

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

İnsanın ilk arabası olunca bu tarz şeyleri sora sora öğreniyo kusuruma bakmayın :)

Araç 2006 Fiesta TDCİ, 105.300 km'de, 96.777 km'de şanzıman yağı hariç neredeyse tüm ağır bakımları yapılmış (triger ve baskı balata dahil).

Yaptırmam gereken aklıma gelen şeyler şunlar,

Yağ ve yağ filtresi

Hava filtresi

Polen filtresi

Önfren diskleri torna (titreme var)

Şanzıman yağı değişimi

Birde askı kollarından gelen çıt çıt diye bir ses var (askı kolları oldugunu usta söyledi) bunun tedavisi

Sizce bunların maliyeti ne kadar olur? Durduk yere bilmiyoruz diye kazıklanmayalım :)

Birde bunlar dışında herhangi birşey yapmak gerekirmi standart bakım olayında.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

İnsanın ilk arabası olunca bu tarz şeyleri sora sora öğreniyo kusuruma bakmayın :)

Araç 2006 Fiesta TDCİ, 105.300 km'de, 96.777 km'de şanzıman yağı hariç neredeyse tüm ağır bakımları yapılmış (triger ve baskı balata dahil).

Yaptırmam gereken aklıma gelen şeyler şunlar,

Yağ ve yağ filtresi

Hava filtresi

Polen filtresi

Önfren diskleri torna (titreme var)

Şanzıman yağı değişimi

Birde askı kollarından gelen çıt çıt diye bir ses var (askı kolları oldugunu usta söyledi) bunun tedavisi

Sizce bunların maliyeti ne kadar olur? Durduk yere bilmiyoruz diye kazıklanmayalım :)

Birde bunlar dışında herhangi birşey yapmak gerekirmi standart bakım olayında.

Alper,polen filitresi yeni değişti,şanzuman yağı baskı balata değişirken değişti zaten,hava filitresini 5000 de bir değiştirmen faydalı yani değiştirebilirsin,ön disk ve frenlerde yeni değişmişti ama titreme diyosun anlamadım,

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Alper,polen filitresi yeni değişti,şanzuman yağı baskı balata değişirken değişti zaten,hava filitresini 5000 de bir değiştirmen faydalı yani değiştirebilirsin,ön disk ve frenlerde yeni değişmişti ama titreme diyosun anlamadım,

Abi frenlerdeki titremeyi hatırlarsan ustaellerde araca bakarken usta da söylemişti, diskler yeni ve iyi fakat tornalık işi var diye. Onu yaptırayım diyorum. En son yağ değişim kartında şanzıman yağı değişmedi yazıyodu o yüzden bende değiştireyim dedim ama baskı balata yapılırken değişmiş o zaman onuda çıkartıyorum listeden :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Hocam disklerle ilgili olan sorun çok can sıkıcı araç sıcakken kesinlikle oto yıkamaya vermiyorum artık veriyor tazyikli suyu diske siyah pislik akıyor mutlu oluyor ama diski yamultuyor.Sonra titreme kaçınılmaz.

Abi frenlerdeki titremeyi hatırlarsan ustaellerde araca bakarken usta da söylemişti, diskler yeni ve iyi fakat tornalık işi var diye. Onu yaptırayım diyorum. En son yağ değişim kartında şanzıman yağı değişmedi yazıyodu o yüzden bende değiştireyim dedim ama baskı balata yapılırken değişmiş o zaman onuda çıkartıyorum listeden :)

Torna işçiligi 20 Lira geçenlerde bende yaptırdım bakımı Yag Mobil 5-30 Aldım 70 TL Hava filtresi 10 TL Polen filtresi karbonlu 20 TL Yag Filtresi 10 TL 

Yorum bağlantısı
Güven Gökdemir
(düzenlendi)

bende 1.6 lpg li fusion için triger v kayış sordum servise 840 tl 

İndirim %35 indirimli 540 tl dediler bana makul geldi aralık ayına kadar devam ediyormus indirim 

tarihinde Güven Gökdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Başbuğ

bende 1.6 lpg li fusion için triger v kayış sordum servise 840 tl 

İndirim %35 indirimli 540 tl dediler bana makul geldi aralık ayına kadar devam ediyormus indirim 

Güven Bey Araç Şase Numarasını yollama ihtimaliniz varsa En Uygun Fiyat ile Yardımcı olmaya çalışabiliriz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...