İçeriğe Yönlendir

İstanbul Avrupa Yakasi Ford Ka Ustasi

AHMET ATLAMAZ

Recommended Posts

AHMET ATLAMAZ

Merhabalar;

2 gün once 1998 Ford Ka aldım, bu araçların kronik rahatsızlığını bilmeme rağmen uzun zamandır sahip olmak istediğim bir araçtı.Aracimin motorunu gösterdiğimde ustaların bana söylediği sıkıntı olmadıgını rahat bir sekilde kullanabileceğimi belirttiler.

Lakin aracımda birkaç sorun bulunmakta, benden önceki sahibi nedeni bilinmez bir sekilde araca spor hava filitresi taktirmis, aracım ilk çalısmalarda eger gaz vermezsem stop ediyor.Ustalara sorduğumda hava filitresinin değişmesinden kaynaklı olduğunu söylediler,

Ikinci sorunum ise yine kronik olan kalorifer musluğu oldu, arac fan kısmı acık olmadıgı halde yolda giderken birden içeri sıcak hava vermeye başlıyor, ne yaptıysam kapatamadim bir türlü, ve aracın fan ayar kısmı sadece 3 kademe de çalışıyor, 4. De çalışmıyor

Sehirler arası yolda aracım yaklaşık olarak 45-50 kurus yakıyor, sanki bi rakam biraz fazla geldi bana.

en nihayetinde sıfır bir arac almadım o yüzden cok yuksek bir beklentim yok aracımdan sadece gönül rahatlığı ile kullanabilmek istiyorum.

İstanbul Avrupa Yakası veya Anadolu yakasından bildiginiz güvenilebilir usta varsa bilgileri paylaşmanızı istiyorum.

Okuyup zaman ayırdığınız icin teşekkürler..

Yorum bağlantısı

Aracı aldığımda bende de açık hava filtresi vardı. Sesi keyif veriyordu ama yakıtın artmasında önemli rolü var.

Hava filtresinin üst kutusunu verdi mi acaba aracın sahibi? Yoksa çıkmacıdan sadece üst kapak al normal hava filtresi taktır, yakıtın 5 kuruş kadar düşecektir.

No name osman usta KA'nın ciğerini bilir.

Git ona kalorifer musluğunu değiştirsin.

Osman ustanın ince ayarıyla yakıtın 35 kuruşa kadar düşer hava filtresininden sonra.

KA şehir içinde  7 - 7,5 litre (35 - 37,5 kuruş) normaldir. Uzun yolda 6 lt'ye kadar bile indirebilirsin zamanla.

Yorum bağlantısı
AHMET ATLAMAZ

Hava filtresi icin siparis verdim, gelmesini bekliyorum, maalesef herhangi bir kapak falan vermediler, radyatör musluğuna vana taktirdim şimdilik idare ediyorum

Sehir icinde 65kr yakıyor su an:/ çözmeye çalışıyorum burada, Cumartesi gun araçla beraber gececeğim ist.la. Osman ustaya götüreceğim direk.

Arac 2 defa su kaynatti, Meğerse fan çalışmıyormus, fani tekrar yaptırdım ama simdi yola çıkarken icimde bir sıkıntı var ki arac yine aynı sorunları yaratabilir diye

Birde Aracın icinde benzin kokusu oluyor, sizce bu neden olabilir ve uzun yolda sıkıntı yaratır mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

KA nefis bir arabadır. VW logosu olsa 2 misli paraya 8 misli satrdı. Mıncıklanmamış halleri çok sağlamdır mekanikte ama evveliyattan baştan geçenler öenmli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...