İçeriğe Yönlendir

2000 Fiesta Jant Sorunu

Eren Bulut

Recommended Posts

Eren Bulut

Öncelikle herkese merhaba.

2000 model Fiesta flair aracima 15'' Fiesta titanium janti alacagim. Camurluga surtmemesi için lastik ölçülerinin ne olması gerekir.

Cevaplariniz için şimdiden tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

üstündeki jantlar ne ? saç jant mı çelik jant mı ? bir de lastik ölçülerin önemli.

Yorum bağlantısı
Eren Bulut

14'' jant için lastik önerin nedir peki? Ben biraz araştırdım 15'' te 195/45/R15 olabiliyor sanırım. 14'' içinde 185/55/R14 olabiliyor sanırım. 

Şu anda üstünde 14'' jant var ancak sürtme yapıyor sanırım ford uyumlu bi jant değil bana ne kadar uyumlu diye satsalarda :)

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Hocam linkteki altta çok kollu olan 15'' janta göre sürtme problemi yapmıyacak bi lastik ölçüsü arıyorum.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/255160-fiesta-jant-tavsiye/

Linkini verdiğiniz araç bize ait onlar 14" disariya doğru ofsetli olduğu için üzerindeki lastikler bile surtuyor yük binince. Biraz daha ince yanak lastik lazim surtmemesi için.

Yorum bağlantısı
Eren Bulut

Linkini verdiğiniz araç bize ait onlar 14" disariya doğru ofsetli olduğu için üzerindeki lastikler bile surtuyor yük binince. Biraz daha ince yanak lastik lazim surtmemesi için.

Peki üzerindeki lastiklerin ölçüsü nedir sizin araçtaki?

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Peki üzerindeki lastiklerin ölçüsü nedir sizin araçtaki?

185-65-14 eski jantlarinda herhangi bir sorun yaratmiyordu çünkü jantlarin ofsetleri yoktu. Bunlar disa doğru olduklari için arkaya iki kişi bindiğinde çukurlarda sıkıntı yaratabiliyor

4e1682f1b4f4ed04d4df002b0ffcffbf.jpg

Bunda diğer fiestamizdaki jantlar 175-70-14 hicbir şekilde sürtme yok tavsiye edebilirim

Yorum bağlantısı
Eren Bulut

14" titanium jant ve 185/55/R14 lastik sanirim problem yaratmaz diye düşünüyorum. 170 genişlik bana biraz az geldi acikcasi sizce olur mu?

Yorum bağlantısı
Zakircan Özek

Ben 195/45/R15 kullanıyorum ilk taktırdığımda arka koltuğa birileri oturunca sürtme yapıyordu.Çamurluk ağızlarını genişlettirdim ondan sonra asla sürtme yapmadı

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

14" titanium jant ve 185/55/R14 lastik sanirim problem yaratmaz diye düşünüyorum. 170 genişlik bana biraz az geldi acikcasi sizce olur mu?

185/55/R14 titanium jant bana kalırsada sorun yaratmaz, montaj sonrası fotoğrafları görmek isterim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Ben ikinizinde şu an kullandığı jantları merak ettim paylaşır mısınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Çok net değil fotolar yanlış yükleme yapmışsın ama güzel duruyor.Ben de jant arıyorum Değiştirirsen satmayı düşünürsen özelden yazabilirsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Bulut

Arkadaşlar mevcut jantlarla ilgili sorun bi kaç çekiç darbesiyle çözüldü. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...