İçeriğe Yönlendir

Kaza Ve Sorunlarım ( Astra )

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Nuri Alemdar

Aracım ile  dün ufak bir kaza geçirdik.. garajdan çıkan komşumuz ,beni görmedi ve aşağı inerken  vurdu aracıma.Diğer araç sorento onda çizik dahi olmadı,yarın tutanak tutcaz parçaların değişmesine gerek yok heralde  far kırık o değişir.Bunun haricinde bazı sıkıntılar mevcut,

1-Hız olarak 120 ye geldiğimde dahada hızlanmak istediğimde araç teklemeye başlıyo bu sadece gazdayken oluyo

2-Aracımda yüksek devirde 4000-5000 devirlerde bu benzın -lpg farketmiyo ıslık sesi gibi birses geliyor

3-Aracımın egzozu araçta 3 kişiyken bile ufak tümsekte dahi sürtüyo acaba bir kopuklukmu var yada çatlak ıslık seside bunla alakalı olabilirmi,sarkan parça falan yok aracın altından

czyhPEi.jpg

KMp5Pes.png

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Geçmiş olsun.

Tekleme muhtemelen gaz ayarı ile ilgili. Islık sesini sevmedim. Ustalar yorum yaparlar. Egzozdan değildir diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Geçmiş olsun motor kaputu bombe yapmadıysa değişmez diğer parçalar muhtemelen tamir edilir.Farlarda ki sorun şu Birisi eski diğeri yeni olunca renk farkı olacak ve aracınız kazalı olduğu belli olacak.Bu yüzden farı değiştirirken kontrol ediniz.Eğer renk farkı belli ediyorsa ikisini birden değiştirmeniz aracı satarken faydanıza olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Geçmiş olsun.

Tekleme muhtemelen gaz ayarı ile ilgili. Islık sesini sevmedim. Ustalar yorum yaparlar. Egzozdan değildir diye düşünüyorum.

sağolun...Bende ıslık sesinden endişeliyim biraz dediğim gibi sadece yüksek devirde hızlanırken ses yapıyo

Geçmiş olsun motor kaputu bombe yapmadıysa değişmez diğer parçalar muhtemelen tamir edilir.Farlarda ki sorun şu Birisi eski diğeri yeni olunca renk farkı olacak ve aracınız kazalı olduğu belli olacak.Bu yüzden farı değiştirirken kontrol ediniz.Eğer renk farkı belli ediyorsa ikisini birden değiştirmeniz aracı satarken faydanıza olabilir.

Motor kaputunda birsıkıntı yok..farı değiştirdikten sonra temizlemeyi düşünüyorum çok fark olursa arasında ,sağolun

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Geçmiş olsun, ıslık sesi kulağa hoş gelmiyor, vakit geçirmeden iyi bir ustaya gösterilse iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

120 üzerinde çekiş sıkıntısı lpg ayarından kaynaklanıyor.Ustanız umarım iyidir,düzeltebilir.aynı sıkıntıları bende yaşadım zamanında,ama ayardan sonra maşallahı vardı

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Hepinize Teşekkürler :)  Hasarı yaptırdıktan sonra en kısa sürede bu sorunlarıda yaptırıcam

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce yolda giderken yüksek hızda arkadaşım görmüş bir ara aracım siyah duman atmış benzindeyken,kısa süre atmış sadece.. Bugün aracıma bakmaya geldiler motorunu durduğu yerde gazın dibine kadar bastılar ve aracım siyah duman attı yine bunun sebebi nedir..

Ayrıca bu konuyu açarken yazdığım lpg sorunum daha da kötü oldu artık aracım lpgdeyken 2-3 bin deviri hiç geçmiyo nerdeyse yürümücek vaziyette...siyah duman atmasının bununla ilgili bir alakası varmıdır

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Geçmiş olsun.. Benim yadigarın aynısı.. Diğer saydıklarınız kazadan sonramı oldu yoksa öncede varmıydı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce yolda giderken yüksek hızda arkadaşım görmüş bir ara aracım siyah duman atmış benzindeyken,kısa süre atmış sadece.. Bugün aracıma bakmaya geldiler motorunu durduğu yerde gazın dibine kadar bastılar ve aracım siyah duman attı yine bunun sebebi nedir..

Ayrıca bu konuyu açarken yazdığım lpg sorunum daha da kötü oldu artık aracım lpgdeyken 2-3 bin deviri hiç geçmiyo nerdeyse yürümücek vaziyette...siyah duman atmasının bununla ilgili bir alakası varmıdır

Siyah duman kötü yakıt / ateşleme demektir. Ateşleme sistemini kontrol edin. Bobin, buji ve kabloları, yakıt filtresi, hava filtresi.

Ardından LPG kalibrasyonu gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Geçmiş olsun.. Benim yadigarın aynısı.. Diğer saydıklarınız kazadan sonramı oldu yoksa öncede varmıydı ?

yok öncede vardı hepsi,sağolun

Siyah duman kötü yakıt / ateşleme demektir. Ateşleme sistemini kontrol edin. Bobin, buji ve kabloları, yakıt filtresi, hava filtresi.

Ardından LPG kalibrasyonu gerekli.

Şuan vaktim yok böyle kullanılmasının bir sakıncası varmıdır acacba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şuan vaktim yok böyle kullanılmasının bir sakıncası varmıdır acacba

Araç çok yakacak, bir süre sonra yanma odası kurumla dolmaya başlayacak. Şimdi yapılmayan işlemler ileride daha başka sorunlara yol açacak.

1-2 ay bekler mi bilemem ama ben olsam yaptırırdım hemen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Araç çok yakacak, bir süre sonra yanma odası kurumla dolmaya başlayacak. Şimdi yapılmayan işlemler ileride daha başka sorunlara yol açacak.

1-2 ay bekler mi bilemem ama ben olsam yaptırırdım hemen.

teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Daha bu resimlerdeki kazayı yaptırmadan babam arabaya yine bizim kamyonet ile vurdu.Yanından geçiyo hondanın kamyonete binmek için sonra geri geri geliyo bir güzel,sonra ben suçlu oluyorum arabayı neden buraya koydun diye :D Araba sen  binerken ordaydı dediğimde ses yok tabi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Bugün aracımın lpg sorununu hallettim gez kesici değiştirdiler ve sorunum düzeldi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...