İçeriğe Yönlendir

Kapak Contasından Motor Yağı Sızdırma

Osman Kara

Recommended Posts

Osman Kara

2004 model benzin-Lpg aracım var aracı yeni aldım aracımı  kullanınca yanık yağ kokusu gelmesi üzerine aracımı özel servise götürdüm kapak contasından yağ sızdırdığını ve contanın  değişmesi gerektiğini söylediler  conta  değişti araçla 300 km yaptım  bugün koku gelmesi üzerine tekrar yağ sızması olduğunu gördüm bu sorun conta değişse bile devam eder mi bu konu ile ilgili tavsiyeniz var mı ? 

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Ka da yaşadım ben sübap ayarı sonrası kapak contası değişti fakat yine yağ kaçağı ve terleme oluyordu, ustanın yorumuda fordlarda bu terleme ve akıtmayı kesmek çok zor hastalık gibi demişti, tabi ben başka ustalara sormadım tek bir ustanın yorumu bu.

Yorum bağlantısı

Aynı sorun kendi aracımda da vardı,yaptırdım ve düzeldi.sanırım ustalık ile alakalı bir durum bu.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Conta degisirken kullandiklari contayada bağlı biraz ayrıca üst kapak vidalarinin fazla sıkılması da yag atmasini saglar iyi bir usta ya baktirilmasini tavsiye ederim ust kapak vidalarinin

Yorum bağlantısı

normalde kapak conta değiştirdikten sonra birkaç yüz km sonrasında hafifçe tekrardan sıkılması gerektiğini söylemişti ustam,bu sebepten olabilir.

Yorum bağlantısı
Osman Kara

Yorumlarının için teşekkür ederim.Aracımı tekrar özel ford servisine gösterdim yağ kaçırmıyor terleme yapmış normal bir durum dedi benim  içime sinmedi bende geri aracım ile yolda giderken sağ a çekip durup kaputu kaldırdım hafif bir buhar şeklinde kokulu duman çıktığını gördüm oradan ford yetkili servisine gittim orada ki ustadaki usta baktı oda yağ kaçırmasının eski olduğunu yeni bir kaçırma olmadığını motordaki sızmış yağ olan yerleri balata spreyi ve hava ile temizletme mi söyledi kokunun ondan olduğunu söyledi .   

Yorum bağlantısı

Yorumlarının için teşekkür ederim.Aracımı tekrar özel ford servisine gösterdim yağ kaçırmıyor terleme yapmış normal bir durum dedi benim  içime sinmedi bende geri aracım ile yolda giderken sağ a çekip durup kaputu kaldırdım hafif bir buhar şeklinde kokulu duman çıktığını gördüm oradan ford yetkili servisine gittim orada ki ustadaki usta baktı oda yağ kaçırmasının eski olduğunu yeni bir kaçırma olmadığını motordaki sızmış yağ olan yerleri balata spreyi ve hava ile temizletme mi söyledi kokunun ondan olduğunu söyledi .   

Usta doğru söylemiş,normalde bu işlemler yapıldıktan sonra motorun temizlenmesi lazımdı..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Motor temizlenmeden nasıl iş teslim ediliyor hayret.. yağ kaçmış işte öylece bırakılır mı. Sonradan yağ kaçıp kaçmadığını nasıl anlayacaksın.. Nasıl ustalık bu çözemedim.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...