İçeriğe Yönlendir

Connect Yakıt Hortumu Sorunu

Ceyhun Gürler

Recommended Posts

Latıf Kaya

Ya gecen gün ben kalın hortumu değiştim ince hortumuda çatlak olan kısmını kesip öyle bağladık ama depoya bağlı olan tarafı değil kesin oda catlamis ilerde sorun olur galiba ya kendi kendine nasıl çatlar o hortumlar Sizcede sorun olurmu...

Yorum bağlantısı
umut muammer birlikbaş

sonuçta ince hortum sadece havalandırma hortumu, depoyu Ağzına kadar doldurduğunuz da depodan hava çıkması gereken hortuma mazot yürüyor doğal olarak. Ince hortuma yürüyen mazot bozuyor hortumu o yüzden çatlıyor.

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

mecburen onuda değişecez ilerde kesin  akıtır şimdiden değişmek iyi olur teşekkür ederim eyvallah :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersan Tekin

Arabamın tahliye hortumunda çatlak varmış. Tabi çatlak olduğunu bilmiyorum. Depoyu fulleyince şaldır şaldır akıtıyor. Ramazanda servise gittim: Hortumdan kaynaklı dediler ellerinde yokmuş. Fiyat istedim. 960TL imiş %35 indirim yapacaklarmış. 25ekim cumartesi sanayide 45tl işçilikle tamir ettirdim. Aslında bu olayla ilgili yeni konu açmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ceyhun Gürler

Arabamın tahliye hortumunda çatlak varmış. Tabi çatlak olduğunu bilmiyorum. Depoyu fulleyince şaldır şaldır akıtıyor. Ramazanda servise gittim: Hortumdan kaynaklı dediler ellerinde yokmuş. Fiyat istedim. 960TL imiş %35 indirim yapacaklarmış. 25ekim cumartesi sanayide 45tl işçilikle tamir ettirdim. Aslında bu olayla ilgili yeni konu açmak lazım.

bence connect kullanan arkadaşlar bi kontrol etsin :) aracın altını

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Bekir Memur

Dün arabayı bıraktığım yerdeki lekeler dikkatimi çekti, kafamı eğip baktığımda depo dolum hortumlarından sert olanla tam depo birleşimine doğru olan yumuşak hortumun arasındaki kelepçeden birşey damlıyor. 

Sopanın ucuna bez bağlayıp hortuma sürdüm ve kesinlikle mazot olduğunu anladım.

Sızıntı yapan yer sanıyorsam konuda verilmiş olan çatlak hortum ve hemen yanındada kelepçe bağlantı yeri var.

Acaba ne kadara yaptırabilirim.

Yorum bağlantısı
Ceyhun Gürler

2 yıl önce 80 tl ye yaptirmistim konudada belirttiğim gibi şimdi de çok değişik lik olacağını sanmıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

2 yıl önce 80 tl ye yaptirmistim konudada belirttiğim gibi şimdi de çok değişik lik olacağını sanmıyorum

Bugün sordum banada 80 lira dediler :)

Depoda mazot olduğu için bırakamadım, yakıt ışığı yanınca götürecem.

Connect kullanıp yakıt sıkıntısı olan herkesin aracın depo kısmındaki hortumlara bakmasını şiddetle öneririm.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir Memur
(düzenlendi)

Bugün hortum değişimini yaptık. 

Bir adet yakıt dolum hortumu ve bir adet havalandırma hortumu alındı 2 si toplam 40 lira +40 lirada işçilik toplam 80 liraya işlem tamam.

Borulara baktığımda sıcaktan çatlamış olduklarını gördüm, malesef resim çekmeye fırsat bulamadım.

Yakıt yarıya gelir gelmez direk yakıt takviyesi yapıp hortumu kuru bırakmamak gerek. Aksi taktirde bu tür şeyler oluyor.

Yakıt konusunda sıkıntı çeken herkesin bi depo kısmına bakmasını öneririm.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ceyhun Gürler

Yolda giderken veya park halindeki çoğu Connect te gözüme takılıyor bu sorun :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...