İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Sesi

Ömer Atsu

Recommended Posts

Ömer Atsu

Selam arkadaslar benim sorunum ford ka 2000 calisir durumdayken oldugum yerde direksiyonumu tam saga ve tam sola cevirdigimde sanki istop edecekmis gibi motorun sesi degisiyor.Bir de ayni seyi yaptigimda küt die ses cikariyor.Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum.Saygilar

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Dostum araç hidrolik direksiyon ise tam dip sağ ve dip sol uzun süreli tutma ayrıca yağınızı kontrol edin eksilme varmı normalde son noktolarda hafif rüzgar sesi elektrik sesi benzeri ses çıkarır hafifde olsa devirde dalgalanma yapar ama bu çok abartılı olmaz. Abartılı ses ve işaretler veriyorsa ön takımı kontrol ettirmende fayda olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Selam arkadaslar benim sorunum ford ka 2000 calisir durumdayken oldugum yerde direksiyonumu tam saga ve tam sola cevirdigimde sanki istop edecekmis gibi motorun sesi degisiyor.Bir de ayni seyi yaptigimda küt die ses cikariyor.Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum.Saygilar

Herşey normal.. Asıl sağa sola çevirdiğinizde rolanti artmıyorsa sıkıntı var demektir.. Sağ sol yaparken araç stop etmemek için devri yükseltir motor sesi değişir. Ayrıca direksiyonu tam sağ ve sol yaptığınızda küt diye ses gelir. Bu hareketten kaçının..Zararlıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Adem Doğan

Benimde direksiyonda farklı bir problem var.Aracı aldıktan sonra ufak bir kaza yaptım kazadan sonra direksiyon ağırlaştı.Özellikle sağa sola çevirirken (Direksiyon simiti alt tarafa gelirken) iki plastik yüzeyin birbirine sürterken çıkardığı sesi çıkarmakta.Direksiyon simidi yukarda iken böyle bir sürtme yok.Zaten simidin alt tarafı ile yuva birbirine nerdeyse yapışık iken üst tarafta aralıklı epey.Bu nedenle direksiyon hem ses çıkarıyor hemde ağırlaşıyor.Bunun nedeni nedir?Direksiyon simidi mi yamuktur.Bu yamukluk düzeltilemez bir şey midir?

Bana kazadan sonra söylenen böyle bir kazadan dolayı bu direksiyon bu hale gelmez diye...Muhtemelen daha önce bir problem vardı bu direksiyonda diye. Bu da şunu gösteriyor ki demek ki daha önce direksiyonda bir problem olmuş arkadaş geçici bir çözüm bulmuş.Bu geçici çözüm ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Adem Doğan

Bence mafsal yamulmuş. Konuşmuştuk bu durumu diya hatırlıyorum :s

Sani Hocam,haklısınız daha önce konuşmuştuk. Her zaman istanbul'a gelme şansım ve zamanım olmadığı için buradaki ustalara gösteriyorum ama ustaların ustalıktan haberi yokmuş gibi bir izlenime kapılıyorum.Bahsettiğim yer de Gebze yüzlerce usta var.Herhangi bir ilçe değil ki burası

Peki mafsal da yamulma varsa önceki arkadaş nasıl bir çözüm bulmuştur.Bahsettiğim kaza öyle ciddi bir kaza değildi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence daha öncesinde sorun yoktu. KAzada olmuştur.

Bir haftasonu uğrayın istanbul'a derim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Semih Doylan

Merhaba arkadaslar.bugun aracimla seyahat esnasinda bir olaydan rahatsiz oldum.yardimlarinizi ve degerli tecrubeli bilgilerinizi paylasmanizi rica ederim.

Duz yolda yada sehir ici yolda direksiyonu saga yada sola cevirirkn asiri sekikde ugultu oldu.aracin yagi 500km once degisti.araci ses glince durdurdum.calisir vaziyette de denedim saga sola direksiyonu kirdim ve ugultuyu net farkettim.herhangi bir yag sızıntisida yok.yardimlarinizi rica ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba arkadaslar.bugun aracimla seyahat esnasinda bir olaydan rahatsiz oldum.yardimlarinizi ve degerli tecrubeli bilgilerinizi paylasmanizi rica ederim.

Duz yolda yada sehir ici yolda direksiyonu saga yada sola cevirirkn asiri sekikde ugultu oldu.aracin yagi 500km once degisti.araci ses glince durdurdum.calisir vaziyette de denedim saga sola direksiyonu kirdim ve ugultuyu net farkettim.herhangi bir yag sızıntisida yok.yardimlarinizi rica ederim.

Öncelikle direksiyon yağını kontrol ettiniz mi?

İkinci olarak kronik olarak direksiyon pompa sorunu var bu araçlarda. Sizinki de gidiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Semih Doylan

Direksion yagi dediginiz kaputu acinda sol tarafta polen filtresine yakin yerdeki sari kapakli yermi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Direksion yagi dediginiz kaputu acinda sol tarafta polen filtresine yakin yerdeki sari kapakli yermi

Üstünde direksiyon simgesi var. Oydu diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...