İçeriğe Yönlendir

Iç Kapı Kolu Aydınlatma

Serdal Durgan

Recommended Posts

Serdal Durgan

iyi çalışmalar arkadaşlar. ufak bi çalışma ile led şeritten kapı kolu aydınlatması yaptım. detaylar aşağıda. 

UYGULAMA

1-)

EEg75D.jpg

bunlar kullandığım led şeritler. sadece işaretli yerlerden kesebildiğimiz için 3 ampullü (5cm) kesitler kullandım. ancak led ışığın sadece birininden fardalandım.

2-)

b4rOrd.jpg

5RgAgj.jpgkeski yardımı ile cam düğmelerine giden yeşil ve siyah kabloları soyarak elektiriği buradan aldım. 

3-)

PE0RO9.jpg

işaretli olan yerden led ampulün sığabileceği kadar delik açtım. 

4-)

gLqN93.jpg

9pQ6Dk.jpg

q2bgJ5.jpg

kontrol aşamaları

SONUÇ:

Ml0zaN.jpg

süre:      45 dk

maliyet: 11 tl

uyarılar: işlemi uygulama esnasında kontağın kapalı ve sigortayı çıkarttığınızdan emin olun. kapağı kapatmadan öncede mutlaka çalıştığını kontrol ediniz. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kendi emeğiniz olunca daha güzel oluyor, güle güle kullanın.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ayan

bende bu şekil yapmıştım fakat çok fazla ışık olmuş ve yakışmadığını düşündüm ve daha sonra açma kulpunun ledler yukarıya bakçak şekilde yapıştırdım ışık açma kollarının arasından yansıma şeklinde hafif ışık sızdırması gibi olmuştu ve çok orijinal oldu.tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Gece cok isik parlamasi oldu .uzun yolda benim gozleri biraz yoruyor beyaz isik.kirmizi daha iyi olmus gule gule kullanin

Yorum bağlantısı
Serdal Durgan

resimde biraz parlak gözükmüş ama o kadar parlak değil. tek çipli led kullandım. loş bir ışık oldu. arka kapılarda yapsammı diye düşünüyorum şimdi

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

bende bu şekil yapmıştım fakat çok fazla ışık olmuş ve yakışmadığını düşündüm ve daha sonra açma kulpunun ledler yukarıya bakçak şekilde yapıştırdım ışık açma kollarının arasından yansıma şeklinde hafif ışık sızdırması gibi olmuştu ve çok orijinal oldu.tavsiye ederim.

Fotograf isteriz varsa?

Yorum bağlantısı
Misafir

elinize sağlık,aklımızda olan uygulamaydı bizim de ancak oraya elektriği o şekilde tuş aydınlatmalarından çekmek güzelmiş cidden.

Düşünelim bunu Eray :)

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

elinize sağlık,aklımızda olan uygulamaydı bizim de ancak oraya elektriği o şekilde tuş aydınlatmalarından çekmek güzelmiş cidden.

Düşünelim bunu Eray :)

yaparız ama sigortayı Serdal ın sigortayı neden söktüğünü anlamadım ters bişey olsa sigorta bunu önlemek için var atar hemen yenisiyle değiştirirdi ellerine sağlık 

Yorum bağlantısı
Misafir

yaparız ama sigortayı Serdal ın sigortayı neden söktüğünü anlamadım ters bişey olsa sigorta bunu önlemek için var atar hemen yenisiyle değiştirirdi ellerine sağlık

Araya sigorta atarız hiç olmadı
Yorum bağlantısı
Serdal Durgan

malesef giresunda o orjinal sigortalardan serviste dahil bulamadım. tavana aydınlatma yaparken kablolar birbirine temas edince sigortayı attırmıştım. yerine taktığım sigortada diğerlerinden farklı gelince gözüme bi denemek istedim ve kasıtlı olarak kabloları değdirdim. buna rağmen yeni aldığım sigorta atmadı ve kablolar ısınmaya başladı. bende ordu ford dan gidip sigorta almak zorunda kaldım. yani anlicanız benim olayım sütten ağzı yanan hesabı. sigortamı kaybetmek istemiyorum ;)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...