İçeriğe Yönlendir

Mondeo Alıyorum..

Alper DEMİR

Recommended Posts

Alper DEMİR

Merhabalar forumda üç yıl öncedende üyeliğim vardı..Üç tane taunus değişimimden sonra pek aktif olarak katılamadım..Harici olarak 07 yeni kasa corollamızı maddi ihtiyaçtan dolayı sattım.Bütçem en fazla 22-23 bin kaldı..Sorunsuz bir markadan geçmiş biri olarak yine sorunsuz bir araç istedim fakat bunu alman kalitesinde tatmak istiyordum..Bunuda senelerdir hayalim olan passat almayı düşünüyordum..Fakat 1.8 T ve 1.9 TDI pd110-130 luk arasında gidip geliyordum ve şuan piyasa yüksek kısmetse bayram sonrasını bekliyorken.Bi aile dostumuz niye o paraları modelsiz eski arabalara yatırıyorsunuz fıstık gibi passat klasmanında 2.0 TDCI mondeolar var hem daha güçlü daha torklu sağlam araçlar diyerek aklımızı çeldiler,akabinde mondeo ilanlarını talan ettim..Aklımda komple boya ve bir kaç parça değişen önemli değildi.İkinci elde hem sınıf bir araç isteyip hemde bunların olmamasını beklemek fiyatı arttırmaktan öteye gitmicekti oda yoktu  :rolleyes:
İzmit'te oturuyoruz bugün favorime eklediğim araç sahipleriyle görüşmeye başladım begendiklerim ya modelli ghia donanımlı fakat boyası değişeni olanlardı ya da km yüksek olanlardı..Şans mı diyelim kader kısmet mi diyelim burda yakınımda ki tertemiz araç gözümden kaçmış,benim istediğim 04 üstü makyajlı ghia donanım 6  ileri vites olanlardı..Artı olarak sunroofluda çok kovaladım fakat anliyamadığım bir donanım seviyesi var mondeolarda misal trendlerin düz viteslerinde sunroof var fakat ghia düz viteslerde 06 kasa ve üstü hariç esp ve sunrooflu bulmak imkansız gibi birşey..2003 bakalım dedik onlardada 6 ileri seçeneği yok diye geri durdum..Dediğim gibi kısmetimizde 2003 model 2004 çıkışlı 2.0 TDCI ghia donanımlı bir tek esp ve sunroof hariç far yıkaması,6 ileri manuel oluşu hız sabitleyicisi ve mercek xenon güncel stoplarıda olan bir araç denk geldi 2003 lere benzeyen tek tarafı dijital klima paneli idi üstelik değişeni geçtim damla boyası yok km'si 175 bin küsürlerde double teyp ve geri görüş kamerası olan bir araç..Sahibi sağolsun fiyatta da epey bi indirime gitti sanırım sıkışmış bakalım perşembe veya cuma nasipse exper sanayi götürüp göstericez ve en geç p.tesiye kadar alıcaz..

Yazım biraz uzun oldu farkındayım okuyanlara çok teşekkür ediyorum..Aklımda ki soruların başında yazılım yapmak istiyorum.Soft bir yazılımla beygir tork en önemlisi sakin kullanımda yakıtını dahada indirmek gibi düşüncelerim var.Bunları beyin sökmeden obd'den halletmek mümkün müdür maliyeti nedir artı olarak dump valve oluyor mu aparatını bulabilir miyiz ? Ya da blow-of  gibi olaylara girme düşüncem var..Hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunarım..Bi forumdaş arkadaştan görüp hoşuma giden söz vardı..Unutmayın ki ne kadar hesap kitap yaparsanız yapın , insan aradığını değil her zaman nasibi olanını alıyor :good1:

Keyifli forumlar :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Önce hayırlısıyla alın, bir deneyin, birinci vitesi boşa koyduklarını anlayınca, yazılımı bir daha düşünün. Mondeo ihtiyacınızdan daha fazlasını transit motoru ile size verir. Üstüne yazılımı havada THY ile yarışmak için yaptıracaksanız ekstra para verirsiniz.

2003 modellerde; klima, ana ünite, ön panjur, sis farı, dikiz aynaları, iç kararan dikiz aynası, vites topuzu farklıdır makyajlılardan. Motorda farklılık yoktur ama tdci makyajsızın son senesinde nadir var diye biliyorum siz ona denk gelmişsiniz.

Saygılarımla.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayirlisi olsun. 

Mondeo bagimlilik yapar dikkat edin. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce alın 1000km bir kullanın herşey yolunda gitsin sonrası koaly. vesile ile gaz kelebeği yoksa blow off da olmayan bir parçadır.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

önce alın 1000km bir kullanın herşey yolunda gitsin sonrası koaly. vesile ile gaz kelebeği yoksa blow off da olmayan bir parçadır.

blow takılıyor abi sıkıntı yok, fakat ihtiyaç da yok diyecem ama benim safkan makinada fabrikasyon tahliye var ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o tahliye tüm mazotlu turbolarda mevcut sessiz sedasız ama . buharlı lokomotiften anlamam

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

hadi ya bende seviniyordum vw farkı diye :D  :hahahoho:  :vroom:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

postacı arabasında fark olsa nolcak

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

postacı arabası mı ? Otosanla aynı fikirdeyim :D ford denince akla gelecek araç tipleri Not: FORD resmi sitesinin resmidir :D

O84joJM.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ticretin tartışılmaz lideri Türkiye nin gururu bunlar.

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Yorumlarınız için teşekkür ederim,öncelikle sitenin canlılığı çok hoşuma gitti..

Dediğiniz gibi hayırlısıyla önce 1000 km yi bi atlatmak lazım sonra eksik gedik dahilinde yazılım işine girmeyi düşünüyorum..Resimdeki ptt araçlarını görünce eski işim aklıma geldi bunlarla az dağıtıma çıkmadım ptt de çalışırken :D

Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam affola..

Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR

Yakın zamanda 2011 focustan sonra 2004 mondeo sahibi olduk.Sizde kesinlikle pişman olmazsınız.Yazılıma falan da gerek duymayacaksınız kullandıktan sonra 2.0 tdci motoru yola sığdırmakta zorlanabilirsiniz.Hakkınızda hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Birileri Mondeo mu dedi dikkat bagimlilik yapar temizi bulunmaz ise coookk dertler acar aman dikkat :)

Aldiginizda keyfle binip birgün Satinca bindiginiz diger arabalar size konforsuz ve iğrenç gelicek simdiden söyleyeyim hayırlı arayislar :)

2e5905c92dcec1584ffe40d613b24e3c.jpg

bfb9154211d71dc7eea0062ccb073367.jpg

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Yakın zamanda 2011 focustan sonra 2004 mondeo sahibi olduk.Sizde kesinlikle pişman olmazsınız.Yazılıma falan da gerek duymayacaksınız kullandıktan sonra 2.0 tdci motoru yola sığdırmakta zorlanabilirsiniz.Hakkınızda hayırlısı olsun.

Yorumun için teşekkürler..Yazılımı daha çok normal kullanımda ekonomi ,ihtiyaç halinde ise yedek beygir hissiyatı olduğu için istiyorum..Atmosferik araçlardan gerçekten çok sıkıldım..1.4 tsı yazılımlı 200 üstü ps veren bir rocco kullandıktan sonra hem aile içi hemde giderli dizel ve artı tork dedim başka hiçbirşey demedim..Hayırlısı.. :)

Birileri Mondeo mu dedi dikkat bagimlilik yapar temizi bulunmaz ise coookk dertler acar aman dikkat :)

Aldiginizda keyfle binip birgün Satinca bindiginiz diger arabalar size konforsuz ve iğrenç gelicek simdiden söyleyeyim hayırlı arayislar :)

2e5905c92dcec1584ffe40d613b24e3c.jpg

bfb9154211d71dc7eea0062ccb073367.jpg

Bakalım kardeşim,bulduğum araç sahibinin dediği gibi çıkarsa bir yerden başlıcam hayırlısıyla..Teşekkürler..

Aracını inceledim ciddi emek ve masraf var Allah kaza bela göstermesin bol dumanlar ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Ne yazikki ben sattim zamaninda cok emek ve masraf verdim üzmedi beni ama suanki sahibi bilincsiz olduğu için araca hararet göstermiş hortumlari patlatmis ve ust kapagi eğmis araba rektefiyede suan yinede mondeo tutkudur çoğu bmw mercedesle gule eglene oynarsin :)

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Aynen bu işler basayım gitsin demekle olmuyor.. :nea:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Mondeo bağımlılığı konusu kesinlikle doğrudur. Aynen sigara gibi hiçbir zaman tam olarak bırakamazsınız sadece geçici ayrılıklar yaşanır ( Benim değil psikiatristlerin fikridir) 10 yıl sonra da olsa yine geri dönüş yapmak isteyebilirsiniz. Tıpkı benim gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Selamlar, Bende Kocaelideyim. Bir ara bizim usta satıyordu arabasını 2005 mondeo TDCI ghia, Bizim usta ford yetkili servisinden ayrılma ve uzun süredir özel ford servisi var, Hala  satıyorsa bakmanızı tavsiye ederim. Arabanın tek sıkıntısı var o da km yüksek. 290.000 km de diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak
(düzenlendi)

290.000 km korkulacak bir km degil mondeo için eger bakimlari doğru düzgün yapilmis ise alinmaya deger :)

Ayrica 200.000km nin altindaki mondeolardan korkun :D

tarihinde Cengiz Koşak tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR
(düzenlendi)

Korkmak değilde psikolojikman kötü hissetme diyelim..Birde baba unsuru var oda 200 bin üstünden çok çekiniyor memur mantalitesi bazı şeyler silinmiyor ,hoş motor olarak geçtim plastik aksam yürüyen bazen hiç umulmadık şeylerde artık dökülmeye yüz tutabiliyor :i-ih:

200 bin altı dizel araçlardan neden korkmalı dersek evet en ağır bakım aralıkları geldiği için turbo,enjektör,pomba sıkıntıları baş göstermeye başlıyor..Bunu uyanıklık sanıpta satan araç sahiplerini Allaha havale etmekten başka birşey demiyorum..Unutmamalı ki ne yaşatıldıysa onu yaşamadan gitmek olmaz.. :yes:

tarihinde Alper DEMİR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...