İçeriğe Yönlendir

Siyah Duman Ve Çekiş Problemi

Raşit Akfırtına

Recommended Posts

Raşit Akfırtına

Arkadaşlar benim sorunum aracımın 2000 devirde ve 100 km hızda gidergen aracımı sanki arkadan biri çekiyor 100 üstüne çıkınca çekiçte sorun olmuyor ve 2500 ve 3500 devir arasında siyah duman atıyor sanki Mozart ibresi 15 km bir düşüyor egr ve turbo valfinde sorun yok dediler turbo hortumlarını baktırdım sorun yok bana yardımcı olurmusunuz acaba enjektor memelerinde sorun varmıdır bilgisayar bağladığımızda hiç bir sorun göstermiyor enjektor lerde

Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

Mesala ben 4 yere götürdüm hiçbiri de sorun olmadığını söylediler ama enjektörlere baktırmadım

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

kronik manifolda giren son kıvrımlı plastik borunun delinme durumuna benziyor.

FB,1545,63,turbo-hava-hortumu-16-tdci-11

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

Selenoid valfi bilgisayarda bağladığında acaba sorun göstermez mi

kronik manifolda giren son kıvrımlı plastik borunun delinme durumuna benziyor.

FB,1545,63,turbo-hava-hortumu-16-tdci-11

onuda bir göstericim birde turbo Demir kısmın alt kısmında yağ var gibi gördüm acaba terlemeden dolayı olabilir mi
Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

göstermez meknaik parça

tamam yarın mutlak gösterecem acaba bu yakıtı etkiler mi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Turbo hortumunda çatlak veya yırtık olabilir, egrden ise egr fiziki olarak iptal edilmeli. Maf sensörüde göz önünde bulunmalı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

net rakam vereyim: 5.5lt/100 km den ayno yolda aynı sürüş hızında 4.5 e düşer.

Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

Turbo hortumunda çatlak veya yırtık olabilir, egrden ise egr fiziki olarak iptal edilmeli. Maf sensörüde göz önünde bulunmalı.

yok üç 4 yere gösterdim kendim de kontrol ettim çatlak veya patlak yok egr arızası yok
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bu değeler reno 1.5dci için mi ? :D

Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

tamam ilk işim yarın göstermek bir şey söyleyim gaza bastığım zaman duman olayını keser mi ve subap da şakırtama olayı başladı
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu değeler reno 1.5dci için mi ? :D

focus Stdci plazma ekranlı için.....

tamam ilk işim yarın göstermek bir şey söyleyim gaza bastığım zaman duman olayını keser mi ve subap da şakırtama olayı başladı

duman ayrı sorundan da olabilir valf genelde kısar tersine duman atmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

focus Stdci plazma ekranlı için.....

duman ayrı sorundan da olabilir valf genelde kısar tersine duman atmaz

duman için enjektörlere göstereyim mi ve birde şakırtama için ne yapmayalım
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci gibi motorda ezbere çalışma yapılmaz önce mekanik kontrol yaplır basit bir emiş hortumu yırtılması da olabilir. ancak şakırtı duman ve çekişi az olan motor enjektöre kuvvetli işarettir

Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

tdci gibi motorda ezbere çalışma yapılmaz önce mekanik kontrol yaplır basit bir emiş hortumu yırtılması da olabilir. ancak şakırtı duman ve çekişi az olan motor enjektöre kuvvetli işarettir

tam anlamadım yani biraz açıcı olurmusunuz
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motoru dinlemeden tavsiye olarak direkt enjektör testi tavisyesi zor olur zira sadece testi 400 tl gibi bir masraftır ancak anlattıklarınız bu testin ihtyiacını doğruluyor. Ancak bundan önce tüm hava emişi hortumlarına bakmalı.

Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

motoru dinlemeden tavsiye olarak direkt enjektör testi tavisyesi zor olur zira sadece testi 400 tl gibi bir masraftır ancak anlattıklarınız bu testin ihtyiacını doğruluyor. Ancak bundan önce tüm hava emişi hortumlarına bakmalı.

tamam anladım ilgin için teşekkürler
Yorum bağlantısı
Raşit Akfırtına

Evet arabayı sanayi göttürdük ve enjektörleri söktük ve ayarlar hepsi bozuk çıktı ayarları yapıldı duman yok oldu çok şükür hava akımların hiç bir sorun yokmuş

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Raşit Akfırtına

nasıl masraflı mı bu enjektör ayarı?

yok kardeşim ben den tam olarak 400 tl gitti

Yorum bağlantısı
Mustafa AYSAN

yok kardeşim ben den tam olarak 400 tl gitti

enjektörün  temizliği de dahil mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...