İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk4 Yağ Değiştirme İkazı Silme

Ayhan Sırtıkara

Recommended Posts

Ayhan Sırtıkara

Mondeo MKIV Yağ değiştirme ikazını silme: 40 bin km.yi geçtik fabrika standardı 20 bin km.de değişim olduğundan ikaz yazısı çıktı ekranda. Biz 15 bin.de değişim yapıyoruz. İkaz yazısını tüm camlar kapalıyken, kontağı II. Konuma getirip gaz ve fren pedallarına aynı anda 15 sn basarak siliyoruz ve ekranda yağ değiştirme uyarısı silindi yazıyor.

Kaynak http://www.talkford.com/community/page/fordwiki/_/mondeo/mondeo-mk4/oil-change-indicator-reset-r475

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçen bayram dönüş yolunda aldım bende ikazı , yanılmıyorsam yazmıştım benim konuya. Bu bilgiyi bulacaklar uzun yolda Aklım çıkmıştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo MKIV Yağ değiştirme ikazını silme: 40 bin km.yi geçtik fabrika standardı 20 bin km.de değişim olduğundan ikaz yazısı çıktı ekranda. Biz 15 bin.de değişim yapıyoruz. İkaz yazısını tüm camlar kapalıyken, kontağı II. Konuma getirip gaz ve fren pedallarına aynı anda 15 sn basarak siliyoruz ve ekranda yağ değiştirme uyarısı silindi yazıyor.

Kaynak http://www.talkford.com/community/page/fordwiki/_/mondeo/mondeo-mk4/oil-change-indicator-reset-r475

Üstad mesajını buraya alıp konu olarak açtım... Bilgine.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Üstad mesajını buraya alıp konu olarak açtım... Bilgine..

Mehmet abi eline sağlık. Arayanın işine yarar inşallah.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Şimdi...Benim araba anahtarsız çalışıyor...pedala basmadan düğmeye bastığımda lambalar yanıyor ,camlar inip kalkıyor...o esnada mı hem frene hem de gaza basacağım...+ benim araba bi de otomatik ...bu dediğiniz manuel için mi...Gerçi fark edeceğini düşünmüyorum ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Şimdi...Benim araba anahtarsız çalışıyor...pedala basmadan düğmeye bastığımda lambalar yanıyor ,camlar inip kalkıyor...o esnada mı hem frene hem de gaza basacağım...+ benim araba bi de otomatik ...bu dediğiniz manuel için mi...Gerçi fark edeceğini düşünmüyorum ama...

Hocam benimki de otomatik, anahtarsız çalıştırmada düğmeye 1 kez kısa süreli basınca kontak aktif hale geliyor bu aşamada fren ve gaz pedalına aynı anda basmak gerekecek sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Aldığım hafta hemen güncelleme yaptırdım...o ana kadar yanmayan yağ uyarısı yanmaya başladı...Arabanın yanına inip bi deneyeyim bakalım ne sonuç alacağım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Gittim ...denilenleri aynen yaptım...ve sonuç olumlu... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Gittim ...denilenleri aynen yaptım...ve sonuç olumlu... :)

Elde var bir, güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Bu yağ servis uyarısı yağı değiştirip silmemize rağmen 2000km sonra tekrar çıktı.Bu konuda öneriniz nedir arkadaşlar.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bu yağ servis uyarısı yağı değiştirip silmemize rağmen 2000km sonra tekrar çıktı.Bu konuda öneriniz nedir arkadaşlar.

Abi ben yağı değiştirmeden önce yaptım(cumartesi günü) bunu, herhangi bir uyarı henüz çıkmadı.
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

İnşallah çıkmaz Köksal Kardeş.Servis yolu gözüktü bu iş canımı sıkmaya başladı.Sanırım DPF dolu ya da güncelleme lazım.Yabancı sitelerde benzer durumları yaşayanlar bu yolları denemişler.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...