İçeriğe Yönlendir

Lastiklerden Gelen Koku

Ömer Kuzubaşoğlu
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Ömer Kuzubaşoğlu

Merhabalar,

Aracım 2014 Fiesta 1.4 titanium benzinli modeli. 10 eylül tarihinde teslim aldım ve şuanda 650 km 'de. Benim şikayetim aracımla 10-15 dk yoğun trafikte kalsam lastiklerden gelen boğucu ve sanki hayvan ölmüş gibi olan koku(bildiğiniz leş kokuyor). İlk başlarda anlamadım, dışardan gelen farklı bir koku zannettim. Trafikte arabadan inmem gerektiğinde anladım ki ön lastiklerden geliyor. Şimdi arabayı servise götürene kadar kullanmıyorum. Sizce rodaj süresinden dolayı (motor rodajı, lastik rodajı v.b.) olabilirmi?

İyi Forumlar..

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Balatalar yeni olduğundan bir müddet yapabilir.

Yorum bağlantısı
Ömer Kuzubaşoğlu

O koku balatalardan geliyor olmasın ?

Balatalardan geliyorsa servis değişiklik mi yapar yoksa mevcut parçalarda ayarlama yaparak düzeltebilirmi ?

Cevap ekleyenlere teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Misafir

Balatalardan geliyorsa servis değişiklik mi yapar yoksa mevcut parçalarda ayarlama yaparak düzeltebilirmi ?

Cevap ekleyenlere teşekkürler..

Değişiklik yapacaklarını sanmıyorum,biraz kullanın geçer diyeceklerdir..

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Misafir

Debriyaj kullaniminizdan kaynaklanıyor. Her arabada baskı balata yorulursa dur kalk sırasında koku gelir. Kavrama noktasında çok tutmayın, özellikle hafif egimlerde debriyaj ile arabayı tutmak sebep olur buna

Yorum bağlantısı
Bahadır Yalçın

belki saçma gelicek ama sakın motor bölgesine giren fare yada kedi ölmüş olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Kuzubaşoğlu

Onu bende düşündüm ilk başlar da :) ama trafikte dur kalk yapınca oluyor. arabayla yola ilk çıkışımda hiç bir koku yok :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Debriyajınızı kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Ömründen yiyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...