İçeriğe Yönlendir

Ev Balkonu Için Mini Vinç Projesi

Volkan Doğrular

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Hani nirde göremedim.. :umnik2:

Bundan var onda, ne olacaktı başka  :D  :p

irgat-el-vinci-manuel-el-vincleri-fiyatl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Ne bilim belki paraya kıyıp vinç almışsa dediydim.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
(düzenlendi)

Böyle hazır sistemler de varmış.

Treuil----fl--che---support-H-350-50-552

tarihinde V.Ceyhun Emir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hani nirde göremedim.. :umnik2:

Göstertmem. :p

Ondan bile yok len. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bende var bunlardan. :seytan:

Murat hocam sizin çocukluğunuzu çok merak ediyorum, hatta sizden önce sizinla daha iyi anlaşabilmek için çocukluk arkadaşlarınızla ya da hayatalarsa (Allah sağlıklı ömür versin, rahmetli olanlara da Allah rahmet eylesin) annne-baba ile  tanışmak istiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Annem, babam çok şükür hayattalar. Buraya geliverecen abi, tanıştırıvetecem. ;) Ben de anlatırım ama uzun sürer. Onlardan dinlemek daha iyi tabii. :D Neler var neler... :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Annem, babam çok şükür hayattalar. Buraya geliverecen abi, tanıştırıvetecem. ;) Ben de anlatırım ama uzun sürer. Onlardan dinlemek daha iyi tabii. :D Neler var neler... :crazy:

Benim küçük kız bir gün  anneme şöyle demişti:  "Babaanne en yaramaz çocuğunu bize mi verdin?"  

Her halde bize de annen (ellerinden öperim) en yaramaz çocuğunu göndermiş :good1: .. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Benim küçük kız bir gün  anneme şöyle demişti:  "Babaanne en yaramaz çocuğunu bize mi verdin?"  

Her halde bize de annen (ellerinden öperim) en yaramaz çocuğunu göndermiş :good1: .. 

Abi zaten iki çocuğu var bizimkilerin. Biri kız, biri erkek. Doğanın kanunu, yapacak bir şey yok. :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Murat hocam sizin çocukluğunuzu çok merak ediyorum, hatta sizden önce sizinla daha iyi anlaşabilmek için çocukluk arkadaşlarınızla ya da hayatalarsa (Allah sağlıklı ömür versin, rahmetli olanlara da Allah rahmet eylesin) annne-baba ile  tanışmak istiyorum.

Bu saatten sonra hayata küsme abi :D

Abi zaten iki çocuğu var bizimkilerin. Biri kız, biri erkek. Doğanın kanunu, yapacak bir şey yok. :seytan:

Senin telefonun dandroidmi Whatsaap desteklemiyormu :D

Dur davet göndereyim :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu saatten sonra hayata küsme abi :D

Senin telefonun dandroidmi Whatsaap desteklemiyormu :D

Dur davet göndereyim :D

Destekliyosa n'olcak? Beni de mi vatsap gurubuna alıyonuz? Niye? Yaramazım diye mi? Orası yaramazlar sırası mı? :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Destekliyosa n'olcak? Beni de mi vatsap gurubuna alıyonuz? Niye? Yaramazım diye mi? Orası yaramazlar sırası mı? :crazy:

Arka sıralar burası :D Gel gel :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arka sıralar burası :D Gel gel :D

Olmaz olm, ders dinlicem ben. Annem kızıyo Allaallaa... (Kuriyim bi ara gizlice ;))

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Olmaz olm, ders dinlicem ben. Annem kızıyo Allaallaa... (Kuriyim bi ara gizlice ;))

Anlaşıldııııııııııııııııııııııı Tamam abi sen kurma. Yoksa yenge kapı önüne koyarsa başımıza kalırsın :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Anlaşıldııııııııııııııııııııııı Tamam abi sen kurma. Yoksa yenge kapı önüne koyarsa başımıza kalırsın :D

Olm kurduk, dürttük. Ses yok. Dalga mı geçiyon len kerata! :punish:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Elektrikli olan mantıklı ,250 kg kapasite gereğinden fazla ve 12m halat uzunluğu ise kısa . Bu motoru taşımak için hareketli bir mekanizmaya , ilk mesajımda belirttiğim kola ihtyaç olacaktır. Gerisi işçilik.

Volkan Bey,

Merhaba.

Benzer bir vinci 7-8 yıl önce apartmanın çatısını onarırken satın alıp kullanmıştım. 

Apartman 9 katlı. Çatısı atermit kaplıydı. Çatıya çıkış için asansör makine dairesinde 50x70 bir pencere kullanılıyordu. Atermitleri söküp bu pencereden geçirmek veya çatıya kaplanacak osb levhaları tek parça halinde buradan geçirmek mümkün değildi.

Bu nedenle Koçtaş tan 150 kg kapasiteli bir vinç alıp çatının parapet duvarına çelik dübelle bağlamıştım. 

levhaları taşımak için demir profilden forklift çatalına benzer basit bir aparat yapmıştım. Bu aparatın düzgün inip çıkması için de çatıdan yere gerili 2 kılavuz halat çekmiştim. aparatın üzerindeki halkalar bu kılavuz halat boyunca yukarı aşağı çalıştığı için levhalar dönmeden çok pratik şekilde taşınmıştı.

Bu vinci aileniz çok rahatlıkla kullanabilir. Yalnız vinç için TV ların duvara  monte edildiği hareketli askı sistemi gibi bir mekanizma gereklidir. Bu sayede yukarı aşağı çalışırken alt katlara takılmadan yükü yukarı çekebilir. Yük yukarı çıkınca dönme hareketiyle balkon içine çekilerek rahatlıkla boşaltılabilir.

hareketli bir mekanizma yapmasanız bile balkondan belli bir uzaklıkta çalışması gerekir ki alt katlara takılmasın.

Ancak önerim hareketli mekanizmayı kullanmanız. Bu sayede yağışlı günlerde vinç ve motorunu da korumuş olursunuz.

satın alacağınız vincin limit svitchli olmasına dikkat edin. Aksi takdirde halatın tam dolanmasından sonra vinci durdurmayı ihmal ederseniz çok zayıf olan dişliler kırılabilir. Genelde dişliler alüminyum veya zayıf döküm malzemeden üretilmiş oluyor. 

İnternette PERGEL VİNÇ leri incelerseniz yapacağınız mekanizma için fikir sahibi olursunuz.

Çok iyi düşünmüşsünüz. Anne babanız sizinle gurur duyacak. Şimdiden kolay gelsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
(düzenlendi)

Volkan Bey,

Merhaba.

Benzer bir vinci 7-8 yıl önce apartmanın çatısını onarırken satın alıp kullanmıştım.

Apartman 9 katlı. Çatısı atermit kaplıydı. Çatıya çıkış için asansör makine dairesinde 50x70 bir pencere kullanılıyordu. Atermitleri söküp bu pencereden geçirmek veya çatıya kaplanacak osb levhaları tek parça halinde buradan geçirmek mümkün değildi.

Bu nedenle Koçtaş tan 150 kg kapasiteli bir vinç alıp çatının parapet duvarına çelik dübelle bağlamıştım.

levhaları taşımak için demir profilden forklift çatalına benzer basit bir aparat yapmıştım. Bu aparatın düzgün inip çıkması için de çatıdan yere gerili 2 kılavuz halat çekmiştim. aparatın üzerindeki halkalar bu kılavuz halat boyunca yukarı aşağı çalıştığı için levhalar dönmeden çok pratik şekilde taşınmıştı.

Bu vinci aileniz çok rahatlıkla kullanabilir. Yalnız vinç için TV ların duvara monte edildiği hareketli askı sistemi gibi bir mekanizma gereklidir. Bu sayede yukarı aşağı çalışırken alt katlara takılmadan yükü yukarı çekebilir. Yük yukarı çıkınca dönme hareketiyle balkon içine çekilerek rahatlıkla boşaltılabilir.

hareketli bir mekanizma yapmasanız bile balkondan belli bir uzaklıkta çalışması gerekir ki alt katlara takılmasın.

Ancak önerim hareketli mekanizmayı kullanmanız. Bu sayede yağışlı günlerde vinç ve motorunu da korumuş olursunuz.

satın alacağınız vincin limit svitchli olmasına dikkat edin. Aksi takdirde halatın tam dolanmasından sonra vinci durdurmayı ihmal ederseniz çok zayıf olan dişliler kırılabilir. Genelde dişliler alüminyum veya zayıf döküm malzemeden üretilmiş oluyor.

İnternette PERGEL VİNÇ leri incelerseniz yapacağınız mekanizma için fikir sahibi olursunuz.

Çok iyi düşünmüşsünüz. Anne babanız sizinle gurur duyacak. Şimdiden kolay gelsin.

Teşekkür ediyorum ilginiz için . Ilk mesajımda bulunan ürünlerden biri Vinç diğerinde motoru taşıyacak hareketli mekanizma. Basit ve ekonomik şekilde bir çözüm ararken bunları buldum. Eve gidip duvar payına ve uygunluğuna baktıktan sonra siparişimi geçip ürünlerin montajına geçeceğim.

tarihinde Volkan Doğrular tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Bizdeki bu şekilde.Vinç 125 kg kapasiteli.

IMAG0343_zpsea4e4569.jpg

IMAG0341_zpsd6e30e33.jpg

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...