İçeriğe Yönlendir

Lpg Araçlarda Benzin Pompası Sorunu

Caner Kırmacı

Recommended Posts

Caner Kırmacı
(düzenlendi)

Lpg'li araçlarda, lpg ile kullanırken benzin seviyesi çok azaldığında benzin pompası yanma sorunu ile karşı karşıyayız.Bunun için benzin pompası sistemini devre dışı bırakıp arada devreye sokan sistemler var. Bu konuda sizce avantajları dezavantajları nelerdir. Bu konuyla ilgili bazı ürünler var. 

http://www.ekopomp.com/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-lpg-li-araclar-icin-benzin-pompasi-zaman-rolesi-171053513/detay

Bu konuyla ilgili daha önce başka bir forumda tartışma olmuş

http://forum.donanimhaber.com/m_24441353/f_//tm.htm#24441353

tarihinde Caner Kırmacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Özkan

Bunu eski aracimda yasadim lpg cim pompaya bi role bagladi lpg devre girince pompanin elektirini kesiyodu iki yıl sorunsuz bindim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim araçta 2.5 yıldır takılı. Ben taktıklarını görmedim. Takan usta benzin pompasını Araç LPGye geçtiğinde devre dışı bırakır dedi. Aracımda prins LPG kiti var. Usta yağlama veya bunu hediye edecekti. Ben yağlama dedim. Ellerinde yağlama yoktu, bunu hediye etmişti. Ben zaten benzini yedeğe pek düşürmem.

LPG bitince benzine geçişte sıkıntı yok. Çok yüksek devir yüksek hızda biraz sarsıyor. Haricinde sadece sinyali duyunca benzine geçtiğini Anlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

İlk defa duydum böyle birşeyi. Bilenler kullananlar varmı acaba. Fiyatı uygunmuş.

Ustalar onaylarsa alıp takalım hemen..

Benim araçta 2.5 yıldır takılı. Ben taktıklarını görmedim. Takan usta benzin pompasını Araç LPGye geçtiğinde devre dışı bırakır dedi. Aracımda prins LPG kiti var. Usta yağlama veya bunu hediye edecekti. Ben yağlama dedim. Ellerinde yağlama yoktu, bunu hediye etmişti. Ben zaten benzini yedeğe pek düşürmem.
LPG bitince benzine geçişte sıkıntı yok. Çok yüksek devir yüksek hızda biraz sarsıyor. Haricinde sadece sinyali duyunca benzine geçtiğini Anlıyorum.

Senin araçta sorun yoksa ben kesin almalıyım bunu.. :p  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İlk defa duydum böyle birşeyi. Bilenler kullananlar varmı acaba. Fiyatı uygunmuş.

Ustalar onaylarsa alıp takalım hemen..

Senin araçta sorun yoksa ben kesin almalıyım bunu.. :p:)

Hahaha.

Ulan Benim araba şamar oğlanına döndü :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Hahaha.

Ulan Benim araba şamar oğlanına döndü :D

Haaahhaa ne güldüm len sabah sabah.. :D

Şamar oğlanı az olmadımı.. :D   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Haaahhaa ne güldüm len sabah sabah.. :D

Şamar oğlanı az olmadımı.. :D

Abartma istersen. Şamar yeter :D :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tamam canım benim kızma.. :air_kiss:

Aferin canım. :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Aferin canım. :D

Birazdan birileri gelir şamar oğlanına laf ederse karışmam bak.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Birazdan birileri gelir şamar oğlanına laf ederse karışmam bak.. :D

Suçlu sensin sen başlattın :D

Neyse konuyu mındar etmeyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Suçlu sensin sen başlattın :D

Neyse konuyu mındar etmeyelim :)

Tamam hadi öyle olsun.. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Lpg'li araçlarda benzin seviyesi çok azalmasa dahi benzin pompasının bir süre sonra arızalandığına çok şahit oldum. Şu an mevcut focusumunkide bugün yarın elden gitmek üzere, artık marşları soğukken daha geç alıyor. Bütün taksiciler gibi bu tarz bir kit taktırmak şart oldu. Aslında bunun lpg montajında standart olarak direk takılması lazım bence.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ben iki adet 2005 focusuma ve 2011 focusuma taktırmıştım...Hiç bir sorun yaşamadım...İşinin erbabı bir usta tarafından yapılmalı... :yes:

Bu arada biri şamar oğlanımı dedi...... :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bunların kendiliğinden devreye girip daha sonra devreden çıkanları var..Onlar olabilir.uyduruk ucuz bir role olursa enjektörleri bozabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...