İçeriğe Yönlendir

Fiesta Kış Lastikleri

Bilal Güngör

Recommended Posts

Bilal Güngör

MerhAba.

Bu sezon kış lastiği taktırmak mecbur dediler. Cezası varmış ilkinde 70 tl.

2012 fiesta titanium kullanıyorum. 195 50 15 Hankook lastik vardı fabrika çıkışında.

Goodyear UG GW3 kış lastiği taktırdım dün.

Sanki süspansiyon sistemi değişti arabanın. Boşu boşuna ses iZolasyonu felAn yaptırmışım. Hiçbir işe yaramadı. Lastik sesi kadar iğrenci yokmuş.

Hankookları hemen değiştirin derim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kim demişse yanlış demiş. Kış lastikleri ticari araçlar için zorunlu.

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara mecburi ancak mecburi olmasa da taktırmanız sizin güvenliğiniz için bence iyi olmuş. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Siz kış lastiklerinden mi rahatsızsınız yoksa yazdan mı ben anlayamadım... ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kış lastikleri zorunlu olacak dediler bu sene için , şuan kesinleşmiş bir şey yok ! yanlız ben yinede aldım haftada 1 aracımı kullandığım halde 

bilinçli bir sürücü nünde kış lastiği kullanması gerektiğiniz düşünmüyorum BİLİYORUM...

Murat bey, ünlemler ve büyük harfleri üstüme alıyorum :)

Ben size kötü bir şey yaptınız demedim ki. Tam aksine, çok iyi bir şey yapmışsınız. Ancak size gelen bilgi hatalı ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

:)  sizi kast ederek bişi yazmadım kırıldıysanız kusura bakmayın.

Benim derdim; kış lastiği kullanan bilinçli bir sürücünün kullanmayan bir sürücü tarafından aracına veya daha kötüsü canına zarar vermesi katlanılamaz bir durum diye düşünüyorum.

Bu bilgiyide haberlerde izlemiştim zorunlu olacak diyordu...

Yaptığınız çok doğru bir davranış kış lastikleri konusunda. Forumumuz da bu konuda çok hassastır. Zorunluluk durumu henüz resmi olarak yayımlanmadı. Ama elbetteki kış aylarında kış lastiği kullanmak hem kendinize hem de karşınızdakine gösterdiğiniz saygıdır. Kullanmak doğru olandır.

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Kim demişse yanlış demiş. Kış lastikleri ticari araçlar için zorunlu.

Sani abi şimdi kesin birşey yok dimi kış lastikleri için ?  Ozaman acele etmeye gerek yok,geçen hafta şirket aracıma taktırdım ama kendiminkine daha vakit ve nakit bulamadım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Ticari araçlarda zorunlu olan kış lastikleri, binek araçlarda Valiliklerin o dönemki hava şartlarına bağlı almış oldukları karar ile zorunlu yada değildir.  ;)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Osman Polat
(düzenlendi)

Arkadaslar 2013 fiesta ma kış lastiği aldım orjinal lastikler 195 50 r15 di ama doğru düzgün model yoktu ve pahalıydı bende kışlıklar için 175 65 r14 e döndüm sizce iyi mi yapmışım yoksa kötü mü?

tarihinde Osman Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Değişmen

arkadaşlar acil yardımınızı bekliyorum. 2012 fiestam var. 195/50/15 üzerindeki lastikler. Kış lastiği taktıracağım fakat nokian ve goodyear arasında kaldım. ultragrip 9 istiyorum ama 50 ya da 55 yanak ölçüleri bulunmuyor. Goodyear Eagle UG GW-3 185 tl. Bir de NOKIAN 195/55 R15 XL 89H Nokian WR D3 225 tl. bu lastikleri kullanan var mı ya da hangisini tavsiye edersiniz ? Yorumlarınızı bekliyorum lütfen :)

Yorum bağlantısı
Osman Polat
(düzenlendi)

arkadaşlar acil yardımınızı bekliyorum. 2012 fiestam var. 195/50/15 üzerindeki lastikler. Kış lastiği taktıracağım fakat nokian ve goodyear arasında kaldım. ultragrip 9 istiyorum ama 50 ya da 55 yanak ölçüleri bulunmuyor. Goodyear Eagle UG GW-3 185 tl. Bir de NOKIAN 195/55 R15 XL 89H Nokian WR D3 225 tl. bu lastikleri kullanan var mı ya da hangisini tavsiye edersiniz ? Yorumlarınızı bekliyorum lütfen :)

Bende de 195 50 15 vardi ve ug9 almak istiyordum bende 15 janttan 14 e gectim 4 adet 175 65 14 goodyear ug9 lastik arti 4 adet 14 inç kara jant 4 kapak 4 çelik sibop 700 e geldi yani 4 adet ug gw3 den daha uygun hem bu sayede her sene lastik sokturmekle ugrasmayacagim. 3 haftadır 14 jant kullaniyorum gayet memnunum. Yazdığım ebatlarda ug9 118 tl nokian wr dr 3 108 tl.

tarihinde Osman Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ersin Kecis

2003 fiestam icin lastik alacaktim. ADAC'tan (bilmeyen arkadaslar icin yazayim: uluslararasi gecerliligi olan, bagimsiz lastik test kurulusu) bakip 1.siradakini aldim:

benim lastiklerim 175 65 14. bu lastik tipi icin yapilan testler de siralama (ilk üçü yapistirdim asagiya) su sekilde:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2014_winterreifen_175_65_r14.aspx?ComponentId=216869&SourcePageId=31821

ben de 2 tane 1.siradaki Continental ContiWinterContactTS860 (850 nin yeni versiyonu bu lastik, oncekinden daha iyi ancak bu lastik tipindeki en guncel test 2014 oldugu icin bu lastik var testte) lastiginden aldim.

2 tane de ustunde varmis zaten. onlari arkaya atariz artik. :)

ADAC'ta lastigin cikardigi ses desibeline, kuru, islak, karli havadaki yol tutusuna, yakit ekonomisine vs. vs. ye gore testleri yapilip ona gore puanlandiriliyor.

88 liraya ayni tipte kış lastigi de var. 144 liraya da. aradaki fark iste bu kriterlere veriliyor.

not: asagida bir liste vardi ancak gonder deyince  izniniz yok dedigi icin sildim. siz ustteki linkten gorebilirsiniz ayni listeyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

2003 fiestam icin lastik alacaktim. ADAC'tan (bilmeyen arkadaslar icin yazayim: uluslararasi gecerliligi olan, bagimsiz lastik test kurulusu) bakip 1.siradakini aldim:

benim lastiklerim 175 65 14. bu lastik tipi icin yapilan testler de siralama (ilk üçü yapistirdim asagiya) su sekilde:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2014_winterreifen_175_65_r14.aspx?ComponentId=216869&SourcePageId=31821

ben de 2 tane 1.siradaki Continental ContiWinterContactTS860 (850 nin yeni versiyonu bu lastik, oncekinden daha iyi ancak bu lastik tipindeki en guncel test 2014 oldugu icin bu lastik var testte) lastiginden aldim.

2 tane de ustunde varmis zaten. onlari arkaya atariz artik. :)

ADAC'ta lastigin cikardigi ses desibeline, kuru, islak, karli havadaki yol tutusuna, yakit ekonomisine vs. vs. ye gore testleri yapilip ona gore puanlandiriliyor.

88 liraya ayni tipte kış lastigi de var. 144 liraya da. aradaki fark iste bu kriterlere veriliyor.

not: asagida bir liste vardi ancak gonder deyince izniniz yok dedigi icin sildim. siz ustteki linkten gorebilirsiniz ayni listeyi.

Testler elbetteki fikir verir ancak testte kullanılan lastik size satılan lastikle aynı kalitede olmayabilir. tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...