İçeriğe Yönlendir

Sac Janta Çelik Jant Bijon Somunu Olur Mu?

Mustafa Kızılkaya

Recommended Posts

Mustafa Kızılkaya

Merhaba aklıma takılan bir konu var.

12 titanyum fiestama çıkma  4 tane sac jant ve 175 65 14 kışlık lastik aldım taktırdım. Lakin çelik jant bijonları biraz büyük geldi sanki çünkü sac jant kapakları olamadı.Şimdi :

1. Çelik jant somunları herhangi bir sıkıntı yaratır mı?
  2. sac jant bijonu mu almalıyım.
  3. yada kapakları bijon yerlerinden kesip kullanmalı mıyım?

resimleri atamadım en kısa zamanda atacağım. şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sac janta göre bijon kullanmalısınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aluminyum jant somunlarını oturma yüzeyi özeldir. saç janta takarsanız ezilir sonra çıkarıp aluminyuma takınca da jantın o bölümünü bozar. saç jant bijonu alıp takıp kısa sürede böyle fazla gezmeyin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Kızılkaya

Çağlar bey teşekkür ederim bilgilendirmenizden dolayı. Bİr şey daha sorucam fiesta focus ve connect lerin sac jant bijon somunları aynı mı acaba öyle  bulunduğum yerde yedek parça olayı pek yok da. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynıdır. saç bijonlar tüm markalarda nerdeyse aynıdır hatta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kızılkaya

teşekkürler.eeet benim janlarda aynı seninki mert gibi en kısa zamanda değiştiremm bende. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Koç

Bende de aynı sorun var. Yalnız ben bijon bulamıyorum sac janta göre çok ilginçtir.En son bijon somunu bulabildim.Acaba çelik jant bijonları saplamalarından ayrılıyor mu yoksa bütün mü?.Servisi aradım 16 tanesine 240 lira fiyat verdi.Bulunduğum yer küçük bi yer çok fazla yedek parça imkanı yok.Siz nereden buldunuz internette falan güvenilir bir site var mı alabileceğim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...