İçeriğe Yönlendir

1.6Tdci Focus Tavsiye

Abdülkadir Demirci
Çözüme git Önder Başböyük tarafından,

Recommended Posts

Abdülkadir Demirci

Abilerim, babam için yani ailemiz için hem yakıt tasarrufu hem vergi hemde model yükseltmek amacıyla sedan Focus almayı düşünüyoruz sizce ;

2008-2010 Titanium mu ?

2011- Trend mi ?

Neden ?

(Şuan 2007 2.0TDCi S-max var.)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

2010 Titanium alın.Nedeni donanım hem trende binin hemde titaniuma farkı anlayın.Aygaz tup klima kontrol unitesini gorunce anlarsınız.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

2011 trendden kastınız focus3 mü bilmiyorum ama ben her zaman dolusundan yanayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Önder Başböyük

ben olsam focus3 trend alırdım, ESP dahi standart, 4 disk ABS standart en azından euro5 motor daha sessiz, daha az yakıtlı, bir jant bir sis atarsınız mis olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

F3 trend olunca ne oluyor. Bak hanıma söylerim araçı trend senin araçla trend diye dalga geçiyorlar diye[emoji12]

Yorum bağlantısı
Abdülkadir Demirci

ben olsam focus3 trend alırdım, ESP dahi standart, 4 disk ABS standart en azından euro5 motor daha sessiz, daha az yakıtlı, bir jant bir sis atarsınız mis olur.

2010 Titanium alın.Nedeni donanım hem trende binin hemde titaniuma farkı anlayın.Aygaz tup klima kontrol unitesini gorunce anlarsınız. :)

Sadece f2 ya da f3 demeyin böyle açıklamalı cevap verirseniz sevinirim  :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

F2 2006-2008 model olan kasalar.f2.5 2008-2011 model.f3 2011- olan [emoji5]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. S maxe bakım yapın cila yapın kullanmaya devam edin

2. illa değişecekse geçmişi belli sahibi bilinen varsa model doananım gözetmeden listede başta olsun

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

S-Max dan Focus a geçerken bence S-Max ı hemen satmayın. 1 ay sonra focusu tekrar satışa koyarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdülkadir Demirci

1. S maxe bakım yapın cila yapın kullanmaya devam edin

2. illa değişecekse geçmişi belli sahibi bilinen varsa model doananım gözetmeden listede başta olsun

S-Max dan Focus a geçerken bence S-Max ı hemen satmayın. 1 ay sonra focusu tekrar satışa koyarsınız.

Abilerim haklısınız s-max çok iyi araba fakat yakit ve vergi baya bi fark ediyo

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Abilerim haklısınız s-max çok iyi araba fakat yakit ve vergi baya bi fark ediyo

Vergi de haklı olabilirsiniz ancak yakıtta max 1 lt oynar diye düşünüyorum. Bu da yıllık yapacağınız km'e göre iyi hesap edilmeli. S-Max'in konforu ve kaputun altında çok iyi çalışan motoru, ayrıca kullanılabilirliği açısından çok ama çok fark var. Büyük konuşmayayım ama S-max'ı sadece yeni model S-Max ile yada Galaxy ile değişimi kabul edebilirim. Yoldaki güvenliği, konforu ve tartışılmaz kullanım zevki ile maalesef seçim yapabileceğiniz pek bir araç yok. Varsın olsun vergisi de 500 lira pahalı... 

2006 Model araca biniyorum, neredeyse her hafta, yolda park ettiğimde hiç tanımadığım ailerle sırf bu araba nedir diye muhabbeti yetiyor... ;) Zira çoğu kişi aracı 2014 model sanıyor ve hayran oluyorlar ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Abdülkadir Demirci

Vergi de haklı olabilirsiniz ancak yakıtta max 1 lt oynar diye düşünüyorum. Bu da yıllık yapacağınız km'e göre iyi hesap edilmeli. S-Max'in konforu ve kaputun altında çok iyi çalışan motoru, ayrıca kullanılabilirliği açısından çok ama çok fark var. Büyük konuşmayayım ama S-max'ı sadece yeni model S-Max ile yada Galaxy ile değişimi kabul edebilirim. Yoldaki güvenliği, konforu ve tartışılmaz kullanım zevki ile maalesef seçim yapabileceğiniz pek bir araç yok. Varsın olsun vergisi de 500 lira pahalı... 

2006 Model araca biniyorum, neredeyse her hafta, yolda park ettiğimde hiç tanımadığım ailerle sırf bu araba nedir diye muhabbeti yetiyor... ;) Zira çoğu kişi aracı 2014 model sanıyor ve hayran oluyorlar ;)

Aynen abi her kelimene sonuna kadar katılıyorum. :yes:  Çok iyi açıkladın S-max'i. Babam zaten satma taraftarı değildi. O da sizin gibi aracını çok seviyor. Ben kendim için daha küçük bi araç daha iyi olur diye düşünüyordum. Ama ehliyeti alıp hergün o koltuğa oturduktan sonra, orasını burasını kurcaladıktan sonra, limitlerde sürdüten sonra sevdası bana da aşılandı. Arkadaşlar falan biniyor bi kaç dk sonra ''Kanka bu nasıl araba, uçuyor, çok rahat, vay anassınıı..vs.'' diyor :biggrin:  :nazar:  

S-MAX ANLATILMAZ YAŞANIR  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben f3 trend x diyorum(sis farı, alaşım jant ve cc olsun en azından). s maxden inip teneke janta da binmeyin :)

S max in ş.içi kullanımı nasıl, boyutları sıkıntı oluyor mu D segmenti araçlarla kıyaslandığında?

Yorum bağlantısı
Abdülkadir Demirci

Ben f3 trend x diyorum(sis farı, alaşım jant ve cc olsun en azından). s maxden inip teneke janta da binmeyin :)

S max in ş.içi kullanımı nasıl, boyutları sıkıntı oluyor mu D segmenti araçlarla kıyaslandığında?

Boyutlar hiç sıkıntı olmuyor diyebilirim. Bi sıkıntı park ederken ya da dar yolda U dönüşü yaparken oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...