İçeriğe Yönlendir

Ağır Kusur /tekerlek Yataklama Rulmanı , Çok Fazla Boşluk Mecvut.

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Berkay Özdemir

Hayırlı akşamlar.. 

Aracımı bir kaç gün önce muaynede götürdüm, Sinyal Modülü , Spor yay , Cam Filmi vesaire ekstra donanımlardan dolayı hafif kusur v.s yazmadılar.

Geçeceğimi düşünürken '' Sağ ve Sol Tekerlek Yataklama Rulmanı Çok fazla boşluk mevcut olduğundan dolayı ağır kusur ile kaldım.

Gitmeden öncede ustama göstermiştim bir sorun olmaz geçersin demişti..

Biri diyorki teker bilyasında boşluk var , biri diyorki aks değişicek. Benim anlamadığım nokta ise şu , değişmesi gereken parça nedir? Kısaca muayneden geçmek için hangi parçayı veya parçaları değiştirmeliyim.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aks? mı boşluk mu var porya da? muayene başka şey, usta her mm boşluykta bile ikaz etmeli şakasıo yok , göbek dağılırsa jant ayrı araba ayrı yere gider?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

aks? mı boşluk mu var porya da? muayene başka şey, usta her mm boşluykta bile ikaz etmeli şakasıo yok , göbek dağılırsa jant ayrı araba ayrı yere gider?

Abicim daha önce , Tekerlek Bilyalarının dağılması sebebi ile bilyaları ve teker poryalarını değiştirmiştim. Şimdi neyi değiştirmem gerekiyor.  

Yorum bağlantısı
ismail Elvan

sağa yada sola döndüğünüzde gaza basarken titreme oluyorsa aks değişmesi gerekiyor,  zaten bi süre sonra düz giderkende titreyecek,  yan sanayi çifti 225-250 tl arasında 

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

porya neden değişti? yatağı mı yedi?

Sağ ön taraftan uğultu geliyordu. O sırada sürekli Teyzemi hastaneye götürüp geliyordum gidip değiştiremedim. Oda poryaya zarar vermiş, sanırım dediğin gibi yatağı yemiş abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

bilya değşiimi yeteli olavaktır henzü yeni başladı ise

Tekerlek bilyasımı ? Bilya ve porya 1 ay önce değişti abi. Tekrarmı değiştireyim?

Yorum bağlantısı
Can Ergül

Çağlar abi 1 ay önce değişip gene bilya dağıtmışsa difransiyelde falan eğrilik olabilir ?

Berkay yakın zamanda herhangi bi kaza yaptın mı ya da ön takım yaptırma falan?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

diferansiyel şanzıman içindedir önden çekişli de akslar hareketlidir bilya dan bağımsızdır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Hayırlı akşamlar.. 

Aracımı bir kaç gün önce muaynede götürdüm, Sinyal Modülü , Spor yay , Cam Filmi vesaire ekstra donanımlardan dolayı hafif kusur v.s yazmadılar.

Geçeceğimi düşünürken '' Sağ ve Sol Tekerlek Yataklama Rulmanı Çok fazla boşluk mevcut olduğundan dolayı ağır kusur ile kaldım.

Gitmeden öncede ustama göstermiştim bir sorun olmaz geçersin demişti..

Biri diyorki teker bilyasında boşluk var , biri diyorki aks değişicek. Benim anlamadığım nokta ise şu , değişmesi gereken parça nedir? Kısaca muayneden geçmek için hangi parçayı veya parçaları değiştirmeliyim.. 

Berkay bey sizinde yazdığınız gibi Rulman deişecek 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...