İçeriğe Yönlendir

500 Liraya Kadar Kompakt Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi

Yasin Kahveci

Recommended Posts

Yasin Kahveci

Arkadaşlar merhabalar.500 TL ye kadar kompakt bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Canon SX170 hoşuma gitti ancak emin olamadım.Varsa başka tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Canon EOS 20d semi pro magnezyum gövde DSLR var bende onu vereyim ;)

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Canon EOS 20d semi pro magnezyum gövde DSLR var bende onu vereyim ;)

Benim D100 den farkı yoktur Hocam onun.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Arkadaşlar merhabalar.500 TL ye kadar kompakt bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Canon SX170 hoşuma gitti ancak emin olamadım.Varsa başka tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Yasin bey bahsettiğiniz sx170 kalem pille çalışan modeliydi yanlış hatırlamıyorsam. Bence bataryalı bir makina ilk planda daha mantıklı olur diye düşünmekteyim.  

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Kompakt makinelerde Sony bana göre canon ve nikondan daha başarılı. "S" serileri hariç

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Yasin bey bahsettiğiniz sx170 kalem pille çalışan modeliydi yanlış hatırlamıyorsam. Bence bataryalı bir makina ilk planda daha mantıklı olur diye düşünmekteyim.  

+1

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Arkadaşlar tam bu arifede sizlerden ciddi manada yardım bekliyorum. Aşağıdaki makinelerden siz olsanız hangisini alırdınız veya bunların yerine şunu al diyebileceğiniz bir makine var mı ? Şimdiden teşekkürler.

Canon SX170

Canon SX500

Samsung WB1100

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Samsung kullandım memnundum, ama canonlar da iyi. Canon'un dslr 'ını kullanıyoruz, bence hangisini beğendiyseniz alınabilir, hepsi işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

sx 170 bataryalıdır.

Arkadaşlar tam bu arifede sizlerden ciddi manada yardım bekliyorum. Aşağıdaki makinelerden siz olsanız hangisini alırdınız veya bunların yerine şunu al diyebileceğiniz bir makine var mı ? Şimdiden teşekkürler.

Canon SX170

Canon SX500

Samsung WB1100

Bütçe çok sıkıntılı. Durumu herhalde benden iyi anlayan olamaz zira geçen ay bende aynı durumdaydım. Kuzenim hediye olarak alacaktı seçimi sınırlı bütçe ile bana bıraktı. Ben tercihimi SX600 HS olarak kullandım.

Daha önce iki canonum oldu ikisinden de memnundum, düşük olan modeli ablama sattım düşürdü, samsung wb150F aldı canondan daha özellikli ama resimleri pcye atınca canonu mumla aradık.

Benim kullandığım A2200'yi yine ablam düşürdü lens bozuldu, Kendi bütçemle alacak olsam muhtemelen yine aynı modeli veya A3300 IS alırdım ucuz olsun diye. Sonuçta kompakt bir makine için o kadar parayı kendim vermezdim. Hediye olunca SX600 HS'yi seçtim, HS sistemi IS(görüntü sabitleme)'nin yanı sıra tripodsuz gece çekimleri için var.

Ama işin açığı yeni makineyi pekte kurcalayamadım ama çekimleri falan gayet başarılı, Deseniz ki A2200 ile dağlar kadar fark var mı? zoom harici pek yok gibi.

Yine makine alacak olsam, canondan vazgeçmem. Hep memnun kalmışımdır, tavsiyem üzerine alanlar olmuştur, pişman olan olmadı şimdiye kadar.

Ben hızlıal.com'dan 399 TL'ye çanta ve kart hediyeli olarak aldım, yine aynı siteden yedek bataryasını 11 TL'ye aldım. İlk şarj ile o kadar kurcalama ve en az 250 resim çektim anca boşaldı batarya, Yedeği doldurdum şu hala devam ediyor.

Samsung kesinlikle önermiyorum, Flaş için çok bekletiyor, Işık düzgün değilse resim çekimleri çok kötü (bence canona göre)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Selçuk Keleş

Benim canon ixus 255 riva yolunda bir kaç dakika içinde çalındı. :) Yol kenarına çekim amacıyla mini tripodla koymuştuk bir kaç dakika içinde döndüğümüzde makina yerinde yoktu :)

Neyse yerine ixus 265 aldım, fiyatı daha uygun (GG, 320 TL) Sanki 255 kadar kaliteli değilmiş gibime geliyor, ergonomik ve tekniik bazı ufak sorunlarını düzeltmişler, izlenimlerimi yazarım.

IXUS_265_HS_BLACK_tcm123-1119744.jpg

Temel Özellikler
  • 25mm_Wide_12x_tcm123-1107724.jpg12x optik zoom ve ultra geniş açı
  • 24x_ZoomPlus_tcm123-1107718.jpgMükemmel kaliteyle 24x'e kadar zoom
  • HS_SYS_tcm123-917150.jpgDüşük ışıkta harika çekimler
  • 16MP_CMOS_tcm123-1107733.jpg16,0 Megapiksel CMOS
  • Digic4_Plus_tcm123-1107725.jpgGüçlü DIGIC işleme
  • Intell_IS_tcm123-917152.jpgHer koşulda sabit çekimler
  • WiFi_Cert_tcm123-1075575.jpgKablosuz olarak görüntü paylaşın ve yedekleyin
  • NFC_tcm123-1107722.jpgNFC, akıllı telefon ile paylaşımı kolaylaştırır
  • KFI_CreativeShot_tcm123-1003090.jpgTek bir çekimle 6 tane birbirinden farklı görüntü
  • KFI_HybridAuto_tcm123-1011534.jpgFilm özeti ile kolay çekim
  • FullHD_square_tcm123-917140.jpg1080p filmler
  • 7.5cm_3.0in_LCD_tcm123-917588.jpg7,5 cm (3,0 inç) LCD
  • SmartAuto32_tcm123-917165.jpg32 sahne tespiti özellikli otomatik mod
  • KFI_ECO_Mode_tcm123-1003091.jpgDaha fazla çekim için enerji tasarrufu
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Panasonic dmc tz 25 de bakabilirsiniz made in japan

Önceden TZ3'üm vardı çok iyi bir makinaydı. Ancak ixus düşük ışıkta o seriden daha iyi bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...