İçeriğe Yönlendir

Askerlik - Tecil Bozdurma?

Osman Nuri Köknar

Recommended Posts

Osman Nuri Köknar

Başlığı doğru yazdım mı bilmiyorum ama askerlik hakkında bir kaç soru sormak istiyorum. Öncelikle durumu mu anlatayım daha sonra konu hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olmalarını rica edeyim. Örgün öğretimde iken memurluk nedeniyle okulu yarıda bırakıp üniversitedeki kaydımı pasif hale getirdim. Bu esnada geçen yıl 2 yıllık Açık Öğretim Adalet bölümüne kaydımı yaptırdım ve askerlik şubesine gidip açık öğretimdeki kaydım ile askerliği tecil ettirdim. Hangi tarihe kadar tecil ettirdiğim şu an aklımda değil ama şöyle bir durum var. Aslında 4 yılı bitirmeden askere gitmeyecektim ama yaşanan bir kaç sorundan dolayı erken askere gitmem gerekiyor. Aslında bunu ben istiyorum ama askere alım işlemleri nasıl oluyor bu konu hakkında fikrim yok. Araştırdım ama net bir bilgi elde edemedim. Yani askerlik şubesine gitsem erken askere alınma işlemlerini gerçekleştirin desem hemen bir sonraki celp döneminde gider miyim yoksa kütüğümün bulunduğu yerin celp döneminde mi giderim? Örnek olarak şimdi gidip başvuruda bulunsam bir sonraki Şubat ayında mı alırlar yoksa senin kütüğe bağlı olduğun yer Ağustos ayında gittiği için seni sen de Ağustos ayında gideceksin derler? Böyle bir işlemi gerçekleştirmiş olan veya konu hakkında bilgisi olanların fikirlerine ihtiyacım var. 

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Bende sizin durumunuz gibi tecili bozdurup hemen askere gitmek istemiştim vakti zamanında 2001 Ekimdi yanlış hatırlamıyorsam 1 sene sonra gönderdiler 2002 4.tertip gitmiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Başlığı doğru yazdım mı bilmiyorum ama askerlik hakkında bir kaç soru sormak istiyorum. Öncelikle durumu mu anlatayım daha sonra konu hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olmalarını rica edeyim. Örgün öğretimde iken memurluk nedeniyle okulu yarıda bırakıp üniversitedeki kaydımı pasif hale getirdim. Bu esnada geçen yıl 2 yıllık Açık Öğretim Adalet bölümüne kaydımı yaptırdım ve askerlik şubesine gidip açık öğretimdeki kaydım ile askerliği tecil ettirdim. Hangi tarihe kadar tecil ettirdiğim şu an aklımda değil ama şöyle bir durum var. Aslında 4 yılı bitirmeden askere gitmeyecektim ama yaşanan bir kaç sorundan dolayı erken askere gitmem gerekiyor. Aslında bunu ben istiyorum ama askere alım işlemleri nasıl oluyor bu konu hakkında fikrim yok. Araştırdım ama net bir bilgi elde edemedim. Yani askerlik şubesine gitsem erken askere alınma işlemlerini gerçekleştirin desem hemen bir sonraki celp döneminde gider miyim yoksa kütüğümün bulunduğu yerin celp döneminde mi giderim? Örnek olarak şimdi gidip başvuruda bulunsam bir sonraki Şubat ayında mı alırlar yoksa senin kütüğe bağlı olduğun yer Ağustos ayında gittiği için seni sen de Ağustos ayında gideceksin derler? Böyle bir işlemi gerçekleştirmiş olan veya konu hakkında bilgisi olanların fikirlerine ihtiyacım var. 

Hangi askerlik şubesine gideren git senin bağlı olduğun askerlik Şubesi adına işlem yapılır. Tecil bozdurman hemen bir sonraki celbe yetişeceğin anlamına gelmez. Asal ın dönemde ki erat ihtiyacına bağlı olarak değişir. Şubatta da gidebilirsin ağustos celbine de kalabilirsin. Hatta bir sene sonraya da kalabilirsin. Ama önce şube ile görüşmen lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Tecil işleminniz bozulduğunda bir sonraki celp döneminde askere gidersniz.

Benim tecil hakkım eylül 2015 ti.Geçen mayıs ayında tecilimi bozdurdum.Ağıstos celbine askerliğim çıktı.Yerim belli oldu.Sevk belgemi almadan tekrar tecil hakkımı kullandım.Bedelli söylentileri çıkmıştı.Şu an eylül 2015 e kadar tecilliyim.Bu dönemde kütüğüm olan Giresun un hangi dönem olduğuna bakmadılar.Direk oraya tecil bozdurduğuma dair yazı yazıldı.Ağustos dönemine aslerliği çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Askerlik Şubesi ile görüşeyim en kisa zamanda bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

iş arkadaşım gitti haziranda tecili bozdurdu ağustosta askere gitti fakat ordaki görevli memur önümüzdeki ilk celpde olabilir bir sorakide olabilir demişti.

pendik civarında olsanız şubedeki memur arkadaşları tanıyorum yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

iş arkadaşım gitti haziranda tecili bozdurdu ağustosta askere gitti fakat ordaki görevli memur önümüzdeki ilk celpde olabilir bir sorakide olabilir demişti.

pendik civarında olsanız şubedeki memur arkadaşları tanıyorum yardımcı olabilirim.

Eğer şubedekileri tanımak bir işe yarayacaksa ikamet ettiğim yerdeki şubede tanıdıklarım var. Bugün Askerlik Şubesine gideceğim bakalım ne diyecekler. Şubat'a götürürler inşallah. Yine de teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Asker görtürmeyecek. :D Kaçak değilsin ve yakalanmadın değil mi? :p Sen isteyerek gideceksin.

Hayırlısı olsun.Umarım istegin olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Şunu da eklemeliyim.Bir sonraki celp dönemi uygun ise,bir sonraki celp dönemi gidersiniz.Sonrakine kalma durumunuz da olabilir.Ama 1 sene sonraya kalmazsınız.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Devre kaybı diye birşey var, celp dönemi olmadan da arada gidebilirsiniz. Nasıl oluyor bilmiyorum ama arkadaşım devre kaybı olarak gitti. Tecili bozdu 1 ay sonra apar topar askere aldılar.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

2007 aralık ayında üniyi bıraktım şubeye gittim beni de alın dedim. Şimdi tecili bozarsak devre kaybı olarak hemen alırız dediler şubata kalmazsın dediler. Senin tecil haziranda bitiyor, muayene olursun Ağustos'ta gidersin dediler, işlerim vardı kabul ettim (Etmez olaydım)

Haziran'da muayene oldum, Ağustos'ta almadılar Kasım dediler, Kasım'da almadılar Şubat dediler, Şubat'ta almadılar Mayıs dediler. Mayıs'ta almadılar dahada bir şey demediler ama Ağustos'ta aldılar. Bir yılım beklemekle geçti, hep bir sonraki celpi dediklerinden bir yıl boyunca hiç bir iş yapamadım.

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Asker görtürmeyecek. :D Kaçak değilsin ve yakalanmadın değil mi? :p Sen isteyerek gideceksin.

Hayırlısı olsun.Umarım istegin olur.

Şubata götürürler derken yani daha sonraki celp dönemlerine bırakmazlar şeklinde söyledim abi :)

2007 aralık ayında üniyi bıraktım şubeye gittim beni de alın dedim. Şimdi tecili bozarsak devre kaybı olarak hemen alırız dediler şubata kalmazsın dediler. Senin tecil haziranda bitiyor, muayene olursun Ağustos'ta gidersin dediler, işlerim vardı kabul ettim (Etmez olaydım)

Haziran'da muayene oldum, Ağustos'ta almadılar Kasım dediler, Kasım'da almadılar Şubat dediler, Şubat'ta almadılar Mayıs dediler. Mayıs'ta almadılar dahada bir şey demediler ama Ağustos'ta aldılar. Bir yılım beklemekle geçti, hep bir sonraki celpi dediklerinden bir yıl boyunca hiç bir iş yapamadım.

İş yapamamak değil ama bende bu şekilde beklemekten korkuyorum. Bugün görüşeceğim şubeyle ..

Durumunuz nedir bilmiyorum ama şu dönemde 12 ay askerlik  :rolleyes::i-ih: :i-ih:

Bir an önce bu askerlik denen şeyi yapıp gelmem gerek. 4 yıllık mezun olmayı beklersem en az 3 yıl geçecek bu da uzun bir zaman.Bir çok şeyin önünde ciddi engeller oluşturmaya başladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...