İçeriğe Yönlendir

Rot,balans Ve Lastik Alabileceğim Yer Tavsiyesi

Tuğberk Şahinoğlu

Recommended Posts

Tuğberk Şahinoğlu

Merhaba arkadaşlar,

Scenic arabamıza 185/65/15 ebatlarında yaz lastiği almak istiyorum. hepsiburada sitesinden baktığım kadarıyla istediğim kalitede 130-145 tl arası değişiyor. Pirelli, Michelin, Goodyear, Lassa gibi bilindik markalardan arıyorum. Fakat internetten alırsam ayrıca bir yere götürüp orada lastiklerin takılması ve rot-balans için ayrı bir ücret ödeyeceğim. Bu yüzden işlemin yapılacağı yerden alırsam daha uyguna gelir diye düşünüyorum. Fakat sorduğum lastikçide biz sadece takılması ve balans işlemini yapıyoruz rotu başka yerde yaptırmanız lazım dediler. O yüzden tüm işlemlerin yapılabileceği bir yer olması önemli. 4 lastik alınması, takılması ve rot-balans için maksimum 600 tl ye kadar verebilirim. İstanbul anadolu yakasında, Maltepede oturduğum için mümkünse maltepe, küçükyalı, bostancı civarlarında bildiğiniz bir yer varsa tavsiye ederseniz sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Tuğberk Şahinoğlu

Ayrıca jant kapakları da pek iyi durumda değil. Uygun fiyata da bulabilirsem renault amblemli jant kapağı da almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Temiz ikinci el düşünürseniz Michelin Kışlık lastiklerim satışta istediğiniz ebatta.

Böylece takmaya 50 tl verseniz 50 tl de rot balansa alırlar 480 tl ye işiniz hallolmuş olur.

Yoksa Michelin almaya kalksanız 750-800 den aşağı zor.

Ama Petlas düşünürseniz 600 tl ye hepsini halledersiniz. Ben şu an Petlas W651 aldım fiestam için şimdilik gayet memnunum

Yorum bağlantısı
Tuğberk Şahinoğlu

Temiz ikinci el düşünürseniz Michelin Kışlık lastiklerim satışta istediğiniz ebatta.

Böylece takmaya 50 tl verseniz 50 tl de rot balansa alırlar 480 tl ye işiniz hallolmuş olur.

Yoksa Michelin almaya kalksanız 750-800 den aşağı zor.

Ama Petlas düşünürseniz 600 tl ye hepsini halledersiniz. Ben şu an Petlas W651 aldım fiestam için şimdilik gayet memnunum

Sıfır almayı düşünüyorum. Yazlık lastik alacağım. Evet michelin diğerlerinden daha pahalı ama Lassa yı 520 tl ye buldum hepsiburada da. Aynı fiyata rot balans yapıcak yerde bulsam en azından takma parasından yırtarım diye düşündüm  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

lastik yenilenmesinde sadece balans ayarı yeterli değilmidir. sizin rot ayarlarınızda sıkıntı mı var. neden rot ayarı yaptırmak istiyorsunuz. rot ayarını zaten lastikçiler yapamaz. hafta sonu kardeşimin aracının lastiklerini değiştirdim kışlıkları taktık. 4 lastik sök tak balans 50 tl ödedik. 

ben kendi aracım için kar lastiği aldım. coşkun otodan pendik / kaynarca da bu tarafta en ucuz fiyatı olar verdiler (lassa sonoways 3 205 55 16) 215 tl  sök tak ve balans ayarlarını onlar gerçekleştirdi. rot ayarı yapılmadı 

ayrıca ilk sizden duyuyorum lastik değişiminde rot ayarı yapılacağını. bence burada bir tezatlık var. 

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

internet üzerinden alınan lastiklerde (almadan önce) üretim tarihi belli oluyormu lastigin.

Eger olmuyorsa,gözünle üretim tarihini görüp lastikçiden alması daha mantıklı gibi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Sıfır almayı düşünüyorum. Yazlık lastik alacağım. Evet michelin diğerlerinden daha pahalı ama Lassa yı 520 tl ye buldum hepsiburada da. Aynı fiyata rot balans yapıcak yerde bulsam en azından takma parasından yırtarım diye düşündüm  :fiuw:

Bence lastikleri internetten almadan önce bir rot balanscı ile konuş, bizim rot balanscı mesela lastik de takıyor. Bi konuşun tamam derse internetten alır gidersin rot balanscıya hem ayar yapar hem de takar lastikleri.

internet üzerinden alınan lastiklerde (almadan önce) üretim tarihi belli oluyormu lastigin.

Eger olmuyorsa,gözünle üretim tarihini görüp lastikçiden alması daha mantıklı gibi.

Evet çoğu sitede üretim tarihleri yazar. Yazmayan ya da özelden sordugunuzda bilgi vermeyen bir siteden almayın zaten eski lastikler gelebilir.

Evet çoğu sitede üretim tarihleri yazar. Yazmayan ya da özelden sordugunuzda bilgi vermeyen bir siteden almayın zaten eski lastikler gelebilir.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Şahinoğlu

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Bostancıda keskin otomotiv den 4 tane pirelli yaz lastiği aldım 185/65/15 ebatlarında balans yapıp lastikleri taktılar toplam 580 tl ye mal oldu. Fakat rot onlarda yoktu onuda başka bir yerde yaptırıcam. Arabaya uzun zamandır rot ayarı yapılmadığı için yaptırıcaktım hazır lastiklerde değişmişken :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...