İçeriğe Yönlendir

Kyocera Fs 3040 Fotokopi Makinesi

Ünal Doğar

Recommended Posts

Serkan Toker

1 sayfa için drum 4 kez döner :D

Emin misin ? Senin hp yazıcının en az 15 tur attığına bahse girerim, drum elinde olsun kağıdın üstünde dikey olarak yuvarla bakalım kaç tur atacak ?  :p 5 tur atsa 10 da kağıt yola çıktığında üzeri temizlenirken atar 5 turda üstü yeni kopyalar için temizlenirken atar.. ;)

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Emin misin ? Senin hp yazıcının en az 15 tur attığına bahse girerim, drum elinde olsun kağıdın üstünde dikey olarak yuvarla bakalım kaç tur atacak ? :p 5 tur atsa 10 da kağıt yola çıktığında üzeri temizlenirken atar 5 turda üstü yeni kopyalar için temizlenirken atar.. ;)

Kopya yaparken dinle abi ince bir ses var tik tik tik tik diye anlarsin :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kopya yaparken dinle abi ince bir ses var tik tik tik tik diye anlarsin :)

O tık tık sesi drum yüzeyini silen kauçuk bıçağın avare dişli yardımıyla hep aynı hat üzerinde çalışmasını engelleyen sistemin sesi.. Şöyle düşün, bıçak durm üstünde heo aynı hizada kalırsa çalıştığı yüzey yani drum yüzeyi üstüne nizami çizgiler çizer.. Bunu engellemek adına avare bir dişli ile durm dönerken bıçakta yüzey üzerinde birkaç milimetrelik sağa ve sola kaymalar yapar.. Dediğim şeyi eline drum geçince dene, A4 kağıdı masanın üstüne koy ve drumu üzerinde yuvarla, bakalım kaç tur dönecek ? Drum çevresi 10 santim gelse kağıt zaten neredeyse 30 santim... 3 turda bile basamaz kopyayı.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

O tık tık sesi drum yüzeyini silen kauçuk bıçağın avare dişli yardımıyla hep aynı hat üzerinde çalışmasını engelleyen sistemin sesi.. Şöyle düşün, bıçak durm üstünde heo aynı hizada kalırsa çalıştığı yüzey yani drum yüzeyi üstüne nizami çizgiler çizer.. Bunu engellemek adına avare bir dişli ile durm dönerken bıçakta yüzey üzerinde birkaç milimetrelik sağa ve sola kaymalar yapar.. Dediğim şeyi eline drum geçince dene, A4 kağıdı masanın üstüne koy ve drumu üzerinde yuvarla, bakalım kaç tur dönecek ? Drum çevresi 10 santim gelse kağıt zaten neredeyse 30 santim... 3 turda bile basamaz kopyayı.. ;)

Cidden hoş bir bilgi. Baya hoşuma gitti :)

Bu dediğin dişli abi beyaz dislinin yaninda koyu renkte olan disli mi?

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu sene köy okuluna transfer oldum.Kyocera fs3040 fotokopi makinası var,(tk350 kartuş kullanıyor) bu makinanın toner dolumu direk yapılabilir mi?Kartuşun üzerinde etiket şeklinde çip var.Çipi resetlemek, makina üzerinden iptal etmek mümkün mü?Toz alıp doldurmayı dülşünüyoruz.Malum köy okulu fot. Mak. tek teknol. aygıtımız.

Abi babama sordum şimdi chip olmasada calisirmis ancak fax gönderir fax almaz diyor. Onun toneri farklı seramik toner diyor

Emin misin ? Senin hp yazıcının en az 15 tur attığına bahse girerim, drum elinde olsun kağıdın üstünde dikey olarak yuvarla bakalım kaç tur atacak ? :p 5 tur atsa 10 da kağıt yola çıktığında üzeri temizlenirken atar 5 turda üstü yeni kopyalar için temizlenirken atar.. ;)

1 sayfa icin yatay 4 dikey 6 kere dönüyormuş :)

Çapına göre değişir diyor.

tarihinde Ahmetcan Yiğit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

1 sayfa icin yatay 4 dikey 6 kere dönüyormuş :)

Çapına göre değişir diyor.

Ben farklı birşey mi söyledim...:) makina çalıştığı anda drum dönmeye başlar, artık 10 mu döner 20 mi döner bilmem...Ama 4 turda kopya basmaz...kapağı aç kenarda bir düğme vardır tornavidayı sapla oraya hir sayfa bas görünür.. :D

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit
(düzenlendi)

Ben farklı birşey mi söyledim...:) makina çalıştığı anda drum dönmeye başlar, artık 10 mu döner 20 mi döner bilmem...Ama 4 turda kopya basmaz...kapağı aç kenarda bir düğme vardır tornavidayı sapla oraya hir sayfa bas görünür.. :D

Babam druma bir cizik atsin takip etsin diyor :D

Edit: Kagit drumın altına girdiği andan itibaren 4 tur dönüyor :D

tarihinde Ahmetcan Yiğit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Babam druma bir cizik atsin takip etsin diyor :D

Edit: Kagit drumın altına girdiği andan itibaren 4 tur dönüyor :D

Çizik için sökmek lazım, aökmüşken mezurayla ölçüveririz.. Dramın altına geldiği an, ordan geçerken ki an falan şimdi konuyu çevirme... Makine marşa basıp kağıt üstünde baskıyla tepside yerini alana kadar kaç tur onu söyle bana... :D

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Çizik için sökmek lazım, aökmüşken mezurayla ölçüveririz.. Dramın altına geldiği an, ordan geçerken ki an falan şimdi konuyu çevirme... Makine marşa basıp kağıt üstünde baskıyla tepside yerini alana kadar kaç tur onu söyle bana... :D

O değişir :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...