İçeriğe Yönlendir

Cd Hazırlama(Mp3)

Hasan Ekci
Çözüme git Hasan Ekci tarafından,

Recommended Posts

Hasan Ekci
(düzenlendi)

Titanyum aracımda sony mp3 çalar var. Mp3'lerden cd hazırladığımda 10-15 şarkı attığımda sorun yok, fakat 30-40 şarkı atarsam 10 saniye düzgün çalıyor 1 saniye duruyor yani tekliyor. 100 şarkı kapasiteli bir cd'yi tam dolu kullanmak bir kenara 20 şarkıdan fazla atsam takılmalar yaşıyorum. Cd yazarken en düşük yazma hızını kullanıyorum, kaliteli boş cd alıyorum ama sonuç nafile.Bu herkeste aynı mı? Püf noktası nedir?Hangi yazma programıyla yazmak daha iyi?

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Bende sıkıntı yok. cd kalitesi ile alakalı olabilir mi?

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben nero kullaniyorum. Yüksek hızda yazıyorum. Veri diski yarat diyerek hazırlıyorum. Cd de çok kaliteli değil ama bir sıkıntı yaşamıyorum. Lens felan kirlenmiş olabilir veya mekanizma da mi bir sorun var acaba.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Ben nero kullaniyorum. Yüksek hızda yazıyorum. Veri diski yarat diyerek hazırlıyorum. Cd de çok kaliteli değil ama bir sıkıntı yaşamıyorum. Lens felan kirlenmiş olabilir veya mekanizma da mi bir sorun var acaba.

Klasörler oluşturuyormusunuz her sanatçı için yoksa tüm mp3'ler kök dizine mi atılıyor?

Bende sıkıntı yok. cd kalitesi ile alakalı olabilir mi?

Valla teknoloji marketlerdeki en iyi cdlerden alıyorum. Sizinkinin markası nedir

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Klasörler oluşturuyormusunuz her sanatçı için yoksa tüm mp3'ler kök dizine mi atılıyor?

Klasör olusturmuyorum. Direk atıyorum.
Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Ben de nero vs hiç bir yazma programı yok microsoftun veri yazmasıyla yapıyorum netten en ucuz kodak cd buldum aldım onu kullanıyorum öyle bir sorunum olmuyo fakat zamanla örneğin 1 ay sonra aynı cd yi takınca parazit bi ses çıkıyor sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Valla teknoloji marketlerdeki en iyi cdlerden alıyorum. Sizinkinin markası nedir

Ben philips cd kullanıyorum. Bahsettiğiniz gibi bir sorun yaşamadım. Ancak uzun süre kullanım sonrası ufak tefek takılmalar oluyor.

Mert, lenste veya mekanizmada sorun olsa 10 şarkılık cd takınca ilk parçada bile sorunlu çalışmaz mı? Sen bi ara teybi söküp temizlik yapmıştın. Öncesinde böyle takılma falan yapıyor muydu? tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Lenste sorun yok,Ali beyin dediği gibi az şarkıda takılma olmuyor. Ne zaman 20 parçayı geçtim o zaman takılma başlıyor.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

cd markası ne onun da önemi var ben önemsemezdin araçtan cd leri zar zor çıkarınca philips e dönüş yaptım maxvell de kullandım sorun yok kırtasiyeden aldığım cdler yüzünden teybi bozuyordum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben philips cd kullanıyorum. Bahsettiğiniz gibi bir sorun yaşamadım. Ancak uzun süre kullanım sonrası ufak tefek takılmalar oluyor.

Mert, lenste veya mekanizmada sorun olsa 10 şarkılık cd takınca ilk parçada bile sorunlu çalışmaz mı? Sen bi ara teybi söküp temizlik yapmıştın. Öncesinde böyle takılma falan yapıyor muydu?

Abi bende atlamalar oluyordu. Lens temizliğinden sonra kusursuz okumaya başlamıştı. Şu mantıkla mekanik sorun olabilir cd doluluğu ortadan dışarı doğru yayılıyor ya belki belli bir ilerleme den sonra sensor takılıyor olabilir. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Abi bende atlamalar oluyordu. Lens temizliğinden sonra kusursuz okumaya başlamıştı. Şu mantıkla mekanik sorun olabilir cd doluluğu ortadan dışarı doğru yayılıyor ya belki belli bir ilerleme den sonra sensor takılıyor olabilir. :)

Mantıklı tabi, cd üzerindeki ilk 10 20 şarkının yazılı olduğu kısımdan sonraki bölgeyi okumamasına sebep olan mekanik bir sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

programlami alakali acaba. ben burn aware diye bir program kullaniyorum. ücretsiz. tekrar yazilabilen cd ler kullaniyorum. kirmizi ekranli sony de hic problem yasamadim simdiye kadar. 

aklima geldi simdi bazen cd ler soguk havada buharlaniyor (teybin icindeykende) öylede bi sorun olabilir belki

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bazı cd çalarlar, orjinal cd nin dışındaki cd leri okumazlar. Ancak, bunda ilk 10-15 cd yi okuduğuna göre ısınma yapıyorsa olumsuz  etkileyebilir diye tahmin yürütüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • Çözüm
Hasan Ekci

Verbatim marka cd kullanarak sorunu aştım. 150 şarkı atarak cd doldurarak yazdım en ufak bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Mankal

Aynı sorunu pejoda bende yaşıyorum.Ne yaptıysam cd beğendiremedim alete.4 yıl önce doldurduğum cd yi sorunsuz okuyor yeni doldurduklarımı ya okumuyor ya da atlıyor.Cd markaları diamond.Birde verbatim deneyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynı sorunu pejoda bende yaşıyorum.Ne yaptıysam cd beğendiremedim alete.4 yıl önce doldurduğum cd yi sorunsuz okuyor yeni doldurduklarımı ya okumuyor ya da atlıyor.Cd markaları diamond.Birde verbatim deneyim bakalım.

1- kaliteli bir cd kullanın.

2- cd çekerken Nero da MP3 oluştur seçeneğini kullanın

3- cd çekim hızını 8-10-16 daha yüksek hızda çekmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

1- kaliteli bir cd kullanın.

2- cd çekerken Nero da MP3 oluştur seçeneğini kullanın

3- cd çekim hızını 8-10-16 daha yüksek hızda çekmeyin.

Daha önce burnaware diye bir programda denemiştim.Az önce nero expresi indirdim ve veri diski hazırla da 8x hızda yazdırdım.Arabada denedim ve oldu.Güzel çalıyor ama arada bir iki atlama yaptı yine.Cd kalitesinden sanırım o da...

Teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Bende de Focus varken benzer bir sorun vardı. Philips marka CD kullanın, farklı bir PC den yazdırın ve düşük hızda yazdırın. Bunları denedikten sonra sorun çözülmezse lens ile ilgili işlem yaparsınız. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...