İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma

Misafir

Recommended Posts

Araç bazı yerlerinde işçilik hataları vardı ve tekrardan boyandi pasta cila çekildi bir kaç arkadaşım bunun üzerine boya koruma yapılsa çok iyi olur diyor 4mm katman oluşturuyor ve yüzde 70 daha az çiziliyor dedi ve su üzerinde duymadığı için lakede yapmıyor ilginç bu uygulamayı yaptıran varmı memnun olan varm I

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Würth'ün boya koruma ve pasta cila ürünlerini kesinlikle tavsiye ederim biraz pahalıdır ama kesinlikle verdiğiniz paraya deger. Wurth.com.tr den de arastirabilirsiniz kapsamli bir site

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

21 öncesi en az 3 layığı ile 5 farklı ürün uygulanması gerekmektedir. 21 in de bezi bile farklıdır

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Aracima boya koruma yaptırmayı düşünüyorum yaptiracagim yerde kullanılan malzemenin hangi marka olmasına dikkat etmeliyim birde ortalama ne kadar fiyat uygundur

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Fiyat konusunu ben de merak ediyorum. Ayrica 2005 model aracima boya koruma yapmam mantikli mi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Araç bazı yerlerinde işçilik hataları vardı ve tekrardan boyandi pasta cila çekildi bir kaç arkadaşım bunun üzerine boya koruma yapılsa çok iyi olur diyor 4mm katman oluşturuyor ve yüzde 70 daha az çiziliyor dedi ve su üzerinde duymadığı için lakede yapmıyor ilginç bu uygulamayı yaptıran varmı memnun olan varm I

4 mm katman, nefismiş.

Boya ve astarın toplan kalınlığı bile o kadar değildir, bu tür katmanlar mikron mertebesindedir, böyle bir teklif ile gelen yerden herhangi bir işlem yaptırmayınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kutusunu 80 tl Ye aldım pasta cila çekildi sonra üzerine boya korumayı atım çok güzel oldu bana maliyeti 150 tl yi buldu

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Bu isi yapan biryere fiyat sordurdum arkadasim samimi imi kuandiklari malzeme Meguiars markaymis 150 tl ye yapabileceklerini söylediler bu fiyata dahil olarak bir de arac içindeki plastik aksamlarin temizliği yapılacak sizce uygun mu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kardeş, sen 80 tl. Nasiol ZR53 al, uygulama videolarını izle, alet edevat olmadan uyguluyorsun bunu, bu boyanın üzerini kaplayan son derece sağlam bir kaplama, benim diyen koruma yanında tırt kalır, zımparayla çıkmıyor vallahi, meg miş zieabart mış  alayı benim için bitmiş durumda, ne wax kaldı ne başka şey, bunu yılda bir uygula, arabanı sadece cilalı şampuanla yıkarsan zaten 1 senede aşınmaz bile, 150 lira falan boşa para verme :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

1 yil garanti boya kotuma Car Pro, Gyeon vs gibi sektor liderleri urunlerinin en krali, yani high end ceramic coating'lere verebiliyor. Bu ceramic coatingler boyanin uzerine cam gibi bir kaplama olusturuyor ve sadece profesyoneller tarafindan uygulanabilyor. Dunyada en cok dayanan wax (ortalama 6 ay) diye gecinen Collinite bu konuyu gorse emeklilige ayrilir. Bu Nasiol Nasa teknolojisi kullaniyor galiba. Ama isin icinde turk var ise sasirmamak lazim. :D

Ha, hareli ve bakimsiz boya ustune ne surersen sur, biraz terin uzerine parfum sikmaya benzer. :) Boya koruma omru cok subjektif bir kavramdir. Mesela aracini benzin istasyonlarindaki firca ve tfr'lerle yikayan biri icin bu sure uygulamadan 1. veya maksimum 2. yikamaya kadardir. Aracini cift kova yontemi, ph'si dusuk sampuan, kaliteli yikama pedi ve surekli top up wax kullanan biri icin bu sure 5-6 aya kadar uzayabilir. Boya koruma herkese gore degildir. Hele ucuz ise hic degildir. Eger icinizde detailinge karsi bir tutku ve bos zamaniniz yoksa tavsiyem bosuna masraf yapmayindir. Bunun yerine hipermarketten Turtle wax Color magic yagli cila alin ve ev onunde veya garajda 14-20 gunde bir uygulayin. Arac mukemmelden yine cok uzak olacak ( bu us ile ugrasan biri icin) ama sokaklardaki insanlardan 98%'ine araciniz super gorunecektir.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1 yil garanti boya kotuma Car Pro, Gyeon vs gibi sektor liderleri urunlerinin en krali, yani high end ceramic coating'lere verebiliyor. Bu ceramic coatingler boyanin uzerine cam gibi bir kaplama olusturuyor ve sadece profesyoneller tarafindan uygulanabilyor. Dunyada en cok dayanan wax (ortalama 6 ay) diye gecinen Collinite bu konuyu gorse emeklilige ayrilir. Bu Nasiol Nasa teknolojisi kullaniyor galiba. Ama isin icinde turk var ise sasirmamak lazim. :D

Ha, hareli ve bakimsiz boya ustune ne surersen sur, biraz terin uzerine parfum sikmaya benzer. :) Boya koruma omru cok subjektif bir kavramdir. Mesela aracini benzin istasyonlarindaki firca ve tfr'lerle yikayan biri icin bu sure uygulamadan 1. veya maksimum 2. yikamaya kadardir. Aracini cift kova yontemi, ph'si dusuk sampuan, kaliteli yikama pedi ve surekli top up wax kullanan biri icin bu sure 5-6 aya kadar uzayabilir. Boya koruma herkese gore degildir. Hele ucuz ise hic degildir. Eger icinizde detailinge karsi bir tutku ve bos zamaniniz yoksa tavsiyem bosuna masraf yapmayindir. Bunun yerine hipermarketten Turtle wax Color magic yagli cila alin ve ev onunde veya garajda 14-20 gunde bir uygulayin. Arac mukemmelden yine cok uzak olacak ( bu us ile ugrasan biri icin) ama sokaklardaki insanlardan 98%'ine araciniz super gorunecektir.

Nasiol ü biraz incele bakayım sen, nasa teknolojisi değil evet, dediğin markaların bazılarına ürün (hammadde) veren bir firma ve Türk :) uzman değilim ama bildiğim kadarıyla seramik vs. aynı şey, hepsi silika bazlı aynı şeyler, aralarındaki ufak farklar var, birinin kürleşme süresi daha uzun yada kısa, molekül oturma süresi farklı gibi, uygulama zorluk seviyeleri farklı ama sonuçta aynı kapıya çıkarlar, ayrıca boya korumayı herkes yapabilir çok basittir, biraz el becerisi biraz araştırma iş tamam, sen biraz daha ders çalış en güzeli  :p hele nasiol yada gyeon gibilerini uygulamak alayından daha basit, sadece porfesyoneller tarafından uygulanıra kusura bakma sadece güler geçerim, biraz araştıran herkes kolyaca uygular, sadece zaman ve yer lazım o kadar.

Nasiol kaplamada harbiden iyidir, biraz çabuk kürleşir dikkat gerektirir ama herkes yapar ve çokta sağlamdır, dediğin markalardan geride kalmaz :) bunu tercih ettim çünki daha ucuz, uygulamasında biraz dikkatli olmak lazım ama gyeon falan asla aramıyorum bile, ben sokakta uygularım gyeon un oturmasını bekleyemem, 2 saat içinde kürleşme olmalı, bunuda belirteyim, üzerinede Hydrax çektimmi alsana harbi cam kaplama.

Haklı olduğun yerde var, evet bunları kullanmadan önce (hare yoketme şart değil, sadece görsellikten kaybın olur, koruma yüzden düşmez) yüzey temizliği İPA vs. uygulamak şart, yoksa 1 sene dayanmaz, suyla yıka kurut uygula olmaz, olurda 1 sene dayanmaz, yıka-kalıntıları temizle-yüzey düzelt-koruma uygula şeklinde uygulama sırasını basitçede yazayım, arada ufak nüanslarda var, oda kullanıcıya kalmış. :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...