İçeriğe Yönlendir

Sustalı Anahtar

Bekir Mızrak

Recommended Posts

Bekir Mızrak

Arkadaşlar arabamın anahtarı tek yedeği yok, birde anahtarı sustalı yapmak istiyorum, internetten biraz araştırdım okadar farklı fiyat ve model varki kafam karıştı, elinde sustalı ihtiyaç fazlası kalmış anahtarı olan varmı yada nerden temin edebilirim bu konuda fikir sahibi olanların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Bekir Mızrak

Teşekkürler arkadaşlar bi telefonla görüşeyim bakalım en azından bir fikir alırım.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bende oradan yaptirdim fakat memnun degilim. Yaptirirsaniz da yeni tip olandan yaptirmayin.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bende oradan yaptirdim fakat memnun degilim. Yaptirirsaniz da yeni tip olandan yaptirmayin.

Mert sıkıntı nedir anahtarlıkta? Neden memnun değilsin.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Mert sıkıntı nedir anahtarlıkta? Neden memnun değilsin.

4ugeme3e.jpg7une5epy.jpg

Yukarıdaki fotoğraf yaptırdığım günden. Abi anahtar yeni tip focus 3 sustalı anahtardan yaptırdım 130 tl'ye. Kendisine yaparken de söyledim bana verdiği anahtarda ki ford logosu kayık basılmıştı fotoğrafta belli olmuyor ama. Israrla normal olduğunu söyledi. Anahtari yaptırdığımın ertesi günü kaputu açarken anahtar komple dağıldı. Götürdüm sağolsun yapıştırdı güzelce. Sonra anahtarlık takılan kısım kırıldı. Sustasında sorun çıktı kapanmıyordu onu da götürdüm traşladı anahtarı bütün nikelajı gitti. Hadi o da iyi dedim. Sonra ford logosunun boyası uçuverdi. Kenarda ki krom çerçeve beyaz oldu. Açma kapama tuşu da kromluktan çıktı. Hemde artık düğmeye basmasam da anahtar kapanıyor. Geçenlerde yine gittim yanına dedim orjinal anahtar 10 senelik seninkinden daha sağlam ve yeni görünüyor usta. Telefon numaramı aldı ford olan kısmı değişecekmiş bulursa. 1,5 ay felan oldu halen dönen yok. Bazen de çalışmıyor zaten anahtar maneul kapıdan açıyorum. 

Ha memnun olduğum nokta yok mu, var. Sağolsun öyle bir ayarlamış ki tek dokunuşta hem camlar hem sunroof kapanıyor hemde çift kilitleme yapıyor. 

b130577e9ba6e91af3aec9f49e96bac1.jpg

Soldaki 10 senelik olan sağda ki 6 aylık. 

140d7b7b64a9cd3a96a3cb83cc276776.jpgf64b1ce3ca798a9002fb80c2ff1cdc12.jpg

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben eski tip sadece kap aldım gittigidiyordan. 30 liraya fomoco marka. Sanırım 5 liraya çektirip içini kendim geçirdim. Hatta çektirdiğimi yedeğe koyup orijinalini yeni kaba koydum memnunum fakat benim anahtarda da benzer bir sorun var. Kaputu açarken zorlandığı için ön taraf dağılma eğilimine giriyor, orijinalinde bu yoktu.

İlk etapta içindeki yay çok uzun anahtarı itekliyor dedim ve yayı kısalttım, sorun azaldı ama devam ediyor.

Sanırım ön tarafı japonla yapıştırmadıkça düzelmeyecek.

Anlattıklarım haricinde anahtar kabında hiç yıpranma eskime belirtisi yok, sağlam görünüyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Mert o kadar para verip bu kadar çok deforme olması normal değil bence.Sonucta aliexpresde bile 10-20 dolar aralığında bir çok kab var.Komple değişim lazım sana

Yorum bağlantısı
Koray Demir

4ugeme3e.jpg7une5epy.jpg

Yukarıdaki fotoğraf yaptırdığım günden. Abi anahtar yeni tip focus 3 sustalı anahtardan yaptırdım 130 tl'ye. Kendisine yaparken de söyledim bana verdiği anahtarda ki ford logosu kayık basılmıştı fotoğrafta belli olmuyor ama. Israrla normal olduğunu söyledi. Anahtari yaptırdığımın ertesi günü kaputu açarken anahtar komple dağıldı. Götürdüm sağolsun yapıştırdı güzelce. Sonra anahtarlık takılan kısım kırıldı. Sustasında sorun çıktı kapanmıyordu onu da götürdüm traşladı anahtarı bütün nikelajı gitti. Hadi o da iyi dedim. Sonra ford logosunun boyası uçuverdi. Kenarda ki krom çerçeve beyaz oldu. Açma kapama tuşu da kromluktan çıktı. Hemde artık düğmeye basmasam da anahtar kapanıyor. Geçenlerde yine gittim yanına dedim orjinal anahtar 10 senelik seninkinden daha sağlam ve yeni görünüyor usta. Telefon numaramı aldı ford olan kısmı değişecekmiş bulursa. 1,5 ay felan oldu halen dönen yok. Bazen de çalışmıyor zaten anahtar maneul kapıdan açıyorum.

Ha memnun olduğum nokta yok mu, var. Sağolsun öyle bir ayarlamış ki tek dokunuşta hem camlar hem sunroof kapanıyor hemde çift kilitleme yapıyor.

Ürün fason üzerinde bagaj açma dugmesinde 2x yazan orjinal değildir.

4ugeme3e.jpg7une5epy.jpg

Ürün fason üzerinde bagaj açma dugmesinde 2x yazan orjinal değildir.
Yorum bağlantısı
Bekir Mızrak

Valla arkadaşlar ben de bu bilgi kirliliğinden kafam karıştı zaten, anahtarcı ya gittim bana 125 tl fiyat çekti yemin ediyor orjinal diye ama hiç inanasım gelmedi, tam korktuğum şeyde bu zaten aldıktan sonra çabuk yıpranması ve dağılabileceğini düşünmem. Acaba orjinal ford anahtarı bulup kodlatsak daha mantıklı olurmu ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Birşey sorayım bu aliexpresde birsürü anahtar kabı var.Mert buradan yeni kab alsan içini ona aktarsan olmaz mi acaba.Sinuct aynı değil mi.Bende sipariş vermeyi düşünüyorum açıkçası benim yaptırdığım da daha bir sene olmadan dağıldı gitti

Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin

Valla arkadaşlar ben de bu bilgi kirliliğinden kafam karıştı zaten, anahtarcı ya gittim bana 125 tl fiyat çekti yemin ediyor orjinal diye ama hiç inanasım gelmedi, tam korktuğum şeyde bu zaten aldıktan sonra çabuk yıpranması ve dağılabileceğini düşünmem. Acaba orjinal ford anahtarı bulup kodlatsak daha mantıklı olurmu ki.

Benim suan kullandığım sustali anahtar makyajlı kasa anahtari kuzenim anahtarını kaybedip yenisini yaptırınca ben aldım kendim içine imoyu ve yeni dış açtirip taktım kodlama yaptıktan sonra sorunsuz kullanıyorum bence çıkmaci lar da orjinal alıp kendinizde yazabilirsiniz. b283c44aa14a4f450e5c390307ef0587.jpg2d056422d89ec4104fe638ddb754a378.jpg
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert o kadar para verip bu kadar çok deforme olması normal değil bence.Sonucta aliexpresde bile 10-20 dolar aralığında bir çok kab var.Komple değişim lazım sana

Birşey sorayım bu aliexpresde birsürü anahtar kabı var.Mert buradan yeni kab alsan içini ona aktarsan olmaz mi acaba.Sinuct aynı değil mi.Bende sipariş vermeyi düşünüyorum açıkçası benim yaptırdığım da daha bir sene olmadan dağıldı gitti

Abi valla forumdan anlaşmalı diye gittim oradan yaptırdım ama fiyat da çok uygun değil malesef. Aynı anahtarı 70'tl ye yapan yer de mevcutmuş sonradan araştırdım. Zaten pahalı yaptırdığım için birde ona para vermek istemiyorum açıkçası ama alırsan beraber alalım abim yapacak birşey yok.  En iyisi ben yine bi bizim anahtarcının yanına uğrayım. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi valla forumdan anlaşmalı diye gittim oradan yaptırdım ama fiyat da çok uygun değil malesef. Aynı anahtarı 70'tl ye yapan yer de mevcutmuş sonradan araştırdım. Zaten pahalı yaptırdığım için birde ona para vermek istemiyorum açıkçası ama alırsan beraber alalım abim yapacak birşey yok. En iyisi ben yine bi bizim anahtarcının yanına uğrayım.

Serkan soracak bakalım kaça mal olacak sadece kab ve üç açılacak ona göre karar vereceğim ben
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...