İçeriğe Yönlendir

Fusıonumda Motor Içi Ses Geliyor

Ramazan Alataş

Recommended Posts

Ramazan Alataş

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.aracım fusıon 1.6 benzin-lpg makyajlı kasa.aracı yeni aldığım için çok tanımıyorum.aracım 57000 de ve ateşleme bobininin alt kısmından bir fısıltı sesi geliyor.sanki hava kaçırıyor yada hava çekiyormuş gibi.bu sesi lpg ustası ve ford ustasına gösterdim bulamadılar.en son usta ses çoğalırsa bakarız dedi yani salladı.bakmamız için akünün tarafını komple boşaltıp bakmamız lazım diyor.bu ses nereden geliyor acaba konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Taylan

yağışlı havalarda ıslanma sonucu kayıştan ses gelebiliyor.hemde üfleme sesi gibi. bende tedirgin olup servise götürdüğümde öğrendim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdal Durgan

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.aracım fusıon 1.6 benzin-lpg makyajlı kasa.aracı yeni aldığım için çok tanımıyorum.aracım 57000 de ve ateşleme bobininin alt kısmından bir fısıltı sesi geliyor.sanki hava kaçırıyor yada hava çekiyormuş gibi.bu sesi lpg ustası ve ford ustasına gösterdim bulamadılar.en son usta ses çoğalırsa bakarız dedi yani salladı.bakmamız için akünün tarafını komple boşaltıp bakmamız lazım diyor.bu ses nereden geliyor acaba konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

konunuzla ne kadar alakalı bilmiyorum ancak hemen hemen benzer bir problemi 3-4 aydır çekiyodum. özellikle rölantide motor devirli çalışmadığından ses çok rahatsız ediyordu. 3-4 defa ford servise götürdüm bulamadılar bişey. tesadüfen başka bir şehirde ford servisine gösterdim araçta parça değiştikçe yazılım üzerindede değişiklik yapmak gerekiyormuş dediğine göre. bilgisayara bağlayıp bir iki ayar yaptılar ses kesildi. belki sizinkide benzer bişeydir ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aykut Meral

Bu ses benim aracimdada artmaya baslamisti ve bu fisilti sesi bobinin ta kendisi arizalanmaya basladiginda ses artdi. Degistirdikden sonra ses daha tiz bir hal aldi ve aracin sarsintili calismasi duzeldi .fakat komple kablo ve buji ile degisim daha faydali bence .

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

konunuzla ne kadar alakalı bilmiyorum ancak hemen hemen benzer bir problemi 3-4 aydır çekiyodum. özellikle rölantide motor devirli çalışmadığından ses çok rahatsız ediyordu. 3-4 defa ford servise götürdüm bulamadılar bişey. tesadüfen başka bir şehirde ford servisine gösterdim araçta parça değiştikçe yazılım üzerindede değişiklik yapmak gerekiyormuş dediğine göre. bilgisayara bağlayıp bir iki ayar yaptılar ses kesildi. belki sizinkide benzer bişeydir ;)

Nasıl bir sesdi bu, baskı balata değiştikten sonra gaza yüklenince sanki egzos kaçırıyormuş gibi çıtırtılı bir ses midir?

Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Benim aracımda da aynı sorun olmuştu ancak benim ki si şarj dinamosuna yakın yerden geliyordu. Tam ne denir bilmiyorum ama emme manifoltlarının altında bulunan bir boru var ve o yırtılmıştı. Eğer rolantide devir yükselmeye başlamışsa sorun bu olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Korcan Güneş

Aynı ses benim aracımda da var. ustama götürdüm emme nin contası değişmesi lazım hıcbır zararı olmaz dedi. oyle kullanıyorum o kadar yere gıttım geldım hıcbırşey olmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...