İçeriğe Yönlendir

1997 Model Ford Explorer Aracimi Stop Edemiyorum...

ismail yıldız
Çözüme git ismail yıldız tarafından,

Recommended Posts

ismail yıldız

Değerli arkadaşlar abilerim kardeşlerim umarım problemime çözüm bulabiliriz... aracımı çalıştırmada herhangi bir sorun yok ancak anahtarı stop konumuna getirdiğimde aracım stop etmiyor çalışmaya devam ediyor.bu konumda iken aracın kaleriför far sinyal ve elektronik butun aksamları çalışıyor... vilen bir arkadaş varsa paylaşabilirmi....

Yorum bağlantısı

Değerli arkadaşlar abilerim kardeşlerim umarım problemime çözüm bulabiliriz... aracımı çalıştırmada herhangi bir sorun yok ancak anahtarı stop konumuna getirdiğimde aracım stop etmiyor çalışmaya devam ediyor.bu konumda iken aracın kaleriför far sinyal ve elektronik butun aksamları çalışıyor... vilen bir arkadaş varsa paylaşabilirmi....

marşta arıza var,kapatmıyor kendini,marş motoru kontrol edilecek

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
(düzenlendi)

marşta arıza var,kapatmıyor kendini,marş motoru kontrol edilecek

Marş motoru olması ihtimali asla düşünülemez. Çünki, marş motorunun görevi  ilk 5-6 saniyeyi kapsar. Motor kendi kendine çalışmaya başladığı anda görev biter, bitmek zorundadır. Aksi halde ilk bir dakika içinde marş motoruyla krank devir sayısı arasında uyuşmazlık olacağından marş motoru yenik düşer ve ruhunu teslim eder. Bu esnada volan dişlisi kırılır, marş motoru dişlisi de aynı akıbete uğrar.

Aracınızın kontak anahtarını taktığınız yerin alt kısmındaki komutatör (termik denilen parça) arızalıdır, bunun kontrol edilmesi gerekli.

Değişiklik:Yazım yanlışının düzeltilmesi

tarihinde Celalettin Süğürtin tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı

Doğeu diyorsunuz,şimdi okuyunca kendime geldim.aslında düşündüğüm şey termik di ama nedense mars motoru yazmışım haklısınız

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Gönüller bir olsun yeter :) Günlük koşuşturmalar bizi böyle yapıyor. Düşündüğümüz farklı yaptığımız farklı oluyor. Sınıfta da çoğu zaman :"oğlum, İsmet git bir parça tebeşir getir" diyorum, sınıfta bir anda şok durumu yaşanıyor, sonra herkes birbirine bakıyor, "hocam, İsmet kim?" diye bir soru geliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracınıza sonradan takılan elektrikli bi aksam var mı?

Alarm, teyp, amerikan park modülü vs...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Sani haklı olabilir,

Focus 2011 collection arabamda aynı sorunu yaşadım. Sonradan taktırdığım far sensörü

sebebiyle devre tamamlanmıyor ve araç stop etmiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Gönüller bir olsun yeter :) Günlük koşuşturmalar bizi böyle yapıyor. Düşündüğümüz farklı yaptığımız farklı oluyor. Sınıfta da çoğu zaman :"oğlum, İsmet git bir parça tebeşir getir" diyorum, sınıfta bir anda şok durumu yaşanıyor, sonra herkes birbirine bakıyor, "hocam, İsmet kim?" diye bir soru geliyor.

Abi, İsmet kim? [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Herhangi birisi değil, konuyu anlatabilmek için kullandığım sembolik bir isim :)

Yorum bağlantısı

Aracınıza sonradan takılan elektrikli bi aksam var mı?

Alarm, teyp, amerikan park modülü vs...

+1

Yorum bağlantısı
ismail yıldız

Celalettin abi kontagin simerini cikartmamiza rağmen elktirigi kesmiyor şu an elektirikci bir arkadaşa baktiriyorum söylediğiniz yere de baktiracagim umarım sorunum düzelir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
ismail yıldız

Sorun cozulmustur abiler sorunun kaynağı aracın beynine su girdiği için oluşmuş sağolsun elektronik ustası güven usta beynin girislerini temizleyip program attıktan sonra araç eski haline döndü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Sorun cozulmustur abiler sorunun kaynağı aracın beynine su girdiği için oluşmuş sağolsun elektronik ustası güven usta beynin girislerini temizleyip program attıktan sonra araç eski haline döndü

Sorunun çözülmüş olması ne kadar güzel. Gözünüz aydın, güle güle kullanın. 

Yorum bağlantısı
ismail yıldız

Teşekkürler allah hepimize kazasız belasız binmeyi nasip eylesin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...