İçeriğe Yönlendir

Mitsubishi Asx - Lancer Yakıt Tüketimi

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Şehir içi benzin tüketimi fazla olacağı için yanıltıcı olur ama şehir dışı 2004 tuplu 1.6 a4 ile ayni yakmış. Gayet güzel ve insana dizel Focus sattiracak değerler :)

Dizel B Maximi satma nedenlerimden biri de buydu. :) Ondan daha az yakıyor.

Yorum bağlantısı

Dizel B Maximi satma nedenlerimden biri de buydu. :) Ondan daha az yakıyor.

+1

Benim Otto da, C-Max e göre daha az yakıyor. 

Yorum bağlantısı

138 km de,55 lira . ortalama 40 kuruş km de.pompa hesabı,benzinde

138 km nin tamamı şehir içi sıkışık istanbul trafiği ve bol bol dur kalk.

eh işte fena sayılmaz

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

138 km de,55 lira . ortalama 40 kuruş km de.pompa hesabı,benzinde

138 km nin tamamı şehir içi sıkışık istanbul trafiği ve bol bol dur kalk.

eh işte fena sayılmaz

Bencede öyle bir trafik için benzinde iyi bir değer. Lpg düşünmüyormusun peki? Yakın zamansa satmayacaksan amorti eder diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı

Bencede öyle bir trafik için benzinde iyi bir değer. Lpg düşünmüyormusun peki? Yakın zamansa satmayacaksan amorti eder diye düşünüyorum

Yok Korhan abi taktırmayacağım,yılda en fazla 7-8 bin km yapan birine lpg pek de gerekli değil diye düşünüyorum :)

açıkçası ne kadar binerim onun için de bişey diyemiyorum.

ama değerler bencede iyi gibi,uzun yolda sakin kullanımda,30 kuruşun altına rahat iner :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yok Korhan abi taktırmayacağım,yılda en fazla 7-8 bin km yapan birine lpg pek de gerekli değil diye düşünüyorum :)

açıkçası ne kadar binerim onun için de bişey diyemiyorum.

ama değerler bencede iyi gibi,uzun yolda sakin kullanımda,30 kuruşun altına rahat iner :)

25 kuruşun altına iner bence..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Uzun yol ortalamam 90-110 km arası,26 kuruş

Benzinde de bari [emoji23][emoji23]

Uzun yol 90-110. Yol bitiyor mu?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hız yolu değil, ömrü kısaltır. Kamu spotu... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

son zamanlarda o hızlarda hatta daha altında gitmeye başladım. Hem müzik dinlemesi, hem düşünmesi, hem etrafa bakınması çok daha iyi oluyor. Yajıt da acayip düşüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sıkıntıdan patladım :D

Çok yağışlıydı hava

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sıkıntıdan patladım :D

Çok yağışlıydı hava

Yağışlı havada aracın yakıtının artacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynen niyeyse banada öyle geliyor

Çünkü suyun içinde haraket daha zor. Sürtünme kuvveti artıyor.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Aydın-Alaşehir-Aydın güzergahında 4 yetişkin, 1 çocuk ve orta dolulukta bir bagaj ile toplamda 407 km. yol yaptım. 407 km.nin 160 km. sinde hız olarak 90 km.yi geçmedim. diğer bölümlerde hızım 120 km. civarıydı. Pompa hesabına göre 100 km.de 8.8 lt lpg harcamışım. Lpg yi 2.19 tl.den almıştım kilometrede 19 krş. yapıyor. Daha önce 4 kişi ve full bagaj ile 90-110 km civarlarında kullanarak 8.2 lt lpg harcamıştım. Sanırım be defa biraz daha hızlı olduğum için daha fazla yaktı bu defa. 19-20 Kuruşluk değerler SUV sınıfı için gayet güzel bir değer.

Yorum bağlantısı

Aydın-Alaşehir-Aydın güzergahında 4 yetişkin, 1 çocuk ve orta dolulukta bir bagaj ile toplamda 407 km. yol yaptım. 407 km.nin 160 km. sinde hız olarak 90 km.yi geçmedim. diğer bölümlerde hızım 120 km. civarıydı. Pompa hesabına göre 100 km.de 8.8 lt lpg harcamışım. Lpg yi 2.19 tl.den almıştım kilometrede 19 krş. yapıyor. Daha önce 4 kişi ve full bagaj ile 90-110 km civarlarında kullanarak 8.2 lt lpg harcamıştım. Sanırım be defa biraz daha hızlı olduğum için daha fazla yaktı bu defa. 19-20 Kuruşluk değerler SUV sınıfı için gayet güzel bir değer.

Abi ben benzinde 26 kuruş değeri bulmuştum,aynı şartlarda,focusda 33 kuruştu.yakıt yönünden gayet tatminkarız

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Korhan Şenörer

Haftasonu Aydın'dan Antalya'ya gittim, geldim. Lpg tamamen bittikten sonra Aydın'da Aygazdan 2,09 a depoyu doldurdum. 33,57 lt lpg aldı. 355 km.si Aydın-Antalya arası 110-120 km/saat hız ile, 99 km.de Aydın ve Antalya şehiriçi trafigi olmak üzere 454 km sonunda lpg bitti ve ASX benzine geçti. Yani. 100 km.de 7.4 lt. Lpg harcamış oldum. 2,09 tl.den kilometrede 15,45 kuruşluk bir değer çıktı. ASX 'in yakıt ekonomisini seviyorum. :good1::)

Yorum bağlantısı

Haftasonu Aydın'dan Antalya'ya gittim, geldim. Lpg tamamen bittikten sonra Aydın'da Aygazdan 2,09 a depoyu doldurdum. 33,57 lt lpg aldı. 355 km.si Aydın-Antalya arası 110-120 km/saat hız ile, 99 km.de Aydın ve Antalya şehiriçi trafigi olmak üzere 454 km sonunda lpg bitti ve ASX benzine geçti. Yani. 100 km.de 7.4 lt. Lpg harcamış oldum. 2,09 tl.den kilometrede 15,45 kuruşluk bir değer çıktı. ASX 'in yakıt ekonomisini seviyorum. :good1::)

Gerçekten mükemmel ötesi abicim.. :good1: Allah kısmet ederse 5 sene içinde almayı planladığım bir araç şuan için.. Allah kısmet ederse tabi. 

Şehir içi sıkışık trafik, dur kalk testi asıl önem arz edecek benim için. Ama onda da en fazla 23-24 krş u geçmez tahminim..  :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Gerçekten mükemmel ötesi abicim.. :good1: Allah kısmet ederse 5 sene içinde almayı planladığım bir araç şuan için.. Allah kısmet ederse tabi.

Şehir içi sıkışık trafik, dur kalk testi asıl önem arz edecek benim için. Ama onda da en fazla 23-24 krş u geçmez tahminim.. :)

Keremcim, kesinlikle tavsiye ederim. En sıkışık trafikte bile 100 km.de 10 lt.yi geçmedi şimdiye kadar. Start&stop önemli bir etken. Bugünün fiyatlarıyla 24 - 25 kuruşu geçmez dediğin gibi. Bu arada yukarıdaki tüketimde 50 km kadarda klima açıktı. tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Keremcim, kesinlikle tavsiye ederim. En sıkışık trafikte bile 100 lm.de 10 lt.yi geçmedi şimdiye kadar. Start&stop önemli bir etken. Bugünün fiyatlarıyla 24 - 25 kuruşu geçmez dediğin gibi. Bu arada yukarıdaki tüketimde 50 lm kadarda klima açıktı.

Gerçekten mükemmel bir değer abi. Ben şuan 30 lt Lpg ile 300 km yi geçemiyorum.. Full şehiriçi.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Korhan Şenörer

2 gündür bazı işlerim nedeniyle sabah Aydından çıkıp Aydın-İzmir otoyolunu kullanarak İzmire Hatay semtine gidiyorum ve akşama doğru Aydına dönüyorum. Hızımı otoyolda 110 km/saate sabitleyerek, İzmir ve Aydın şehiriçinde ise normal hız sınırları içerisinde (50-60-70 km/saat) kullanarak aracımın yakıt tüketimini test etme imkanım oldu. İzmirde otoyoldan çıktıktan sonra Konak istikametinden Hataya giderken sabah trafiğine de takıldım. 15 km. kadar da dur-kalk şeklinde ilerledim. 30 km. kadarı İzmir ve Aydın şehir içi olmak üzere gidiş-dönüş 255 km sonunda depo ölçümüne göre aracım 100 km.de 7.2 lt lpg harcadı.  :good1: 2.18 tl'den aldığım Aygaz ile kilometrede 15,7 kuruş harcamış oluyor. Bir SUV'dan ekonomi konusunda daha ne beklenebilir ki..  :) Sanırım sabah trafiği olmasa 7 litrenin altını görmek mümkün olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Aynen Mitsubishi lpgded e çok başarılı. Ekranda mı 7.2lt yazıyor yoksa hesaplamı buldunuz? Ben uzun yolda 35lt ile en fazla 410km gittim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Aynen Mitsubishi lpgded e çok başarılı. Ekranda mı 7.2lt yazıyor yoksa hesaplamı buldunuz? Ben uzun yolda 35lt ile en fazla 410km gittim.

Erdoğan bey, ekranda yazan ortalama 6.9 du. Depo ölçümü sonucunda 7.2 litre çıktı. 

33,57 litre ile 454 kilometre gitmiştim. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdoğan Temur

Ankaradan Gişelerden girip 110-120 km hızla istanbul Gişelerden çıkışta ki ortalama.

Araç lpg li.

2b1dcf4b9898a747707afd3655ae0f49.jpg

4d532845d4a2e1d94470db10ecddc760.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...