İçeriğe Yönlendir

Opel Sallanıyor

Osman Bilgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

İnsanın gözüne soka soka O bir Alman diyor.Böyle bir reklam olur mu. Bir firma bu kadar mı ezik olur. 

Almanın tofaşı, almanın kendisi bile binmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bence kaliteli arabalar yaptığı için sallanıyor. Ben kalitesiz Opel modeli görmedim.

İç mekan, malzeme kalitesi, yalıtım, ince detaylar, tokluk... bunlar Opelde standart. Tarz olarak, kullanım olarak herkese hitap etmeyebilir ama bence Opel'de "kalite" var.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bence kaliteli arabalar yaptığı için sallanıyor. Ben kalitesiz Opel modeli görmedim.

İç mekan, malzeme kalitesi, yalıtım, ince detaylar, tokluk... bunlar Opelde standart. Tarz olarak, kullanım olarak herkese hitap etmeyebilir ama bence Opel'de "kalite" var.

ben bu görüşünüze katılmıyorum..

Türkiye'de bile bir BMW gerçeği var..2015 Ocak satışlarına bakın..Opel 900 küsür araba satmış BMW 1.800..BMW'nin en alt arabası 1 serisi..onunda fiyatı belli..Focus'dan önceki aracım Chevrolet idi..Opelin her konuda kendini geliştirmesi lazım..1999 yılında Vectra'mız vardı 2014 yılında Chevrolet kullandım inanın servis anlayışı anlamında en azından Eskişehir'de kendisine hiçbir şey katamamış..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

En çok elektrik arızası veren araç gurubu Opel gurubu. Vectranın her modeli. Temizi harbi temiz ilk sahibi veya ikinci sahibi ise temiz sayılır. Sanayi ile vectra sayesinde tanıştım. Çok temiz diyorlardı Satışa çıkardım eşe dosta söyledim 97 b kasa 1 hafta içinde 5-6 müşteri çıktı.

O halde ben bıktım.

Elektrikçiler çok seviyor opeli. Ben size çok kronik sorun sayarım [emoji4]

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

ben bu görüşünüze katılmıyorum..

Türkiye'de bile bir BMW gerçeği var..2015 Ocak satışlarına bakın..Opel 900 küsür araba satmış BMW 1.800..BMW'nin en alt arabası 1 serisi..onunda fiyatı belli..Focus'dan önceki aracım Chevrolet idi..Opelin her konuda kendini geliştirmesi lazım..1999 yılında Vectra'mız vardı 2014 yılında Chevrolet kullandım inanın servis anlayışı anlamında en azından Eskişehir'de kendisine hiçbir şey katamamış..

Ben de 5 sene Eskişehir'deki servisi kullandım, açıkçası oldukça memnundum. Aracımın servis bakımları eksik olduğu halde, garanti bitimine 2 gün kala sırf ses şikayetimden klima kompresörünü değiştirmişlerdi. Fiyatları makuldü. Bir hatalarını görmedim. Ford servisleri ile Opel servisleri arasında bir fark hissetmedim açıkçası.

Satış miktarında çok fazla değişken var, düşük satış rakamı aracın kalitesiz olduğunu göstermez.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

En çok elektrik arızası veren araç gurubu Opel gurubu. Vectranın her modeli. Temizi harbi temiz ilk sahibi veya ikinci sahibi ise temiz sayılır. Sanayi ile vectra sayesinde tanıştım. Çok temiz diyorlardı Satışa çıkardım eşe dosta söyledim 97 b kasa 1 hafta içinde 5-6 müşteri çıktı.

O halde ben bıktım.

Elektrikçiler çok seviyor opeli. Ben size çok kronik sorun sayarım [emoji4]

Amcam 1997 Vectra GL kullanıyor, ilk sahibi. 300 bin km olmuştur, tık demedi. Dediğiniz gibi ilk sahibiyseniz, götürüp sanayide rast gele ellerde sağını solunu kurcalatmazsanız Opel araç evladiyelik. Ben de 5 sene Opel kullandım (Astra H) 2 kere yaşadığım direksiyon CİM modülü sorunu oldu, onu da bakıma götürdüğümde ücretsiz hallettiler. Ama araca LPG taktırdktan sonra bobin ve oksijen sensörü sorunu çıktı, parça değişimi gerekti. Benim gördüğüm şu, Opel araçta orjinallik önemli çünkü elektriksel donanımı fazla. Kronik sorun derseniz hemen her markada mevcut.

Opel fanatiği olduğum filan sanılmasın bu arada, sadece deneyimim bu şekilde. Opel bende güven oluşturmayan, kaçılacak bir marka değil, motor donanım fiyat tasarım bileşenleri kesişirse ileride tekrar sahip olabilirim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aslında benzer şeyleri yazmışız. 2.0 motora LPG takıldıysa belli bir sure sonra motor ısısından motor Bölgesindeki kablolar ısıdan izolesi tuz gibi dağılıyor ve bir çok sensöre zarar veriyor. 2.0 vectralın çoğundan o tesisat değişmiştir.

1.6 larda da beyin motorla yan yana ve yanıyor.

C kasa sensör dolu. Ana beyin haricinde 3-4 tane kontrol ünitesi var. Bir arızaya başlarsa toparlamak çok zor.

2005 dizel corsada bile motor elektrik kablolarının izolesi tuz gibi dağıldı. Bunlar benim çevremdeki opeli olan Arkadaşlarım ve benim yaşadıklarım. B kasanın kronikleşen direksiyon pompası bıçakları....

Vectralardaki yağ eksiltme sorunları. Üst kapak conta sıkıntısı. [emoji4]

Geçen forumdan bir arkadaş 1.6 97 model Aldı. İlk Sahibinden di galiba. Xenon takıyor ABS la devre dışı kalıyordu. Uğraştı çözenden Satışa çıkardı.

Arkadaşlarımın Yaşadıkları ve benim yaşadıklarım daha uzar gider.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sorunlar çok etkilemez alıcıyı. Araçlarda tip yok son dönemde.  o yerli vektradan sonra tip kalmadı.

elektro gitar gibi araba yapılmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

sorunlar çok etkilemez alıcıyı. Araçlarda tip yok son dönemde. o yerli vektradan sonra tip kalmadı.

elektro gitar gibi araba yapılmaz.

Hocam öyle diyorsunda insignia iç ve dış tasarımda çığır açtı. Tasarım da bence vectra son iki kasa Corsa ve Astra çok iyiler.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim ilk arabam Opeldi. 6 ay kullandım. Bu süre içerisinde bana LPG harici pek sorun çıkarmadı. Fakat şunu söyleyebilirim. 99 model aracın elektronik aksamı 2012 yılında neredeyse çökmek üzereydi. Kabloları yangın çıkaracak diye beni çok korkutuyordu. Bunun haricinde çok sevdiğim bir arabaydı. Kayseri'den liseden arkadaşım gözü kapalı geldi aldı. 

img11371600x1200.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Gazeteciler haber ilgi çeksin diye süsleyip püslemeyi seviyorlar. Opel'in sallandığı falan yok. Bir fabrikasını kapatmış sadece. Ford'da Avrupada bir çok fabrikasını kapatmadı mı son birkaç yılda.. İşciliğin yüksek olduğu fabrikaları kapatıp, ucuz üretim yapacakları bölgelere yöneliyorlar. Ayrıca ford'un opelden kaliteli olduğu fikri saçma. Üç aşağı beş yukarı aynı araba zaten.

Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

Opel'i Türkiye'de geçerli kılan modeli Vectra B idi. Onlar eskidi Opel bitti. Şimdiki araçlarının yüzüne bakılmıyor fiyatlar almış başını gitmiş. O paralara Audi ya da Mersedes alınır hiç değilse aracın 20 sene geçerliliği olur.

Yorum bağlantısı
Volkan Tekince

Focus 2.5 titanium x paket dizel hb aracımı 5,5 yıl kullandım ve sorunlarından dolayı soğuduğum için sattım. Focus hep hayalimdeki arabaydı ve anlamsız masraflarına rağmen yılmayıp binmeye devam ettim ama sorunları çözmeme rağmen tekrar aynı sorunlar çıkınca soğuduğum için sattım. Amacım ford markasını kesinlikle kötülemek değil. Araba işi biraz da şans maalesef. Eminim ki aramızda aynı aracı sorunsuz bir şekilde kullanan bir sürü arkadaşımız vardır. Sıfır olarak aldığım , 76000 km tek benim kullandığım ve üzerine titrediğim araç maaesef beni çok üzdü. Donanımlı arabadan belki de korkup gidip 1.6 benzinli astra j sedan aracın en baz modelini aldım. Aracım baz donanım olmakla beraber benim her ihtiyacımı karşılıyor. Birkaç ufak eksiğini de kendi çapımda hallettim. Aracı almadan önce ben de tabii ki çok araştırdım ve alanların yaşadığı sorunları da duydum. Hangi araç kusursuz ki?? Bugün herkesin kapısında kuyruk olduğu wv markasından bile muzdarip çok kullanıcı var. 5 aydır astra aracımı kullanıyorum ve allaha şükür hiçbir sıkıntım olmadı. Focus'u aldığım ilk 5 aylık süreçte sadece 2 kez devirdaim ve triger kayışı değişmişti. Opel kullanıp tabii ki de sorunlar yaşamış olanlar vardır ama 90'lı yılların arabalarıyla 2015 yılını kıyaslayıp opel sorunlu demek yanlış bence. Her ne kadar doğru bilmiyorum ama j kasa 2012 yılında sorunsuzluk ödülü almış. Opel ve Ford markasını birbirinden üstün görmek de son derece anlamsız ve yanlış olabilir. İkisi de segmentinin tercih edilen ve rağbet gören markalarından çünkü. Umarım uzun yıllar aracıma sorunsuz binip keyfini sürmeye devam ederim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Ben de 5 sene Eskişehir'deki servisi kullandım, açıkçası oldukça memnundum. Aracımın servis bakımları eksik olduğu halde, garanti bitimine 2 gün kala sırf ses şikayetimden klima kompresörünü değiştirmişlerdi. Fiyatları makuldü. Bir hatalarını görmedim. Ford servisleri ile Opel servisleri arasında bir fark hissetmedim açıkçası.

Satış miktarında çok fazla değişken var, düşük satış rakamı aracın kalitesiz olduğunu göstermez.

Sonuçta şans meselesi tabiki..herkesin deneyimi farklı..fiyat performans oranı en makul olan aracı tercih etmeye çalışıyoruz..(en azından ben öyle yapıyorum :)

Satış miktarında çok fazla değişken var tabiki de  fiyat bandında ben kaliteli araba üretiyorum ama satamıyorum mantığı çok doğru değil..Satılmıyorsa tüketici tercihleri ile ilgili bir araştırma yapılmalı bence..Ferrari de yılda 6-7 tane araç satıyor kalitesiz olduğunu göstermez tabiki de BMW'nin Opel'den ve Ford'dan fazla satmasınıda anlayabilmek gerçekten çok kolay değil..

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Elektriksel problem konusunda kesinlikle katılıyorum :)

Astra j teamin dis modifiye islerini yapan çok samimi tanıdığım , kaç tane astra gecti elimizden daha arıza Işığı yanmayana rast gelmedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...