İçeriğe Yönlendir

Kamyonetlerle Ile Ilgili Bilgisi Olan Beri Gelsin

Davut Turmuş

Recommended Posts

Davut Turmuş
(düzenlendi)

değerli arkadaşlar kardeşimin memlekette uğraştığı iş sebebi ile ısuzu hino ıveco mitsubishi tarzı damperli kasa bir kamyonet almaya ihtiyacı belirdi.bende malum siteden bakıyorum çok fazla marka var bu markalarında bir hayli çeşidi var misal ısuzu markasında npr npr var nkr wide var varda var anlayacağınız :) bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımlarını esirgemezse sevinirim

bu nasıl mesela 65.9 falan ne anlama geliyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-kamyon-kamyonet-hidayet-otomotivden..1993-iveco-65-9-kamyon-sifir-damper-186120827/detay

tarihinde Davut Turmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

65-9 modelini belirtiyor. Bunlarda en çok tutulan isuzu dur. Npr nkr de modelleri belirtiyor yine. Bizim şirkette de var isuzu damperli. Gayet kullanışlı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

örneğin ivecolarda 35-9 la 65-9 u karşılarsak.kendimizde 2 sindende mevcut. tonaj taşıma kapasitesi daha fazla. 65-9 lar kamyon olarak geçmekte. takoğraf gerekmekte. yıllık bandrolü filan pahalı oluyo. 35-9 un resmi tonajı 650-800 kg civarı. 65-9 un 3500 kg ye kadar olması lazım.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

örneğin ivecolarda 35-9 la 65-9 u karşılarsak.kendimizde 2 sindende mevcut. tonaj taşıma kapasitesi daha fazla. 65-9 lar kamyon olarak geçmekte. takoğraf gerekmekte. yıllık bandrolü filan pahalı oluyo. 35-9 un resmi tonajı 650-800 kg civarı. 65-9 un 3500 kg ye kadar olması lazım.

hüseyin bey ilginiz için teşekkürrler bir kaç soru daha sormak istiyorum hazır bulmuşken sizi :)  65.9 kamyon geçtiği için yıllık maliyeti daha fazla yani doğrumudur? peki 35.9 ne kadara kadar atar gayri resmi şekilde

Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

aynen davut bey  kamyon olarak geçtiği için maliyetli olur. dikkat ederseniz ikinci el fiyatlarında 35-9 lar biraz daha fazla ve satışı kat kat hızlıdır. gayri resmi şekilde 65-9 un yaptığı işi 35-9 da yapar. 2500 kg civarı yüklüyoruz. kısa mesafede tüp nakli yapıyoruz.  hatta 65-9 un yerinde daha öncede 35-9 vardı. ama o araç şehir merkezi dışına çıktığı için karayolları kontrol istasyonu sebebiyle 65-9 a çevirdik. şaseleri filan aynı.  neden iveco seçiyorsunuz derseniz. parçası ve ustası bi telefon kadar yakınınızda oluyo. traktör tamircileri bile bu araçlara çözüm üretiyo. parçaları deseniz ona keza. 

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

aynen davut bey  kamyon olarak geçtiği için maliyetli olur. dikkat ederseniz ikinci el fiyatlarında 35-9 lar biraz daha fazla ve satışı kat kat hızlıdır. gayri resmi şekilde 65-9 un yaptığı işi 35-9 da yapar. 2500 kg civarı yüklüyoruz. kısa mesafede tüp nakli yapıyoruz.  hatta 65-9 un yerinde daha öncede 35-9 vardı. ama o araç şehir merkezi dışına çıktığı için karayolları kontrol istasyonu sebebiyle 65-9 a çevirdik. şaseleri filan aynı.  neden iveco seçiyorsunuz derseniz. parçası ve ustası bi telefon kadar yakınınızda oluyo. traktör tamircileri bile bu araçlara çözüm üretiyo. parçaları deseniz ona keza. 

hüseyin bey bizde kısa mesafe kullanacagız aslına bakarsanız fakat illaki yola çıkmak gerekecektir birde bildiğim kadarı ile bu sınıfta en az yakıt tüketen ivecolar sanırım birde bize özellikle damperli lazım  bu sınıfta hino mitsubishi ısuzu gibi japon grubuda tutuluyor sanırım iveconun piyasası daha iyi sanırım bi tane daha buldum bakarmısınız bi zahmet 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-kamyon-kamyonet-sahibinden-damperli-35-9-iveco-kamyonet-189112748/detay

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Vergisinden anlamam, bizim buralarda İsuzu tek geçilir. 1.5 milyon km yapan İsuzu vardı. Hino da çok kaliteli diye biliyorum. Ama ben olsam İsuzu nun bir modelini seçerdim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

abi dediğiniz gibi japon gruplarıda iyidir mutlaka fakat onlar hakkında hiç bir fikrim yok. bilmeden yalnış bi yorum yapmak istemem. 93 yılından bugüne iveco seçmemizin sebebi parçası ve usta kolaylığı. damper takılı olanlar genelde yükte çalışmışlardır. şasesine ve makaslarına dikkat ediniz. baya bi yükte kullanıcaksanız lastiklerin dublex olmasına özen gösteriniz.birde internetteki fiyatları pek dikkate almayınız. hele ki 65-9 larda.  satışı kolay olmadığı için birde sahibinden bulursanız çok uygun fiyatlara alma şansınız var. 

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

sonradan damper konuyormu pekı bunlara hüseyin bey linkte verdiğimi beğendim ama yükte dubleks teker daha mı ıyı olur ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

35 kamyonet, 65 kamyondur... Muhtemelen..

Isuzu da npr kamyon, nqr kamyonettir.. 

kullanım amacına kamyonet yetiyorsa kamyonet ruhsatlılara bakın.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

davut bey ne taşıcaktınız bu araçla. tabiki sonradan damper atılıyo. fabrika çıkışlı damper diye bir şey yoktur. dublex lastik daha sağlıklı. normal iç lastikli lastikler sıcakta yüküde göründe ısınıyo. iç lastiğin patlama riski artıyo. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sonradan damper konuyormu pekı bunlara hüseyin bey linkte verdiğimi beğendim ama yükte dubleks teker daha mı ıyı olur ?

Hepsi sonradan damperlidir zaten ama sonradan damper koymak maliyetlidir... komple kasa yeniden yapılır... 

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

davut bey ne taşıcaktınız bu araçla. tabiki sonradan damper atılıyo. fabrika çıkışlı damper diye bir şey yoktur. dublex lastik daha sağlıklı. normal iç lastikli lastikler sıcakta yüküde göründe ısınıyo. iç lastiğin patlama riski artıyo. 

hüseyin bey kardesim biz bu arabayı tavuk gübresi çekmek için alıyoruz bizim birader tavuk kumesi cıkartıyorda kepçeli tt 50  4wd var bizde normalde traktörle yapıyorduk fakat cok zaman kaybı oluyor kumesten cık römorku tak geri gel çıkar kepçeyi bağla  dedık bu tip bişey bakalım bi araba tavuk gubreside 3 civarı gelir herhalde 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

hüseyin bey kardesim biz bu arabayı tavuk gübresi çekmek için alıyoruz bizim birader tavuk kumesi cıkartıyorda kepçeli tt 50  4wd var bizde normalde traktörle yapıyorduk fakat cok zaman kaybı oluyor kumesten cık römorku tak geri gel çıkar kepçeyi bağla  dedık bu tip bişey bakalım bi araba tavuk gubreside 3 civarı gelir herhalde 

abi seçiminizi mehmet beyinde dediği gibi kamyonet ruhsatlıdan tarafa olmasını tavsiye ederim. yine sorucağınız sorularınız olursa her zaman mesaj yazabiliriniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Yaman
(düzenlendi)

Davut bey bide o araç için ulaştırma Bakanlığından. K belgesi çıkartması gerek ne taşıyacak kendi firmasına mı ait olucak eğer ilk kez kamyonet alıyorsa bu belge olmazsa 4-5 bin tl cezası var bunuda iletin

tarihinde Serdar Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Davut bey bide o araç için ulaştırma Bakanlığından. K belgesi çıkartması gerek ne taşıyacak kendi firmasına mı ait olucak eğer ilk kez kamyonet alıyorsa bu belge olmazsa 4-5 bin tl cezası var bunuda iletin

serdar bey şirket işi falan değil bu normal şahıs adına bir araç olacak hususi kamyonet değilmi bunlar?

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman
(düzenlendi)

serdar bey şirket işi falan değil bu normal şahıs adına bir araç olacak hususi kamyonet değilmi bunlar?

Burayı bir okuyun linkte verecem

Orada Köydeki eşyaları taşımak maksadı yazıyor uygulamaya denk gelirse ceza yer

c834250d07067d18761305a73dc8595a.jpg

Benim şirketim var araçlarımda bu işleri ben yaptım çok hassas davranıyorlar iyice araştırın almadan önce tam öğrenin

tarihinde Serdar Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

hımmm bu bilgilere göre kamyoneti aldık kasada bir çöp dahi rastlansa sıkıntı :) bu k2 belgesi maliyeti ne kadar peki şahsa mı yada arabaya mı çıkıyor

Burayı bir okuyun linkte verecem
Orada Köydeki eşyaları taşımak maksadı yazıyor uygulamaya denk gelirse ceza yer

c834250d07067d18761305a73dc8595a.jpg

Benim şirketim var araçlarımda bu işleri ben yaptım çok hassas davranıyorlar iyice araştırın almadan önce tam öğrenin

hımmm bu bilgilere göre kamyoneti aldık kasada bir çöp dahi rastlansa sıkıntı  :) bu k2 belgesi maliyeti ne kadar peki şahsa mı yada arabaya mı çıkıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...