İçeriğe Yönlendir

İlk Muayene Ve Soracaklarım

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

iyi günler sayın forumdaşlarım.

Allah'a şükür aracımla ilk muayeneden bir seferde geçtim.

aldığım araba demek  bakımlıymış ki sadece lpg ile ilgili hafif kusurlar var.

muayenedeki frenler farlar lastik lpg gibi değerleri nasıl okumam ve anlamam lazım.

özellikle lpg nin tank tarihi 2 aya dolacak. bunun kesin değişmesi gerekir mi?

bu muayeneden çıkarmam gereken sonuçları bana anlatabilirseniz çok memnun olurum.

şimdiden teşekkürler...

7VmaqW.jpg

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Arabanızın rutin bakımlarını düzenli yaptırıyorsanız gerisini dert etmek gereksiz bence. Güzel bir far ayarı ile işlem tamam olur. Ancak Lpg ile ilgili bilgim yok. Zira bende Lpg den hafif kusurlu geçmiştim. 

Yorum bağlantısı

Cuma da ben gireceğim muayeneye bakalım 2012 de tek seferde geçtik bukezde birşey çıkmaz inşallah.

Yorum bağlantısı

Cuma da ben gireceğim muayeneye bakalım 2012 de tek seferde geçtik bukezde birşey çıkmaz inşallah.

Xenonları muayene biter bitmez mi geri takacaksın yoksa eve gelince mi abi :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kısa hüzmeli far ayarını yaptırın, diğerleri için bir şey yapmanıza gerek yok, LPG sisteminin arada bir kaçaklarını kontrol ettirmek iyidir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

lpg tankının 10 yılını doldurmasına 2 ay varsa,bence kendi sağlığınız için değiştirin.değişmezseniz de bir dahaki muayeneye kadar sorun olmaz.ama tankı değişince yeniden muayene gerekebilir diye de düşünüyorum.kusur olarak yazılan şeylerden sadece far ayarını yaptırın,gerisine yapmanız gereken bir şeyiniz yok

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

ben resimi göremiyorum.

Sizin bana gönderdiğiniz resim :) Muhtemelen engelli olduğu için görmüyorsunuz.

Yorum bağlantısı

Dediğim gibi. Klasik kusurlar. Dert etmeye değmez.  ;) En azından motor no okunuyormuş sizde..  :D

KtOENz0.jpg?1

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hiç kusursuz çıkan yoktur..bazı klasik hataları olmasa da varmış gibi gösterebiliyorlar.. (far ayarı yüksek veya düşük, yangın söndürme  tarihi geçmiş  , ilk yardım çantası-eksik malzem )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Xenonları muayene biter bitmez mi geri takacaksın yoksa eve gelince mi abi :D

valla muayene istasyonunda sökücem kapakları takmayacam muayeneden sonra kapaklarla birlikte takarım :D

Yorum bağlantısı

LPG tankını muayene için değil kendiniz için değiştirin. Değişimden sonra muayeneye gitmek gerekse de (bilmiyorum) siz gitmeyin ama tank, 10 yıldır, bir basınç yüklemesi yapılıp, gevşemiş halde. Metal yorgunluğu olmuştur.

Bana da lpg ile ilgili "sticker yok" ve "stepne bağlantıları yok" kusurları verilmişti.

Hadi stickerı anlarım da kardeşim, ben bu lpg yi bir makine mühendisinin çizdiği proje ile monte ettirdim. İlgili mühendis dönüşümden sonra lpgnin boşa çıkacağını bilmiyor mu? Biliyor. Eee benim ne suçum var. Koskoca mühendis bunun çaresini bulmadıysa beni ilgilendirmez. Kusur mühendisin. Ben projeye uygun iş yaptım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Dediğim gibi. Klasik kusurlar. Dert etmeye değmez.  ;) En azından motor no okunuyormuş sizde..  :D

Bizde eski Transit varken motor no okunamıyor diye muayeden geçirmemişti. Sizin nasıl gerçirdiler...

Serviste okutuldu, tekrar gittik yine okunmuyor dedi. İşin aslı sonradan öğrenildi motor no nerde onu bilmiyormuş...

Yorum bağlantısı

Bizde eski Transit varken motor no okunamıyor diye muayeden geçirmemişti. Sizin nasıl gerçirdiler...

Serviste okutuldu, tekrar gittik yine okunmuyor dedi. İşin aslı sonradan öğrenildi motor no nerde onu bilmiyormuş...

Yıllardır tüm araçlarımın muayenelerinde hafif kusur olarak vardı. Türkiye deki araç muayenelerinin %90 ında da hafif kusur olarak mutlaka motor no okunmuyor ve far ayarsız yazar.. Sizde kaç yılında bu sorun oldu acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Vakit çok uzak değil 2012'de custom'u almadan önce.

Far, sis farı ayarsıza yıllardık toplum olarak alıştık :D

Yorum bağlantısı

Vakit çok uzak değil 2012'de custom'u almadan önce.

Far, sis farı ayarsıza yıllardık toplum olarak alıştık :D

Ticarilerde durum farklı olabilir. İlk defa motor no ile ilgili ağır kusur senden duydum..  :unsure2: Araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...