İçeriğe Yönlendir

Cep Telefonu Pasaport Kayıt Süreci

Misafir

Recommended Posts

Yurt dışından gelen telefonlara nasıl kayıt yaptıracağımıza dair genel ve açıklayıcı bir konu bulamadım.

Eskiden operatör aracılığı ile bankalara para yatırıp o belgeleri vergi dairesine götürünce falan filan diye bilgiler var.

Şimdi E-Devlet üzerinden yapılıyormuş sanırım ve kısa sürede açılıyormuş telefon.

Bilgisi olan, varsa yakın zamanda yaptıran bizi bilgilendirse (konuda sabitlense aslında) olma mı :D

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu
(düzenlendi)

Ben yaptım ilk önce pasaport son 2 sene içinde telefon kaydı yaptırmış olmayacaksınız sorgulatabilirsiniz de hangi hattı kullanıyosanız vergisini yatırıp pasaportla birlikte bankaya yurtdışından geldiğinizde 1 ay içinde kayıt yapmanız gerekli edevlet üzerinden kolayca yapılıyo kendiniz yapabilirsiniz he yapamam derseniz oparotörünüz yapar 20-30 lira civarıydı

Oparatör de yine aynı şekilde e devlet üzerinden yapıyo bilginize vergi dairesi işi falan tarih oldu artık

tarihinde Eray Alicikoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Ben yaptım ilk önce pasaport son 2 sene içinde telefon kaydı yaptırmış olmayacaksınız sorgulatabilirsiniz de hangi hattı kullanıyosanız vergisini yatırıp pasaportla birlikte bankaya yurtdışından geldiğinizde 1 ay içinde kayıt yapmanız gerekli edevlet üzerinden kolayca yapılıyo kendiniz yapabilirsiniz he yapamam derseniz oparotörünüz yapar 20-30 lira civarıydı

Oparatör de yine aynı şekilde e devlet üzerinden yapıyo bilginize vergi dairesi işi falan tarih oldu artık

turkcell 50 tl istemişti benden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

turkcell 50 tl istemişti benden

abi bende öyle biliyorum ama arkadaş için sormuştuk öyle bi fiyat verdi belki ekstra bişeyler çıkarmıştır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Necati merhaba,

Öncelikle süre 60 güne çıkarıldı.

E devlet şifren var ise vergi dairesine harç yatırıp e devlet üzerinden işlemini yapabiliyorsun.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir detay atlanmış sanırım. E devletten kayıt için pasaport sahibinin hesabından giriş yapılması gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Pasaport sahibi gerekli 60 gün olduysa güzel ama yine de dikkat edin bankalar alıyor parayı ziraate yatırdım sıkıntısız

Yorum bağlantısı
Ali Gündoğdu

bir ay önce ben yaptırdım.vergi dayresine gidip tabi ki yurdışından geleli bir ay gecmemesi gerekiyor telefonun imei nosunu kaydetirip 120tl vezneye yatırıyorsunuz işlem tamam.ve iki sene telefon kaydetirdiğin pasporta kayıt yapılmıyor

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Yurt dışından gelen telefonlara nasıl kayıt yaptıracağımıza dair genel ve açıklayıcı bir konu bulamadım.

Eskiden operatör aracılığı ile bankalara para yatırıp o belgeleri vergi dairesine götürünce falan filan diye bilgiler var.

Şimdi E-Devlet üzerinden yapılıyormuş sanırım ve kısa sürede açılıyormuş telefon.

Bilgisi olan, varsa yakın zamanda yaptıran bizi bilgilendirse (konuda sabitlense aslında) olma mı :D

Herhangi bir bankadan internet bankacılığı ile cepyolcu vergisini yatır abi imei'n için. Sonra e-devlet ten işlemini tamamla. toplamda 4-5dk sürüyor. 

Cihaz 2 imei'li ise bankada birtanesini öde,2.sini onunla birlikte e-devlette kayıt ettirebiliyorsun ekstra ödeme yapmadan. 

Yorum bağlantısı

bir ay önce ben yaptırdım.vergi dayresine gidip tabi ki yurdışından geleli bir ay gecmemesi gerekiyor telefonun imei nosunu kaydetirip 120tl vezneye yatırıyorsunuz işlem tamam.ve iki sene telefon kaydetirdiğin pasporta kayıt yapılmıyor

60 güne çıkmış süre.

Bir detay atlanmış sanırım. E devletten kayıt için pasaport sahibinin hesabından giriş yapılması gerekiyor.

Tahir E-Devletten mi pasaport sahibinin hesabı ile girilmesi gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

60 güne çıkmış süre.

Tahir E-Devletten mi pasaport sahibinin hesabı ile girilmesi gerekiyor ?

Evet abi zaten pasaport bilgilerini girmek gerekiyor onun da hesap sahibiyle eşleşmesi lazım. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...

Arkadaslar pasaport sahibinin TC Kimlik Numarasi ve imei ile vergi dairesinde kayit yaptirdim. Simdi e devletten pasaport sahibinin mi kayit yapmasi lazim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arkadaslar pasaport sahibinin TC Kimlik Numarasi ve imei ile vergi dairesinde kayit yaptirdim. Simdi e devletten pasaport sahibinin mi kayit yapmasi lazim.

Vergi dairesinden harcı yatırmışşsındır abi. E devletten pasaport sahibinin bilgileri ile giriş yapacaksın.Çünkü işlenecek olan pasaport sadece onun hesabında görünüyor. Yönergeleri takip ederek işlemi tamamlayacaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

burada 3000 TL olan s6 edge tax freeyle almanyada 695 €'ya geliyor bilginize.tanıdığı falan olanlara duyurulur..

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

geçenlerde arkadaşlar gitti dubaiye. fiyatlar burayi pek aratmiyormus. sizin koydugunuz link bizim gitgidiyor tarzi bir site sanirim.benim dedigim almanya ise mediamarkt fiyati

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

İki ay kadar önce S6 Türkiye'ye ilk geldiği günlerde İtalya'da bir telefoncuda S6 yı 650 euro fiyatla gördüm. Euro şimdikinden daha düşüktü. Fiyat çok iyiydi ve tam alıyordum. Fakat tam o arada, S6 edge nin İtalya fiyatını da sordum. Türkiye ile aynıydı. S6 edge Türkiye ile aynı fiyatken S6 neden böyle diye şüphelenip, almaktan vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

mediamarktda bu ara kampanya var. 300 tl indirim yapiyorlar 30 hazirana kadar.isletme parasi dahil 2200e almanyadan getirtmek mi 2700e buradan almak mi kararsizim..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yurtdisindan alinan cihazin burada 2 yil garantisi varsa ve uygun pasaport varsa tabiki yurtdisindan almak mantikli. En kotu ihtimalle 1 yil garantisi olmali. Yeni cihazlarda ustelik kronik problemler cok oluyor. Garantisiz problem olabilir.

Samsung un yurtdışı cihazına burada garantiye sokacağını pek sanmam.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

samsungta uluslararası garanti yok diye forumlarda baya şikayet okudum malesef. ekranda morluk vs. oldugundan garantiye gitmesi gerekenleri de okudum.trye yönelecek gibiyim

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bugün yaptım.

e devletten girip telefon imei no, pasaport no gibi bilgileri giriyorsunuz.

Sonra karşınıza Garanti Bankası internet şubesi çıkıyor.

Garanti internet bankacılığınız yoksa vergi dairesine tc kimlik no ve imei no vererek önceden parayı yatırıyorsunuz. e devlet sistemi bunu otomatik görüyor.

Pasaport için yurda giriş süresi 60 gün.

Sıkıntı halinde BTK nın 0312 294 94 numaralı telefonuna danışabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Misafir

Arkadaşlar yurt dışından gelip dönen birisi üzerine kayıt yapılabilir mi? Yani şu anda yurt dışında.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...