İçeriğe Yönlendir

Hain Grip Mikropları

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
ARKADAŞLAR BU TAMAMEN SALLAMADIR GERÇEKLE YAKINDAN UZAKDAN ALAKASI YOKTUR,NE DÜŞÜNÜYORSUN DİYOR BENDE ŞUNLARI DÜŞÜNÜYORUM.

Vücut tanımadığı mikroplara karşı savaşmaz.Grip mikrobu vücuda girer.Vücuttaki askerler bu mikrobun faydalımı zararlımı olmadığını bilemediği için dokunmazlar.Taki mikroplar vücudu elegeçirenekadar.Vücut anlarki bunlar hain burnumuzun dibinde gelişip büyüdüler şimdide bizi öldürmeye çalışıyorlar der ve savunmaya geçer.Amma velakin baba eşşek ananın hayrını gör deyimi burda devreye girer.Atı  alan üsküdarı geçmiştir beden hastalığa yenilmiş bitkin ve harap olmuştur.İşte burda yatak döşşek yatıyoruz.Limonlu çay,nane,kekik,ıhlamur gibi v.s içmeye başlıyoruz.Lakin bunlar vücuttaki askerler için gerekli kuvveti ihtiva etmediği için bizim askerler hali hazırda olan gücü ile savaş vermeye devam etmekteler.Eğerki bu askerler grip mikrobunu vücuda girer girmez öldürmüş olsalardı bu vaka yaşanmazdı.Neyse devam edelim.Askerlerimiz anladı grip mikrobu hain ve tüm güçleri ile askerlerimize saldırıp vücudun son savunma hattınıda geçip tüm vücudu tamamen işgal etmek(öldürmek)niyetindeler.Mikrop bu başka birşey beklemek haksızlık olurdu.Biz baktık bu iş nane limon ile olacak gibi değil acilde soluğu alıyoruz.Doktor bir iğne çakıyor bize.Ne demişler iyi bir asker 100 askere bedeldir.İğneyi yedikten sonra bizim askerler daha iyi donanıma sahip oluyorlar grip mikrobunu tanımaya başlıyor(mikropların zayıf yerlerini ve hangi saldırının daha fazla mikrobu ortadan kaldıracağını öğreniyorlar) ve işe koyuluyorlar.Grip mikrobu ilerletmiş olduğu saldırı hattaki mikropların çoğunu kaybetmesi ile orta sahada savunma hattı oluşturmaya çalışıyor.Bakın ilk önce bizim ceza alanımızda idi şuan orta sahadalar.İlk hatları saldırı idi şuan savunma yapıyorlar.Doktor bize reçete yazıyor hemen eczaneye koşup reçeteyi yaptırıyoruz.Düzenli birkaç gün ilaçlarımızı alıyoruz.Vücut grip mikrobunun kökünü kazımadan kendilerine rahat vermiyeceğini anlayışı içinde ilk düştüğü hatayı telafi etmek istercesine tüm gücü ile mikroplara saldırıyor.Düşmanları ince bağırsağa sürüyor.İnce bağırsakdaki asitlerden yaşama şansı bulunmayan mikroplar beyaz bayrak çekiyor ama ince bağırsak vücudun dinamosu olduğu için yapması gerekenleri yapıyor ve kendisine ne gelirse vücudun ihtiyacı olan enerjiye dönüştürüyor.Böylece iyileşiyoruz.Hadi geçmiş olsun ama ben hala iyileşemedim benim askerler hala grip mikrobunu dost zannediyorlar kestaneleri çizilince o zaman anlayacaklar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Fatih'e tamamen katılıyorum. Ve aşağıda daha geniş bilgi vermeyi uygun buluyorum.

Grip veya nezle (ikisi ayrı şeydir. Grip de mutlaka ateş olur.) Mikrobu vücudumuza girdiğinde normal şartlarda 1 hafta vücudumuzda konuşlanırlar. Vücudumuz, zafer kazanana kadar 7 gün geçer. Alınan ilaçlar yalnızca beynimizin ilgili bölümlerini baskılar ve geçici olarak, suni bir zindelik kazanırız. Aslında soğuk algınlığında  ilaçların tedavi edici hiçbir özellikleri yoktur. Zaten üzerlerinde "grip ve soğuk algınlığının semptomatik (belirtileri giderici) tedavisi içindir" yazar. Ihlamuru, tarçını, zencefili, meyve ve sebzeleri aslında hasta olmadan önce tüketmeliyiz.

Bir diğer nokta da "soğuk hasta etmez. Havasızlık hasta eder" Yani iş yerleri ve toplu taşımalarda az bir cam açılsa "aman kapat, donduk, çocuk var v.s." lafları havada uçuşur. Oysa soğuk algınlığı havadan bulaşır. Ortamları iyi havalandırırsak, orada bulunan hasta bir kişiden hastalık kapma şansımız azalır. Yazın denizde de üşüyoruz neden hasta olmuyoruz? Kapı baca hep açık da ondan.

Uyku ve dinlenme çok çok önemli. Bu "semptomatik tedavi ediciler" batı dünyasının bireyleri bir an evvel işlerinin başına döndürme çabasından ortaya çıkmıştır. Rusya veya Türki Cumhuriyet'lerde hasta olsanız size hemen ilaç yerine 3 gün rapor verip evinizde dinlenmenizi sağlarlar.

Bir atasözü ile yazımı bitireyim;

Grip, ilaç alırsan 1 haftada, ilaç almazsan 7 günde geçer  

:)

Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz

Diğer arkadaşların yazdıklarına kesinlikle katılıyorum. Annem sağlıkçı olduğu için eczacıların doktorların hemşirelerin arasında büyümüş biri olarak bizim evde ağrı kesici, grip ilacı vb. ilaçlar alınmaz hatta mümkün olduğunca ilaç alınmaz.

Üniversitede okurken bir eczacıdan tarif almıştım burada herkesle paylaşmak isterim grip olduğumda hiç ilaç almıyor ve sadece bunu günde en az 2 kere uyguluyorum

1- 1 adet sağlam limon ortadan kesilir ve el sıkacağında sıkılır (kabuk içinde kalan posa sıkıldıktan sonra yenir ise o da faydalıdır ancak ben yiyemem diyenler 2 nolu maddeden devam edebilirler)

2- sıkılan limon 1 bardağa boşaltılır ve üzerine kaynar vaziyette su eklenir

2- içine 1 tatlı kaşığı bal (şeker balı olmazsa daha faydalıdır tabi) eklenerek tatlandırılır

3- üzerine çok hafif karabiber serpilir

4- EN ÖNEMLİ MADDE : Bu karışım soğutulmadan sıcak sıcak içilir ve evde istirahat halindeyse yatakta veya battaniyenin altında içilmesi ve hemen ardından yatılması çok daha hızlı iyileşme sağlayacaktır.

Kesinlikle ve kesinlikle gripte ilaç alımı ilaç firmalarınca diğer bir çok hastalıkta olduğu gibi hazırlanmış bir tuzaktır. Doktorlar da hastaları başlarından savmak için yazıyorlar malesef bu ilaçları...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Diğer arkadaşların yazdıklarına katılıyorum ve bende sadece katılmakla kalıyorum çünkü konu hakkıında bilgim yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kurban bayramında gezme falan derken şifayı kaptım ve grip oldum. İş yerinde de doktor olunca ilaç yazdırdık ve theraflu denen ilacı verdi. Bir kaç gün kullandım, ne burnum aktı ne de başım ağrıdı. Ama keşke burnum aksaymış diyorum çünkü hala tam anlamıyla iyileşemedim. Şu an yine keşke grip olsam diyorum ve bu defa ilaç kullanmıyacağım. 

Yorum bağlantısı

Diğer arkadaşların yazdıklarına kesinlikle katılıyorum. Annem sağlıkçı olduğu için eczacıların doktorların hemşirelerin arasında büyümüş biri olarak bizim evde ağrı kesici, grip ilacı vb. ilaçlar alınmaz hatta mümkün olduğunca ilaç alınmaz.

Üniversitede okurken bir eczacıdan tarif almıştım burada herkesle paylaşmak isterim grip olduğumda hiç ilaç almıyor ve sadece bunu günde en az 2 kere uyguluyorum

1- 1 adet sağlam limon ortadan kesilir ve el sıkacağında sıkılır (kabuk içinde kalan posa sıkıldıktan sonra yenir ise o da faydalıdır ancak ben yiyemem diyenler 2 nolu maddeden devam edebilirler)

2- içine 1 tatlı kaşığı bal (şeker balı olmazsa daha faydalıdır tabi) eklenerek tatlandırılır

4- EN ÖNEMLİ MADDE : Bu karışım soğutulmadan sıcak sıcak içilir ve evde istirahat halindeyse yatakta veya battaniyenin altında içilmesi ve hemen ardından yatılması çok daha hızlı iyileşme sağlayacaktır.

Kesinlikle ve kesinlikle gripte ilaç alımı ilaç firmalarınca diğer bir çok hastalıkta olduğu gibi hazırlanmış bir tuzaktır. Doktorlar da hastaları başlarından savmak için yazıyorlar malesef bu ilaçları...

Okurken ağzım sulandı  :)

Bende daha yeni yeni atlatıyorum,üstüne yetmezmiş gibi evde kızımada bulaştı...Neyse ki kızımda düzelme aşamasında..

Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz
(düzenlendi)

Okurken ağzım sulandı   :)

Bende daha yeni yeni atlatıyorum,üstüne yetmezmiş gibi evde kızımada bulaştı...Neyse ki kızımda düzelme aşamasında..

Okurken ağzı sulandırıp yerken yüzü halden hale sokan naçizane meyvemiz :) normalll

tarihinde Ayşin Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Kesinlikle denicem ama yorgan döşek yatma işini heralde yapamam.

Fatih'e tamamen katılıyorum. Ve aşağıda daha geniş bilgi vermeyi uygun buluyorum.

Grip veya nezle (ikisi ayrı şeydir. Grip de mutlaka ateş olur.) Mikrobu vücudumuza girdiğinde normal şartlarda 1 hafta vücudumuzda konuşlanırlar. Vücudumuz, zafer kazanana kadar 7 gün geçer. Alınan ilaçlar yalnızca beynimizin ilgili bölümlerini baskılar ve geçici olarak, suni bir zindelik kazanırız. Aslında soğuk algınlığında  ilaçların tedavi edici hiçbir özellikleri yoktur. Zaten üzerlerinde "grip ve soğuk algınlığının semptomatik (belirtileri giderici) tedavisi içindir" yazar. Ihlamuru, tarçını, zencefili, meyve ve sebzeleri aslında hasta olmadan önce tüketmeliyiz.

Bir diğer nokta da "soğuk hasta etmez. Havasızlık hasta eder" Yani iş yerleri ve toplu taşımalarda az bir cam açılsa "aman kapat, donduk, çocuk var v.s." lafları havada uçuşur. Oysa soğuk algınlığı havadan bulaşır. Ortamları iyi havalandırırsak, orada bulunan hasta bir kişiden hastalık kapma şansımız azalır. Yazın denizde de üşüyoruz neden hasta olmuyoruz? Kapı baca hep açık da ondan.

Uyku ve dinlenme çok çok önemli. Bu "semptomatik tedavi ediciler" batı dünyasının bireyleri bir an evvel işlerinin başına döndürme çabasından ortaya çıkmıştır. Rusya veya Türki Cumhuriyet'lerde hasta olsanız size hemen ilaç yerine 3 gün rapor verip evinizde dinlenmenizi sağlarlar.

Bir atasözü ile yazımı bitireyim;

Grip, ilaç alırsan 1 haftada, ilaç almazsan 7 günde geçer  

:)

Çok beğendim ve beni ziyadesi ile aydınlattı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şu nokta çok önemli Evin sık sık havalandırılması.

Ben eşim ve çocuklar evde sürekli burun akıntısı halinde.

Ufak oğlum geniz akıntısı var.

Balkona çıktığımda veya dışarıya çıktığımda burun akıntısı kesiliyor.

3 gündür evi sabahları ve öğleden sonraları 15-30dk arası havalandırıyorum. Herkes rahatladı evde. TAbi havalandırma anında o odada çocukları tutmuyorum.

Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz

Kesinlikle denicem ama yorgan döşek yatma işini heralde yapamam.

Fatih Bey, aslında yatma mesele değil de terleme mesele :) terleyince atıyoruz toksinleri vücudumuzdan bunun da en kolay ve etkili yolu bu karışımı sıcak sıcak içmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Grip hastası 2-3 defa terlesin direk ayağa kalkar :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hastalıkların çoğu için ilaç kullanmıyorum. Allah korusun ağır hastalık değil tabiki, nezle grip burun akıntısı baş ağrısı, mide vs gibi 1-2 günde geçen rahatsızlıklar.

Bağışıklık sistemine destek verici bitkisel doğal şifa kaynaklarını sık tüketmeye özen gösteriyorum.

Babam ile birlikte kanser ile uğraşırken İlaç sektörünün ne mal olduğunu çok iyi anlamıştım....

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

evet, işte burası baya bir sallama olmuş. Novalgin sanki bir grip aşısı imiş gibi düşünür bunu okuyanlar. Aman ha sakın.! novalgin bir grip aşısı değildir ki vücut mikrobu tanısın. Novalgin ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Eğer illa ki vücudunuz grip mikrobunu tanısın istiyorsanız gidin mevsiminde grip aşısı yapılın. Ama grip aşısı yaptırmak da sizi gripten yüzde yüz korumaz. Fakat semptomları daha hafif geçirirsiniz.

Ayrıca novaljin tüm diğer ilaçlar gibi hiç de öyle masum bir ilaç değildir.

Sade orası değil tamamı baya baya bir sallama Sadık bey gerçeklikle bir alakası yok kendimin ürettiği bir hikaye zaten mesajdada yazıyor.Bunu okuyanlar novalgini bir grip aşısı gibi değil bunun bir hikaye gibi düşünür.Ben hiçbir zaman novaljin almadım,acile gittiğinizde ben illa novaljin istiyorum diye bar bar bağırsanızda gerekli görmezlerse yapmazlar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sade orası değil tamamı baya baya bir sallama Sadık bey gerçeklikle bir alakası yok kendimin ürettiği bir hikaye zaten mesajdada yazıyor.Bunu okuyanlar novalgini bir grip aşısı gibi değil bunun bir hikaye gibi düşünür.Ben hiçbir zaman novaljin almadım,acile gittiğinizde ben illa novaljin istiyorum diye bar bar bağırsanızda gerekli görmezlerse yapmazlar :)

Novaljini hadi vur deyince kimse vurmaz. Bu kadar takılmaya gerek yok. O iğneyi rastgele vuracak dr hemşire yoktur sanırım. Bildiğim kadarıyla alerjik bir ilaç kontrollü vuruyorlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

yok ben bar bar bağırmam, direk dalarım o toktora. yıllarca sağlık sektöründe çalışmış, hangi ilacın ne işe yaradığına az çok vakıf olmuş ve poliklinik hizmeti vermiş biriyim. bu konuda beni aydınlattığınız için çok memnun oldum. [emoji40]

Rica ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...