İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Benzinde Rolanti Sorunu

Berk Çekişbaş

Recommended Posts

Berk Çekişbaş

Merhaba arkadaşlar 1998 model bir ford ka aracım var tüple kullanıyorum. Aracım ilk çalışmada hiçbir sorun çıkartmıyor hava soğuk da olsa tek marşta her zaman çalıştırıyorum. Fakat ilk çalışmada tüpe geçene kadar benzin de rolanti de stop ediyor. tüpe geçene kadar gaz vermem yada hemen hareket etmem lazım debriyaja basınca yada boşa alınca bir iki kez düzensiz çalışıp stop ediyor fakat tüpe geçtikten sonra devir biraz daha artarak sabitleniyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşar var mıdır ? sorun rolanti valfinden olabilir mi ? şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen benzin haritanız bozulmuş. Aracın aküsünü sökün, 5dk bekleyip geri takın (bu işlem sonrası lpg kalibrasyon isteyecek, teyp kod soracak) sonrasında 200km kadar benzinle kullanın. Sonra bir daha konuşalım derim.

Yorum bağlantısı
Berk Çekişbaş

Muhtemelen benzin haritanız bozulmuş. Aracın aküsünü sökün, 5dk bekleyip geri takın (bu işlem sonrası lpg kalibrasyon isteyecek, teyp kod soracak) sonrasında 200km kadar benzinle kullanın. Sonra bir daha konuşalım derim.

aküyü söktükten sonra tüpü ayarlatmaya mı gitmem gerekecek tekrar ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aküyü söktükten sonra tüpü ayarlatmaya mı gitmem gerekecek tekrar ? 

Aynen ancak önce benzin haritanız oluşmalı. 200km kadar benzinde kullanın, sonra gidin tüpçünüze.

Yorum bağlantısı
Berk Çekişbaş

Aynen ancak önce benzin haritanız oluşmalı. 200km kadar benzinde kullanın, sonra gidin tüpçünüze.

Tamamdır denedikten sonra olumlu - olumsuz sonucu paylaşıcam teşekkürler bu arada akünün sadece eksi ucunu söksem yeterli mi ikisinide sökmem gerekir mi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamamdır denedikten sonra olumlu - olumsuz sonucu paylaşıcam teşekkürler bu arada akünün sadece eksi ucunu söksem yeterli mi ikisinide sökmem gerekir mi

İkisini de sökmeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Berk Çekişbaş

İkisini de sökmeniz gerekiyor.

Sani bey çok teşekkür ederim dediğiniz gibi aküyü söktüm biraz bekledim ve tekrar taktım sonra binip biraz dolaştım rolanti şu anda çok normal ve stop etme gibi bir sorun da yok ortadan kalktı dediğiniz gibi 200 km kadar benzinde kullanıcam aracı çok teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...