İçeriğe Yönlendir

Finansbank Atm'si 100 Liramı Çarptı

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Serkan Toker

Bana ykb nin bankamatiği para yatırırken tanımlanamadı diye 100 lira fazla verdi.. İçeri girip yatırdığım parada 100 lira yoktu ama bu makine iade ederken 100 lira fazla verdi diye tek yüzlüğü gösterdim.. Memur makine hata yapmaz dedi.. :D Götürdüğüm parayı bankodan yatırdım, 100 lirayla da arkadaşlara yemek ısmarladım.. Finansbankta refinansmana 2300 lira dosya masrafı istedi, başka bankaya gdiyorum diyince 300 liraya düştü..Ancak demir almıştım bir kere arkama bakmadan başka bankaya geçtim.. ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Geçmiş olsun,aynı durum maaş hesabımız bu bankada olduğu için benimde başıma geldi maalesef ama ben şanslıymışımki paramı alabildim, Aynı sizin gibi maaş hesabıma 500 tl para yatırmak istediğim sırada parayı atm ye yatıdım 200ünü aldı 300 geri vermesigerekirken 200 verdi ,biraz atmnin önünde bekledikten sonra baktım para gelecek gibi görünmüyor bankaya gittim durumu anlattım çağrı merkezine bildirin hallederler dendi,bende çağrı merkezini aradım izah ettim durumu, bana kontrol edip eğer böyle bir durum var ise 7 gün içinde paranın hesabımda görüneceğini söylediler, aradan 2 gün geçtikten sonra paranın yattığını gördüm çok şükür,tabi yine de insanın çok canı sıkılıyor durumai bu bankayı gerçekten hiç sevmiyorum. çok ilgisiz ve alakasız davranıyorlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Finansbank gibi bi banka daha yoktur zaten. Kredi günün yaklaşır başlarlar msj atmaya hele birde yanlışlıkla geçir abartısız en az 10 defa telle arar bi 5-6 tanede msj atarlar günde. Bende şu kredi bitsinde hesabı kapattırayım diye bekliyorum. az kaldı şafak 90 :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bende malesef maaş müşterisiyim. 

Her ayın ilk günü gider içeriden bütün parayı çekerim, her seferinde de aynı kişiye denk geliyorum her seferinde soruyor, neden bütün paranızı çekiyorsunuz diye bende kendi bankama götürüyorum diyorum. 

Her seferinde size otomatik ödeme yapalım diyor, bu ay bıktım artık tamam dedim, bizim boş bir ev var doğal gazı falan kapalı IGDAS'tan, onu verdim kurtuldum. 

Ne para kesebilir, nede daha sorar..  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Bir arkadaş espirili biçimde bankaları "yasal mafya" olarak tanımlamıştı. Sanırım bunu doğrulayan hareketler çoğalıyor. Geçmiş olsun Mehmet Bey.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun abi. Ben zaten şunu bir türlü anlamıyorum sistem fazla alıp eksik dediğinde.. orada ki ilgili kişi baktığında o parayı alsa kim ne ispat edebilecek ki. Benim başıma Garanti de geldi böyle bir olay 200 tl eksik geçti hesaba.. Fazla verdiğim halde. Sonra içeride söyledim adam açtı baktı yok dedi fazla bişey. Dedim nereden anladın zırt diye dedim. Gün sonu sayımı falan yapılır öyle belli olmaz mı bu dedim.. Dur bi de akşam bakarız falan dedi kem küm etti. Sonra akşam aradılar fazlalık var gelip alır mısınız hesaba yansıtalım mı diye..

Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin

Abi, X devlet bankasından 75 bin TL'lik ev kredisi kullandık. Müteahhitle birlikte devir işlemleri sonrasında bankaya gittik. Müşteri temsilcisi bizi arkadaki odaya aldı. Orada, veznedeki arkadaş bizi bu sefer parayı vereyim diye öndeki bankoya aldı. Neyse biz de bankadaki o kalabalığın içinde 75 bin TL ile uğraşmayalım diye parayı aynen poşete aldık ve başka bankaya, müteahhitin hesabına yatırmaya gittik.

Tüm süreç boyunca ikimiz de yanyanaydık. Parayı yatırırken 50 miydi 100 TL miydi tam hatırlamıyorum, eksik olduğunu söylediler. Bankayı aradım, bireyseldeki kadın bir araştıralım dedi. Akşam 7 gibi beni aradı, veznedeki görevli eksik saymış dedi, gittim aldım paramı.

Aklıma kötü şeyler getirmek, suizan yapmak istemiyorum fakat bizim para gidecekti orada.

Merak etmeyin fazla veya eksikle kasa kapanmaz.
Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin

Geçmiş olsun abi. Ben zaten şunu bir türlü anlamıyorum sistem fazla alıp eksik dediğinde.. orada ki ilgili kişi baktığında o parayı alsa kim ne ispat edebilecek ki. Benim başıma Garanti de geldi böyle bir olay 200 tl eksik geçti hesaba.. Fazla verdiğim halde. Sonra içeride söyledim adam açtı baktı yok dedi fazla bişey. Dedim nereden anladın zırt diye dedim. Gün sonu sayımı falan yapılır öyle belli olmaz mı bu dedim.. Dur bi de akşam bakarız falan dedi kem küm etti. Sonra akşam aradılar fazlalık var gelip alır mısınız hesaba yansıtalım mı diye..

Dediniz doğru bazı işlemler cihazda gün sonu yapıldığında ortaya çıkar.siz eğer kendinizden eminseniz muhakkak cihazda dir. Baktiniz ertesi günde çıkmadı şef veya mudur ile görüşür seniz O kişinin yaptığı iş incelemeye alınır.zimmete para gecirmek falan bunlar kolay şeyler değil heleki bu cihazlarda hersey kayıt altında isteseler makinada yaptığıniz bütün hareketler kayıt ediliyor örnek makina para gözünü açtı gibi musteri parayi verdi gibi arkada döküm yapar finans nin makinesini bilemem NCR cihazların bu işlerde daha iyi olduğu kesin bence

Benim de Akbank ile bir bankamatik maceram oldu.

Kasada biriken paraların bir kısmını genelde bankamatikten yatırıp eve geçerim. Günlerden cuma. Akşam oldu, biriken parayı alıp cebime koydum. Haliyle cebimdeki diğer paralarla karıştı. Arabaya bindim, bankamatiğin önüne parkettim. Cepten rastgele alıp yatırdım. Makina sayıp okeyliyor, ben ekliyorum. Böyle biraz devam ettik. Son eklediğimden sonra para tanımlanamıyor deyip el koydu. Kaç para yuttu bilmiyorum fakat küsuratlı bir tutar olması kuvvetle muhtemel. Saymadığıma çok pişman oldum. Cuma akşamı olduğu için elim kolum bağlı. 444 'ü aradım, bilgi verdim. Birşey yapamayız, ATM'nin bağlı olduğu şubeye pazartesi müracaat edin dediler.

Mecburen pazartesiyi bekledik. Sabah mesai ile birlikte şubeye ilk ben damladım. Durumu anlatıp, bankamatiğin yuttuğu paranın sahibiyim dedim. Bir görevli ATM'yi açtı, para yutulduğunu onayladı. Paranız ne kadardı diye sordular. 750-800 civarı olduğunu düşünerek, 500 liradan fazla ama 1000 liradan da eksiktir dedim. Herkesi kendim gibi biliyorum ya, paranın benim olup olmadığını kontrol amaçlı soruyorlar sandım ama değilmiş. Dilekçesiz müracaat almıyoruz dediler, ısrarla net rakam istediler. Siz rakamı biliyorsunuz, bilmediğim miktarı yazamam ki dedim, kabul etmediler. Dilekçeye görevli 500 yazdı geçti. 1 hafta kadar sonra para hesabınıza yatacak dedi ve beni şubeden gönderdiler. 1 hafta sonra baktım, 500 TL yatmış ama içimdeki o kurt hiç gitmedi. o para 500 liradan çok fazlaydı.

Başka bir zaman kira yatırırken yine hata verip parayı yuttu. Aynı işlemleri tekrarladık ama bu sefer saydığım için net yutulan para hesabıma geçti. Fakat baktım ki diğer ATM'ler tanımlayamadığı veya sorun gördüğü parayı verirken Akbank ATM'leri ikide bir yutup geri vermiyor, beni uğraştırıyor, hemen o banka ile ilişkimi kestim. Tüm hesaplarımı ve kartlarımı da kapattırdım.

Buradan çıkardığım ders ile;

- Kesinlikle saymadan para yatırmıyorum. Hatta önce bankamatiğe gitmeden, sonra arabanın içinde, daha sonra yatırma anında defalarca sayarak yatırıyorum.

- Kesinlikle cuma mesai sonrası ve haftasonu para yatırmıyorum.

- Para yatırmak için gerekirse km yapıp şube ATM'lerini kullanıyorum. Hiçbir şekilde sokaktaki, AVM'lerdeki, otogarlardaki şubesi belli olmayan başıboş ATM'leri para yatırmak için kullanmıyorum.

Hocam alırken de verirken de saymakta fayda var
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teşekkürler arkadaşlar...

Benim gibi sorun yaşayan arkadaşlarıma da geçmiş olsun...  

Yorum bağlantısı
Murat DEMİRHAN

Çok sıkıntılı bir durum. Böyle konularda rakamların büyüklüğü hiç önemli olmuyor. Sıkıntılı iş. Siz daha iyisini bilirsiniz, ama kredinizi başka bankaya taşıyamaya çalışın. Tüm ticaretinizi de kesin bu bankayla. Eminim peşinizden koşmaya hemen başlarlar.

Ayrıca dip not mahiyetinde:

adres-ver-gelelim_192338.jpg

supersin
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende malesef maaş müşterisiyim. 

Her ayın ilk günü gider içeriden bütün parayı çekerim, her seferinde de aynı kişiye denk geliyorum her seferinde soruyor, neden bütün paranızı çekiyorsunuz diye bende kendi bankama götürüyorum diyorum. 

Her seferinde size otomatik ödeme yapalım diyor, bu ay bıktım artık tamam dedim, bizim boş bir ev var doğal gazı falan kapalı IGDAS'tan, onu verdim kurtuldum. 

Ne para kesebilir, nede daha sorar..  :D  :D

Evi faal hale sokar yine senden para alırlar  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun Mehmet Abi. Tek Finansbank mağduru sen değilsin. Ben de birtakım sıkıntılar yaşadım, müşteri hizmetlerindeki çalışanın bana ters cevaplar vermesi bardağı taşırsan son damla oldu. En sonunda hem hesabı kapattım, hem de kredi kartını iptal ettim. Kurumsallaşamamışlar maalesef...:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ATM demişken bilirkişilik yapıyorum. Lübnan döngüsü yöntemine çok dikkat edin. kart kalırsa içinde ilk yapmanız gereken etrafa bakmak.

http://www.insurancechat.co.za/tag/lebanese-loop-and-atm-theft/

para yatırma aşamasında da allah bilir biri denemiştir.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...