İçeriğe Yönlendir

Asus X550Jk Windows 7 Sorunu

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

Dün yeni bir laptop aldım. İşletim sistemi FreeDos olduğu için direk W7 kurmayı denedim. Kurulum bitti ama USB'lerden hiçbirini görmüyor, Ağ bağlantısını görüyor ama internet kablosunu taktığımda herhangi bir bağlanlanma gerçekleşmiyor. 

Servisi aradım, bir USB'ye dosya yükletip bana Bıos'u güncelletti. BIOS'da gördü USB'yi. 

Cihaz Win7 desteklemiyor olabilir, Windows 8.1 yüklemenizi öneririm dedi ve kapattı. 

Şimdi olay şu, sizce cihazda donanımsal bir hata olabilir mi? 

İlk kez böyle birşey ile karşılaştım ve oldukça da canım sıkıldı. 

Yardımlarınızı bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uzun bir yol ama sunu deneyelim: win 8.1 kur, sürücülerini yükle, sonra isimleri not et ve win7 suruculerini arastir. Bir de su programi dene uğraşmak istenez isen: driver pack Solution

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Driver sorunu KARDEŞ.

Geçmiş olsun. 7 driverinı bul. Ya da başlat eklentili 8.1 çak Kurtul.

Uzun bir yol ama sunu deneyelim: win 8.1 kur, sürücülerini yükle, sonra isimleri not et ve win7 suruculerini arastir. Bir de su programi dene uğraşmak istenez isen: driver pack Solution

Aynısını dedim [emoji106][emoji23]

Driver solution pack kuramıyor. Internetede girmiyor. DVD ile dene Tolga.

Yorum bağlantısı

terzi kendi söküğünü dikemezmiş derlerdi de inanmazdım :sandalye: 

Yeni kumaş bu :D 

İşlerimin yoğunluğundan bir abime ilettim cihazı. 8.1 yükleyelim zaten dedi. Bir ara yanına uğradım mouse'u görmüş :D En son kurulum yapmaya hazırlanıyordu. 

Ben anlamadım, neden asus böyle bir saçmalık yapıyor ! 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İşlerimin yoğunluğundan bir abime ilettim cihazı. 8.1 yükleyelim zaten dedi. Bir ara yanına uğradım mouse'u görmüş :D En son kurulum yapmaya hazırlanıyordu. 

Bu gidişle 8 satmak için tüm markalar yöntemi uygulayacak yani 7 driveri vermeyecek gibi :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

abi tam emin değilim ama x550vc, x550cc ve x550ca da 7 driveri mevcut, bunlar büyük bir ihtimalle senin sorununu çözebilir.

Yorum bağlantısı

Bu gidişle 8 satmak için tüm markalar yöntemi uygulayacak yani 7 driveri vermeyecek gibi 

Ya sorma ya. ALLAH'dan free Dos aldık yani, istediğimizi kuralım, lisansa da para vermeyelim diye. Sinirim bozuluyor böyle kendi aldığım, mülkiyet ve kullanım hakkı benim olan cihazları istediğim gibi kullanamamak.  :angry:

abi tam emin değilim ama x550vc, x550cc ve x550ca da 7 driveri mevcut, bunlar büyük bir ihtimalle senin sorununu çözebilir.

Artık 8.1 kuruluyor olmalı artık. Olmazsa bakarım. Teşekkür ederim :flowers: 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ya sorma ya. ALLAH'dan free Dos aldık yani, istediğimizi kuralım, lisansa da para vermeyelim diye. Sinirim bozuluyor böyle kendi aldığım, mülkiyet ve kullanım hakkı benim olan cihazları istediğim gibi kullanamamak.  :angry:

Artık 8.1 kuruluyor olmalı artık. Olmazsa bakarım. Teşekkür ederim :flowers:

rica ederim abicim, bu yöntem bir kaç cihazda işime yaradı ama sizinkinde nasıl olur bilemedim. Şimdiden her yöntem için kolay gelsin abicim.

Yorum bağlantısı

Cihaza Win 8.1 yüklendi. Cihazda herhangi bir sorun yok şimdilik. 

Dediğimiz gibi Windows 7 de sanırım yazılımsal çakışmalar sebebiyle sıkıntı çıkarttı. 

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler :flowers:  

Yorum bağlantısı

Cihaza Win 8.1 yüklendi. Cihazda herhangi bir sorun yok şimdilik. 

Dediğimiz gibi Windows 7 de sanırım yazılımsal çakışmalar sebebiyle sıkıntı çıkarttı. 

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler :flowers:

Hadi geçmiş olsun kardeşim.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
(düzenlendi)

Notebook win8 için bios tabanı yazılmış bu açıkca ortada.Asus markasına ait bir sorun yada sıkıntı değil.Çhipset ve diğer donanıma yönelik yazılımla alakalı durum.Zaten win8 kuruncu sıkıntı olmadığı anlaşılmış.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...