İçeriğe Yönlendir

85 -90 Model Arası Audi 80 Serisi Dizel Nasıl Bilirsiniz Alınır Mı ?

Serkan Çevik

Recommended Posts

Serkan Çevik

Arkadaşlar herkese merhaba , 1985 model Audi 80 serisi 1.6 TD yazıyor , fiyat 9.000 TL , nasıl bu arabalar nasıl bilirsiniz alınır mı alınmaz mı v.s ..

-- Kullanım amacı : Her araba gibi getir-götür gezmek yol yapmak v.s 

-- Mekanik elektrik kaporta v.s yedek parça bulabilir miyiz ( İzmir ve çevresi )

-- 100 km de 4.5 - 5.0 litre mazot sarfiyatı oldugu söyleniyor , pek bilgim yok.

sizce alınır mı alınmaz mı nedenleri ile yorumlarsak çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

bu zamanlardaki vw ve merso dizelleri için dh'de bir kullanıcı yorumu vardı ''kaya gibi sağlamdırlar, kamyonların kullandığı en ucuz mazotları kullanabilirsiniz. hiçbir şey olmaz.'' diye ama vag çatısı altındaki audi için de aynı şey geçerli midir bilemem.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benim yakın arkadaşımda vardı. Bence alınmaz. Kendisi çok seviyordu ama ben değil. 5 liraya 5-6 yıl önce sattı. Araç o kadar titriyor ki sanki eski 50 NC kamyon sürüyormuşsunuz gibi. Ayrıca az yaktığı da yalan 35 kuruş civarında yakıyordu. Ben olsam o fiyata lpgli herhangi bir araç alırım R9 bile az yakar. Ayrıca audi80'ê 9 binlira çok.

Sözüm düz dizeli için. 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

o araca yönelik kesin bir şey söyleyemem lakin genel anlamda ilk el Alamancı bir Dededen almıyorsanız, uzak durulması gereken araçlardandır. Tabiri caizse onun ekmeği de yenmiştir, suyu da içilmiştir...

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Benim yakın arkadaşımda vardı. Bence alınmaz. Kendisi çok seviyordu ama ben değil. 5 liraya 5-6 yıl önce sattı. Araç o kadar titriyor ki sanki eski 50 NC kamyon sürüyormuşsunuz gibi. Ayrıca az yaktığı da yalan 35 kuruş civarında yakıyordu. Ben olsam o fiyata lpgli herhangi bir araç alırım R9 bile az yakar. Ayrıca audi80'ê 9 binlira çok.

Sözüm düz dizeli için. 

Arkadaşınızın aracı titriyorsa bu motorunun sağlıksız çalıştığını gösterir. Sağlıksız çalışan motorun da çok yakması zaten normal. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Arkadaşınızın aracı titriyorsa bu motorunun sağlıksız çalıştığını gösterir. Sağlıksız çalışan motorun da çok yakması zaten normal. 

Kamyon gibi çalışmayan eski dizel araç yok bence. LPGli araba kadar yakaçaksa ben lpgli araç tercih ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Çevik

dediğim araba hakkın da en ufacık fikrim yok , o yüzden bir arkadaş demiş ki 65 lt mazot ile 1250 km yol yaptım , az yakması beni cezbediyor. LPG li araç düşünmüyorum en en son lpg li olur 

bu arada baktıgım araba 1985 model audi 80 serisi 1.6 TD arkasında da turbo diesel yazıyor. klima var , hidrolik direksiyon ama camlar hepsi manuel çevirmeli. 9.000 TL civarı.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Kamyon gibi çalışmayan eski dizel araç yok bence. LPGli araba kadar yakaçaksa ben lpgli araç tercih ederim.

O ayrı konu, eski dizeller şimdikilere göre çok daha sesli çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Gücünü sağlamlığını bilemem ama bir tanıdığım anlaştığı restorandan aldığı kızarmış balık yağını mazot yerine koyup kullanıyor ise motoru hakkında cidden sağlam dememiz gerek...Bozulursa direk çöpe atacak zaar :D

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bizde 84 model td 5 ileri klimalı olanı vardı, çok beğenerek kullanıyordum. 60 litre mazot ile 1200 km yolu çok rahat yapıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizde 84 model td 5 ileri klimalı olanı vardı, çok beğenerek kullanıyordum. 60 litre mazot ile 1200 km yolu çok rahat yapıyor.

100 km de 6.5lt falan yapıyor. Çok iyi.

Motor swap serbestken şahin doğan larda görüyordum.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

100 km de 6.5lt falan yapıyor. Çok iyi.

Motor swap serbestken şahin doğan larda görüyordum.

Otur yerine sıfır ! :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Otur yerine sıfır ! :D

Bayağı desteksiz sallamışım. 5lt yapıyormuş. Bayağı iyi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

30 snelik araç hangi marka olursa olsun iki nedenle alınabilir:

1- nerde trak orda bırak

2- klasik

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...