İçeriğe Yönlendir

Sinyal Role Sesi İçeriye Gelmiyor

Cemil Yıldızz
Çözüme git Baki Aburşu tarafından,

Recommended Posts

Cemil Yıldızz

Selam Ustalar Benim Araçta Sinyal Verdiğim Zaman İçeriye Gelen Tik Tak Tik Tak Role Sesi Yok

Araç Sollamalarda Sinyali Açık Unutup Baya Bi Gidiyorum Nerde Göstergeye Baktım Orda Kapatıyom  :D

O Tik Tak Sesi Fena Alışkanlık Yapmış Bunun Sebebi Ne Olabilir? Saygilar...

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Aracınız uzun süreden beri sizdeyse sebebi konusunda herhangi bir fikrim yok. Ancak aracı yeni almış iseniz sizden önceki sahibi tarafından ya arıza sebebiyle, ya da keyfi olarak daha sessiz olanıyla değiştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Cemil Yıldızz

Celalettin Abicim Araç 6 Aydır bende Roleden Hiç Ses Gelmiyor En Ufak Tik Tak Duysam Yetecek Ama Maalesef

Bu Sinyal Rolesi Hangi Role Acaba Resimli Bir Şekilde Mesaj Alabilirmiyim?  Mondeo Hakkında Hiç Bilgim Yok

Yıllarca Tempra 2.0 Kullandım Tempra Olsa Motoru Dahi Sökebilirim Ama Mondeo Bilgim Yok Bilgim Olsa Bile

Sanırım Çok Fazla Kurcalamaya Cesaret Edemem... Saygilar.

Yorum bağlantısı
Cemil Yıldızz

Evet Çağlar Bey Farlar Açıkken Kapı Açıldıgında O Ses Var...

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi dün aynısı başıma geldi.Bir baktım birtek sinyal verince ses gelmiyor.Arabayı kapattım açtım düzeldi.

Yorum bağlantısı
Cemil Yıldızz

Özgür Kardeşim Ben 6 Aydır Çok Kapattım Açtım Düzen Aynı Düzen :i-ih:

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Celalettin Abicim Araç 6 Aydır bende Roleden Hiç Ses Gelmiyor En Ufak Tik Tak Duysam Yetecek Ama Maalesef

Bu Sinyal Rolesi Hangi Role Acaba Resimli Bir Şekilde Mesaj Alabilirmiyim?  Mondeo Hakkında Hiç Bilgim Yok

Yıllarca Tempra 2.0 Kullandım Tempra Olsa Motoru Dahi Sökebilirim Ama Mondeo Bilgim Yok Bilgim Olsa Bile

Sanırım Çok Fazla Kurcalamaya Cesaret Edemem... Saygilar.

Elektrik ve elektronik ile ilgili işlemlerde Mehmet bey (Emmi) ve Servet bey referanstır. Onlara danışmak lazım. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür İncigülcan

Özgür Kardeşim Ben 6 Aydır Çok Kapattım Açtım Düzen Aynı Düzen :i-ih:

Doğrudur abi benim bildiğim kadranın arkasında hoparlör orada herhalde sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Cemil Yıldızz

Doğrudur abi benim bildiğim kadranın arkasında hoparlör orada herhalde sıkıntı.

Kadranı söküp bakmak lazım o zaman teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hüseyin Demir

Ctrl + Alt + Delete yaptınız mı ???  :D

Şaka bir yana röle sizden önce bozulmuş ve yan sanayi bir röle takmış olmaları yüksek ihtimal.

Benim Mondinin de önceki sahibi arka kapıların kilidi bozulunca piyasadaki 5-6 TL ye satılan tofaş motoru taktırmış. Soğuk havalarda donuyo açma tuşuna basınca açıyor sonra tekrar geri kapatıyor. Geri kapatmadan önce davranıp kapıyı açmak zorunda kalıyorum  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cemil Yıldızz

Bugün göstergeyi söktüm ama, ne gösterge arkasında. nede yakınlarında, hoperlör gibi bişey görmedim ses malesef yok...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Yavuz arslan

Merhaba benim 2004 ford focus ghia da aynı sorun var sinyal sesi yok ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı

Bazı araçların, sinyalini, sislerini ayrı bir ecu kontrol ediyor. Sinyal sesi klasik çıt çıt ise elektronik değildir ama dit, dut diye öten şekildeyse elektronik sistemdir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Çözüm
Baki Aburşu

Selam Ustalar Benim Araçta Sinyal Verdiğim Zaman İçeriye Gelen Tik Tak Tik Tak Role Sesi Yok

Araç Sollamalarda Sinyali Açık Unutup Baya Bi Gidiyorum Nerde Göstergeye Baktım Orda Kapatıyom  :D

O Tik Tak Sesi Fena Alışkanlık Yapmış Bunun Sebebi Ne Olabilir? Saygilar...

o tık tık sesini çıkaran buzzer sinyal kolunun içerisinde. nerden biliyorsun diye soracak olursanız. benim aracımda sinyal verip direksiyonu sola çevirip tekrar topladığımda sinyal kolu atmayıp araç sinyal vermeye devam ediyordu. eikişehire yolu düştüğümde ercan ustanın yanına gittim ve durumu izah ettim. mondeonun sinyal kolunun 350 tl civari olduğunu ama connect lerinkininde uyduğunu söyledi yan sanayi alma bu orijinal 130 tl dedi ve aldım servisin önünde bizzat kendim takıp denedim. (özel fort servisinde başkası yapsa kızarlar adama) :D uzun yolda gelmemin hatrına parçayı bana sattı ve sorunum çözüldü. ama sonradan bir şey farkettim tik tak tes yok. üstünden çıkardığım kolu söktüm. içinde küçük bir hoperlöre benzer buzzer var. Her ne kadar ercan usta orijinal malzemeyi kurdalama desede söküp aktardım yeni kola ve çalıştırdım. biraz elektronik bilgisi olan biri halleder. Araç 200 km uzağımda yanına gittiğimde uğraşacağım derseniz söküp buzzerin nereye bağlandığını fotolarım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Galip Ardalı
Baki Aburşu yazdı:

o tık tık sesini çıkaran buzzer sinyal kolunun içerisinde. nerden biliyorsun diye soracak olursanız. benim aracımda sinyal verip direksiyonu sola çevirip tekrar topladığımda sinyal kolu atmayıp araç sinyal vermeye devam ediyordu. eikişehire yolu düştüğümde ercan ustanın yanına gittim ve durumu izah ettim. mondeonun sinyal kolunun 350 tl civari olduğunu ama connect lerinkininde uyduğunu söyledi yan sanayi alma bu orijinal 130 tl dedi ve aldım servisin önünde bizzat kendim takıp denedim. (özel fort servisinde başkası yapsa kızarlar adama) :D uzun yolda gelmemin hatrına parçayı bana sattı ve sorunum çözüldü. ama sonradan bir şey farkettim tik tak tes yok. üstünden çıkardığım kolu söktüm. içinde küçük bir hoperlöre benzer buzzer var. Her ne kadar ercan usta orijinal malzemeyi kurdalama desede söküp aktardım yeni kola ve çalıştırdım. biraz elektronik bilgisi olan biri halleder. Araç 200 km uzağımda yanına gittiğimde uğraşacağım derseniz söküp buzzerin nereye bağlandığını fotolarım .

o sinyal verdiğimizde çıkan tik tak sesini başka bir sesle değiştirebilir miyiz? bende 2012 cmax var . çok rahatsız oluyorum o sesten. diğer markalarının seslerine baktıgımda mesele yeni kasa honda civic lerin, rahatsız etmeyen kibar bir sesi var. bizimkisi eşşek gibi bağiriyor TİK TAK TİK TAK irite oluyorum... nasıl veya nerde deiştirebileceğimize dair bilgi veren olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...