İçeriğe Yönlendir

Fiat Ducato Mühendislik Hatası!

Uğur Köker

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Benim servis de ducato ve önümüzde milletin çektiği çileye şahit oluyorum her gün. Bi de sol ampulu yanlış takmış şoför kaç kere söyledim düzelt diye adamın umrunda değil. Elini camdan dışarı çıkarıp farı kapat hareketi yapan da gördüm, biri indirirse günün birinde oturup izleyecem artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

8395.jpg
En düşünceli bizim servis sanırım. Mercekli halojen çok güzel aydınlatması ve çizgisi var. Geçen uzun yolda otobüs olarak kullanıldığını gördüm ve şaşırdım. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

buna bir çözüm bulmaları gerekmiyor mu,veya kim çözüm bulacak?bunlarla ilgili tüvtürk e şikayette bulunulsa acaba farları ile ilgili bir yaptırım uygulanabilir mi?mesela tüvtürk bu aracların farlarının öndeki aracın gözünü aldığını kontrol edemez mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Bizim işyeri servisi senelerdir Mercedes di son 3 aydır Ducato biz de iç konforundan dolayı sürekli şikayet ediyoruz aracı,arac sanki kendisyle kavga ediyor sürekli zıplıyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben baya bir km yaptım ducato ile, suç şöförlerden de kaynaklı. Şehir içinde far yüksekliğini düşüğe almanın yanı sıra öndeki araca 2mt mesafeli durmak gerekiyor. Bazen bende unutuyorum far olayına ister istemez yaklaşmış oluyorum öndekine. Trafikte öndekine ders vermek için ise vazgeçilmezdir bu farlar ;)

Farkları çok kötü olanlar ise ampülü patlayıp yenisini takan beceriksizlerin yaptığı hatadan başka bir şey değil. Yetkili fiat servisinde ampül değişiminden sonra farı açıp ampülü yerine oturttuğum dahi olmuştur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Yalnız olmadığıma sevindim ama işin mühendislik hatası olması olması üzücü.

Yorum bağlantısı

8395.jpg

En düşünceli bizim servis sanırım. Mercekli halojen çok güzel aydınlatması ve çizgisi var. Geçen uzun yolda otobüs olarak kullanıldığını gördüm ve şaşırdım. :)

Bunlarin da sisleri cok goz aliyor. Tam ayna hizasina geliyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Sadece ducato değil, crafter ve ford'da aynı. Bu tip araçların hemen hemen hepsi aynı far yüksekliğine sahip. Yeni nesil reflektörlerin optik ayarı iyi olunca, olan hemen önlerindeki araçlara oluyor. Geçmişe bakın, otobüsler kamyonlar, onlarında farları yüksek seviyede.

Aracın tasarımına birşey diyemem. Uygun noktaya konumlu farları. Butip araçların İmalatcısı olsam, araç 30-40km altına inince farları otomatik olarak ya kısar yada seviyesini düşürecek hale getirirdim.

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

xenon farlar bence daha cok rahatsiz ediyor (orjinal xenon dahil, mercekli falan...)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yanlız değilmişim, bu ve önceki 407 de aynalar içerden katlanabiliyor, ışıkta arkama bu ducatolardan durunca aynaları katlayıp, iç dikizinde menzilinden çıkıyorum, çok rahatsız ediyor gerçekten.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arabanın arkasına projektör koymayı bile düşünüyorum aslında. :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Arabanın arkasına projektör koymayı bile düşünüyorum aslında. :angry:

o zaman işler karışır duramayıp arkadan bindirebilirler :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kararan dikiz aynam var birde cam da film var..isterse peşimde 3 tane ducato olsun hiç rahatsız olmuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

kararan ayna sonradan takilabiliyor mu?

takılabiliyor puntoya uygulayan olmuştu takip ettiğim başka bir forumda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kararan dikiz aynam var birde cam da film var..isterse peşimde 3 tane ducato olsun hiç rahatsız olmuyorum.

+1

Pejomda kararan dikiz aynası yoktu ama arka camda 2 numara film vardı. Arkamdakinin uzun mu kısa mı yaktığını uzun uzun düşünüyordum.

Focusta kararan dikiz aynası çok rahatlatıyor. Camlarda da 1 numara (en incesinden) film var, arkamdaki uzun yakınca rahatsıız olmadan anlıyorum. Hiç bir kısa da rahatsız etmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

aracım 2002 ghia ama kararan iç dikiz aynası mevcut :) otomatik değil manuel elle karatıyorsun ama mükemmel derecede işe yarıyor,yan aynalarıda dışa baktırınca yansıma önemli ölçüde azalıyor:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

2 numara 0.35 film var bende de. Hem arkada hem de yanlarda ama arkama ducato geçince ben sol aynayı trafikte elle kapatıyorum. Hatta bazı servisçiler anlayıp yanıma yanaşmıyor. Nazik insanlar da var.

2 numara film çok karanlık yapmıyor ki o kadar. Benim filmler mi açıldı da yoksa gözüm mü alıştı acaba ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...