İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Suyu

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Evimde kullandığım kolifer sistemindeki su takıldığından beri (3 SENE) sabit,bu suyun değişmesi gerekirmi belli periyodlarla? baymak marka peteklerim oksitlenme yaparmı? peteğimin 1 tanesinin havasını almama rağmen sadece üst tarafta sıcaklık var alt taraflarda sıcaklık yok sıkıntı nedir acaba? teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ülen, ben de kaloriferi sıkıp suyunu çıkardın sandım be. "Kalorifer suyu" diye başlık olur mu çocum? :punish:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Benimde bu seneyle 3 sene olacak aynı suyu kullanıyorum ne sıkıntısı olacak ki? Kış başında ne olur ne olmaz diye biraz havasını alırım o kadar. Hatta eğer şebeke suyu bizim buradaki gibi kireçliyse suyu ne kadar çok değiştirirseniz petek o kadar çok kireçlenir bence.Ben o yüzden suyu hiç değiştirmiyorum tertemiz de duruyor. Eğer eviniz kombiliyse kombi düşük sıcaklıkta yanıyorsa ve evinizin ısı kaybı fazla değilse peteğin alt kısmının ısınmaması normal. Bizim evdeki peteklerde öyle. Oda termostatı kullanıyoruz 23 dereceye ayarlı sürekli.havalar soğudukça petek fazla ısınıyor hava iyi giderse peteğin sadece üst tarafı ısınıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

değişmez. değişmeyeni iyidir. Ancak borular oksijen geçirimsiz olmayan  (geçirimli !!) boru ise suyunuz çamur olmuştur. o zaman değişse iyi olur.

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

5. Kışım hiç su değiştirmedim. Basınç düştüğü zaman kombi vanasından su ekleyin zaten ufak ufak suyu yenilemiş olursunuz. Tabi bireysel ise

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Değiştirme. Bizim buraların kreçli suyu ile hiç değiştirme. Altı değilde peteğin çıkış musluğu tarafının üstü ısınmıyorsa hava olmalı. Peteğin altı zaten üstüne göre soğuk olmalı (bence) yukarıdan giren sıcak su ısıyı peteğe ve havaya verince soğuyor ve aşağı inip ısıtıcı cihaza doğru yolculuğuna devam ediyor. Tesisat basıncıda önemli bizim ustalar 1,5 in biraz üzerinde olsun dediler.

Ülen, ben de kaloriferi sıkıp suyunu çıkardın sandım be. "Kalorifer suyu" diye başlık olur mu çocum? :punish:

Hocam zeytin yağının nasıl yapıldığını öğrenen bebek tepkisi vermişsin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

gece gece güldürdün beni abi,şifa niyetine içiyoruz biz iyi geliyor romatizmalara:) oyle aklıma geldi sormak lazım ,geçen arkadaş dedi senede 2 defe değiştiriyorum diye ben hiç değiştirmedim merak ettim ;)

değişmez. değişmeyeni iyidir. Ancak borular oksijen geçirimsiz olmayan  (geçirimli !!) boru ise suyunuz çamur olmuştur. o zaman değişse iyi olur.

borular plastik boru ama ne türden bişey diyemiceğim,arkadaş 6 ayda bir değiştiriyorum içinden çamur akıyor dedi bahsettiğiniz o demekkii...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...