İçeriğe Yönlendir

1500~2000Mcd Sıcak Beyaz Mantar Led Sis Farı Hk.

İbrahimcan Gökalp

Recommended Posts

İbrahimcan Gökalp

Merhaba arkaşlar bu forumdan çok çok güzel şeyler öğrendim forumdaş arkadaşlardan abilerimizden şimdi bir hususu daha size danışmak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Aracımda orj. sis farı olmadığı için kendim sis alıp takmak istedim taktım 1sene kadar öyle kullandım. Biraz değişiklik olsun birazda uğraş olsun diye şöyle birşey düşündüm.

Mantar Led kullanarak delikli plakete sis çapında yaklaşık 70-80 led sığacak sekilde 3Led 1 direnç olarak plaketi ayarlıyıp bunu sis farımın içine koymak istiyorum.

Kullanmak istediğim led budur ; http://www.iled.com/500-Adet-Sicak-Beyaz-Mantar-LED,PR-195.html

Bunu alıcam eğer sizde onaylarsanız.

Şimdi en çok endişelendiğim şey Sis amacına uygun olurmu bu yaptığım proje yoksa sadece aksesuarda görünüşte mi kalır?

Sis farını camından ayırdım sıcak hava ile. Plaketi içerisine slikonlayacağım devreyi kurdukdan sonra. Tabi öncelikle plaketin ön yüzünü siyahla resimdeki gibi boyayacağım. Daha güzel görünsün diye kanımca.

Sislerin sökülmeden önceki hali budur;

EMQKgsw.jpg

ktdWM90.jpg

Buda söktüğüm sislerim camını ayırdım kullanıcağım plaketi boyamadım daha ve kesilecek birazda.

6hCQfLf.jpg

Siyah boyalı kobay olarak kullandığım eski plaketle böyle duruyor ledsiz

HjmwslB.jpg

Yada bırak ibrahim sen bu işleri arabanın bu hali daha güzel mi dersiniz :biggrin:

Y6WV85Y.jpg?1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Benim de halojrnler yerine bu tarz bişey yapma niyetim var denemekten zarar gelmez [emoji106]

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

Benim de halojrnler yerine bu tarz bişey yapma niyetim var denemekten zarar gelmez [emoji106]

Amacına uygun olurmuki aynı ışık siddetini alabilr miyiz? power led aydınlatmam var bir ikinci süs ledi pek hevesim yok. Sisi açıçak özelliği taşır mı acaba :nea:

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Amacına uygun olurmuki aynı ışık siddetini alabilr miyiz? power led aydınlatmam var bir ikinci süs ledi pek hevesim yok. Sisi açıçak özelliği taşır mı acaba :nea:

İllaki görür ledlere bağlı tamamen çok gelişmiş ledler mevcut piyasada
Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

elinize sağlık, biraz fazla aşağıda kalmış sanki.

Abi henüz daha bitmedi o eski takılı olan fotograf  :biggrin:  Ordan söktm şimdi camını ayırdım plaket üzerine led döşeyip camın içine koymak istiyorum ama ışıkdan emin değilim

Reflektörü boyadığınız anda aydınlatma biter.

http://www.youtube.com/watch?v=s_tg1jTeh1U

Burada sanıye 03:40 a bakarsanız aynı bu şekilde dizilcek plakete ve camın içine koyulacak. Reflektöre yansıtma gibi bir pozisyonum yokki. 

Yapan kişinin ki pek kotu olmamış sanki ışık iyi gibi geldi güzüme  :unsure2:

Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

İllaki görür ledlere bağlı tamamen çok gelişmiş ledler mevcut piyasada

peki sizce bu link verdiğim mantar led uygun mu bu iş için ?

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

peki sizce bu link verdiğim mantar led uygun mu bu iş için ?

Uygun ama videodaki gibi sık dizemezsiniz bunu bu daha güçlü alıp denemeniz gerek ne söylesem boş şuan [emoji1]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...