İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Stop Ediyor Buji Lambasi Yanıyorr

Valeh Mirzezade

Recommended Posts

Valeh Mirzezade

herkese merhaba. aracim transit 135 t 350 TDCİ motor. seyir halinde gaza yüklenince stop ediyor akbinde göstergede buji lambası yakıyor. anahtarı kapatıp açınca normale dönuyor. ayrica buji rölesine giden kablo eriyip kırılmış. problem bujilerden kaynaklı ola bilirmi?? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet olabilir... Isıtma bujisi sürekli aktiftir.. Bujiler Sağlıklı çalışamıyorsa stop eder... 

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

evet ısıtma bujisi. dün egr yi manifoldu, buji kablolarını sökerek bujilere ulaşdım. kablonun bir ucunu akünün negativ ucuna diyerni ise posotiv ucuna baglayıp bujilerin positiv ucuna deydirerek kontrol etmeye çalişdim. yalniz birinde kisa devre yaptı. ugeri kalan üçü kisa devre yapmadı. 

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

bujilerden birinin positive bağlanan ucu bujinin içinde paslanmis ve kopuk duruyorduş kabloyu eriten kısa devre bundan olsa gerek. bujilerin diplerine WD-40 spreyledim. yarın inşallah

sökmeyi deniyicem. arkadaşlar bu konuda tavsiyelernizi beklerim

buji konusunu net de çok okudum. riskli bi işmiş

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bence sökmeye yeltenmeyin. Silindir kapağı sökmeye ve hatta değişimine dahi gidebiliyor iş eğer buji kırılır ise

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

evet riskli oldugnu okumusdum. şükürler olsun hepsini sorunsuz sökmeyi başardım. 

yarın yeni bujileri yerine takıp arabayı deniyicem. bilmiyorum acaba bujilerin deyişimi sorunu hall edermi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bujilere gelen ana hattı bağlamayıp voltaj testi yapın, kontağı açıp kızdırma ünitesi bir süre voltaj verip sonrasında kesiliyormu kontrol edin. Eğer voltaj kesiliyorsa bağlayın ve işlemi tamamlayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

evet kızdırma buji ana hattına bi kablo baglayip salona geçirip ucuna da küçük led (şerit) lamba baglayip ön konsola koydum. bu sayede kizdirma unitesinin voltaj verip sorada kesilmesini rahatca test etdim. anahtari açinca 16 sanye voltaj veriyor. çalistirinca voltaj yeniden iki saniye devreye girip çıkıyor.

bir takım yeni buji almışdım. beru marka. orijinal olduğunu nasıl anlaya biirim? çin malı olmasından endişe ediyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Markalar hususunda bilgi sahibi değilim. Sorunların mantıkları ve çözümleri, testleri dışına çıkmıyorum. Markalar İlgi alanım dışı :)

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

sahtesi olmazmı? üstündün çıkana eski buji üzürne Beru ireland yaziyor. yeni aldiklarimda Beru Germany yaziyor

nede olsa bura Azerbaycan. herseyin sahtesini çinde yaptirirla azeri tüccarlar. buji aldığım dükançı Türkiye malıdır demisti.

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

PvDt03D.jpg?1

bu yeni aldığım

n79lH1b.jpg?1

bud eski buji

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

merhaba . arkadaşlar bujileri yeniledim. test sürüşü yapdım ama sorun yine devam ediyor. arac 100- 120 km geçince  tekleme yapiyor buji lambası yaniyor ve devir 3000 rpm geçmiyor. kontağı açıp kapayınca normale dönüyor. yine qaza yeklenince aynı şeyler oluyor. bi bildiyi olan varsa rica ederim yardım etsin

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

2005 transit 135t350.tdci motor

qxzBJI9.jpg

Arkadaslar bu ariza kodlarnin ne olduğunu bilen varsa acil yardim etsin

Yorum bağlantısı
özhan Özkan

Agrıza kodları yakıt pompası ve enjektörlerle alakalı.araç önden çekışlı v185 sanırım..

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

Araç arkadan çekişli.2,4 tdci.kabin şassi

2005 model v184 (transit mk6)

Yorum bağlantısı
özhan Özkan
(düzenlendi)

Haaa Azerbaycan dan yazıyorsunuz siz çok özürdilerim. Yakıt sistemi arızalı olabilir. Motoru merak ettim yakıt sistemi felan ne acaba

tarihinde özhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

özür dileyecek ne varki kardesim. tesekür ederim ilginiz için. motor 2.4 tdci. 6 ireli vites. 

Yorum bağlantısı
özhan Özkan

Şaşırdım da ondan 2005 yılında Türkiyede tdci transit sadece önden çekerler de var..oda 2000 Mondeo motoruyla aynı..sizin aracın motorunu merak ettim ben

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

bende merak edim. nasıl olurda türkiyede olmaz. ben keçen yıl ikinci el aldım. azerbaycana italyadan getirilmiş.

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

Hem aracın vin numarasın net de sorgulayınca aracın türkiyede tamamlandığını yazıyor

Yorum bağlantısı
özhan Özkan
(düzenlendi)

Biz ürettiğimiz aracı bile kullanamayan bir ülkeyiz

tarihinde özhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...