İçeriğe Yönlendir

2007 Ford Connect Tddi Triger Değişimi

Çağlar Üsdün

Recommended Posts

Çağlar Üsdün

Herkese merhaba,

Aracım 97.000 km'de oldukça iyi bakılan yağı ve yağ filtresi (Mobil Super 3000 X1 ve Ford yağ filtresi) 6000-7000 km'de bir değişen hava filtresi yaklaşık 4000 km'de değişen bir aracımız var. Bu araç için TR'de triger değişimi 6 yıl 90.000 km iken aynı araç için ingilterede 10 yıl 150.000 km değişim periyodu verilmiş. Burda bir ustamız da Ford'un sonradan bir servis bülteni yayınlayarak bu duruma netleştirdiğinden bahsediyordu.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bu başlık altında paylaşalım.

İyi forumlar,

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben olsam triger kayışının değiştirilmemesi sonucu ortaya çıkacak problemleri düşünmektense, değiştirilmesini tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün

Ben olsam triger kayışının değiştirilmemesi sonucu ortaya çıkacak problemleri düşünmektense, değiştirilmesini tercih ederdim.

Elbette kar-zarar düşünülürse değiştirilmesi elbette mantıklı. Ancak eğer ford böyle bir servis bülteni de yayınladı ise elbette onlarında vardır bir bildiği.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim eski aracım olan 2010 focus için ford yetkili servisin dediği 5 sene yada 90.000 km dir bence hiç riske girmeyin en kısa zamanda değiştirin şakası yok bu trigerin.

Yorum bağlantısı
Ferhat Özben

Aynı şeyi benim gittiğim servisin sahibi de dedi. Eskiden 150.000 km garanti veriyordu şimdi 90.000 oldu dedi.

Bu olayla ilgili bir anımı anlatayım. Arkadaşımda 2005 Focus vardı 2011 yılında 77000 km'de iken triger kayışını değiştirelim diye ustaya gitmiş, usta da bunlar 90.000 - 100.000 rahat görür demiş ve birkaç gün sonra otobanda 130 ile giderken triger kayışı kopmuş ve 5.000 tl masraf.

O yüzden tavsiyem 5 yılda 10.000 km bile yapsanız triger kayışını değiştirin. Az kullanılsa bile yıllar geçtikçe sağlamlık özelliği azalıyor. Belki şansınıza 100.000 km gider ama işi şansa bırakmayın 500tl civarı bir para için canınızdan olmayın ya da daha büyük masrafları görmeyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...