İçeriğe Yönlendir

Roadstone Lastik Nedir Ne Değildir?

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez

İnternette hb sitesinde 124,89 lira fiyatı var. Ebat 205/55R16 Cp661 91H (Üretim Yılı: 2014). Yaz lastiği araştırmaya başladım. Bu marka fiyat olarak çok uygun gibi. Lastik hakkında kullanan kullanmayan bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Orta alt  kaliteli bir lastik...ucuz sayılır.ama km ilerledikçe ses ve fren mesafesinden memnun kalmayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Bence gereksiz macera aramayın yol tutuş olsun fren olsun sıkıntı yaşarsınız yolla tek tamasımız lastikte bence orta kalite ve üstü tercih edilmeli çok fazla mebla vermek istemiyosanız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bu ölçüde (205/55/16) çok fazla seçenek var. Fiyatlar da çok seçenekli. 120 liraya da var, 240 liraya da. Yani tam 2 kat fark var. Hepsi belli bir süre sonra sertleşiyor ilk günkü performansını kaybediyor. Bu yüzden pahalısını alıp 4 yıl veya 50 bin kullanmak yerine ucuzunu alıp 2 yıl 25 bin km sonra yeniden bir takım daha alıp + 2 yıl 25 bin km daha kullansam mı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

İşte ben de onu öğrenmeye çalışıyorum.120 lira civarındaki bu lastikler gerçekten güvensiz midir?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Güvensizdir. Özellikle ıslak zeminde böyle ucuz lastikler çuvallar. Fren mesafesi çok uzar. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yeni konu açmayayim dedim.Roadstone, milestone, blackstone bu üç firma hakkında bilgisi olan var mıdır üçü de aynı mıdır

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Premium markalar hariç, lastik etiketinde ıslak zemin derecesi nerdeyse bütün lastiklerde standart "c"...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

milestone, petlasın ucuzu. :) Diğerleri çin işi diye biliyorum.

Premium markalar hariç, lastik etiketinde ıslak zemin derecesi nerdeyse bütün lastiklerde standart "c"...

Etiketleri kendi kendilerine verdiklerini unutmayalım. Adac gibi testler daha belirleyici. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Evren hocam,

Etiketleri kendi kendilerine veriyorlar derken? Yani 205/55/16 Goodyear Effengrip Performance ın etiket değeri B-A... Bunun bir anlamı yok mu? 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Ben kumho aldım 122.50 tl ye kliksa dan zaten bir araca 1-2 yıl anca biniyorum fazla para vermek istemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Evren hocam,

Etiketleri kendi kendilerine veriyorlar derken? Yani 205/55/16 Goodyear Effengrip Performance ın etiket değeri B-A... Bunun bir anlamı yok mu? 

vardır tabii. Ama benim bildiğim üreticiler testini kendi yapıp, şu sınıfta diye etiket basıyor. Bazı markalarda yanıltma olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...